Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudnám Beagle kutyámat...

Hogyan tudnám Beagle kutyámat magára hagyni míg dolgozom?

Figyelt kérdés

Vettünk egy Beagle kutyust, minden rendbe vele, kicsit makacs, de ez nem probléma, viszont az, hogy nem tudjuk egy órára magára hagyni, az annál inkább. A minap elmentünk itthonról két órát se voltunk távol, addig az első félórában sírt, aztán szétszedte az előszobában amit tudott. Van, hogy elmegyünk és semmi gond, lefekszik aludni. De amikor nagyon jönni akar Ő is és szó szerint úgy tuszkolom vissza, mert épp nem jöhet, először sír, majd bosszul.. az egyik szomszéd mondja mindig és már az időt is nézte, meddig sír :(

Hogyan tudnám megszoktatni vele, hogy kicsit egyedül kell lennie? Nemsokára vissza kell mennem dolgozni, szeretném, ha addigra megszokná, mert heti 3 napot egyedül kell lennie 6 órát. Segítsetek légyszi..ötletek?


2012. febr. 8. 21:57
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Én a fokozatosságot javasolnám, mindig egy kicsit többet hagyjátok magára, egyik nap 10 perc, aztán 15 atb. Sose búcsúzzatok el tőle, és ha megérkeztek, akkor is, amíg meg nem nyugszik, nem kell őt üdvözölni, semmi örömködés, érezze, hogy ez természetes dolog, hogy ti elmentek. Ha megnyugodott, kaphatja a jutalomfalatot. Írtad, hogy van, hogy tűri az egyedüllétet, akkor ha hazaértek, és lenyugodott, nagy dícséret és játék legyen. Illetve vegyetek neki csontot, játékokat, hogy ne unatkozzon.
2012. febr. 8. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
van itt még egy-két beagle-vel kapcsolatos kérdés,nézd meg a rá adott válaszainkat is,sokmindenen érdemes lesz elgondolkodnod.
2012. febr. 8. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Igen, így csináljuk, nem búcsúzkodunk, van mikor nem is érdekli hogy elmegyünk, és én ezt látom, hogy most akkor nem lesz gond, viszont, amikor ilyen hisztis és csak azért is kiszökik a lépcsőházba, akkor tudom, hogy lesz sírás meg miegymás. :( És nem üdvözlöm, mikor hazaérünk, csak amikor már lepakolásztam. Igazából hetente egyszer hagyjuk magára, lehet, hogy naponta kellene kicsi időkre, így lassan hozzászokna, mire megyek majd dolgozni. Egyébként 7 hónapos szuka kutyus.


Kedves 2.válaszoló! Mi az a sokminden amin el kellene gondolkoznom? Nem értettem a hozzászólásodat, bocsi .

2012. febr. 8. 22:14
 4/22 anonim ***** válasza:
A beagle egy olyan kutyafajta, amelyiket a legnehezebb arra szoktatni,hogy a gazdája nélkül,egyedül magának is ellegyen,mindenhonnan megszökik,hihetetlen szabadulóművész és nagy színész.Ránézésre egy cukibájostündibündi,de hidd el,sokat fogsz még azon gondolkodni,hogy milyen csellel-büntetéssel lehetne megúszni a műsort?
2012. febr. 8. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Igen, rájöttem :D és mivel a párom szerint nem fogjuk tudni egyedül hagyni, "legjobb lenne mielőbb túladni rajta" mondataival kínoz, ezért kérem a segítségeteket, illetve bíztatásotokat. Társasházban lakó Beaglisek! Ti nem hagyjátok magára a kutyit néha? Megszokja majd? Vagy a páromnak van igaza? Ajándékozzuk el? :(
2012. febr. 8. 22:38
 6/22 anonim ***** válasza:
Szerintem meg csak az a gond, hogy eddig túl sokat voltatok vele együtt és nincs hozzászokva, hogy távol legyetek. Meg fogja szokni remélhetőleg. Akármilyen fajta kutyával vagy együtt éjjel-nappal, meg fogja viselni a távollét, de ha megszok egy új napi ritmust, lenyugodhat.
2012. febr. 8. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

Nekem is ezt csinálta a beagle kutya ha otthon hagytuk 1-2 órára.Volt hogy arra mentünk haza,hogy az összes cserepes virágomat szétszedte.

Mi egy kutyaoktatót kérdeztünk meg,hogy mit tehetnénk.

2 megoldást javasolt.

Az egyik,hogy csinálni kell neki egy dobozt.Egy nagy dobozt,amiben kisebb doboz,még kisebb és még kisebb doboz van.A legutolsó dobozban pedig száraz eledelt,játékokat,újságpapírt kell rakni amit kedvére szét szedhet..

A másik ehetőség,egy másik (nála kisebb kutya) mert akkor ketten lefoglalják egymást..

Nekünk a doboz csak ideig vált be.

A sors úgy hozta,hogy munkából hazafelé találtam egy másik beagle kuytust.Megsajnáltam hazavittem.Hónapokig plakátoltam,kerestem a gazdáját.De közben észrevettük,hogy a mi beagle kutyusunk "megkomolyodott" és tanította,nevelte a kisebbet. ketten nagyon jó elvoltak.Ha több órára magukra maradtak,akkor is csináltunk dobozt,de már nem volt rá szükség..Játszottak és végig aludták az időt..Később nem volt gondunk velük..

2012. febr. 8. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

7 hónapos kutyának már illene tudnia, az ajtón nem mehet ki, ha éppen kedve szottyan rá. Csak akkor, ha a gazdája kiengedi.

Az nem fordulhat elő, hogy neked "tuszkolni " kelljen az ajtónál, ha nem akarod, hogy menjen veled.

Vannak-e szabályok, amiket betartattok a kutyátokkal? Neveltél-e már kutyát?

Ha nem, olvastál-e kutyanevelésről bármit, vagy csak szeretitek a bársonyfülűt?

2012. febr. 8. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Pl.milyen szabályokra gondolsz? Szót fogadó kutyus, de, ha elmegyünk és látja, hogy öltözünk, Ő azt hiszi jöhet, hiszen, mint írtam, majdnem mindig visszük magunkkal, kivéve ritkán, mint ma, mert játszóházba mentünk a kisfiammal, mindössze két órára. A kutyánk kétszer eszik naponta, addig nem nyúl az ételéhez, míg én nem mondom tiéd. Már viccesnek érzem, de így szoktattam és betartja, "ennem" kell a tápjából is, mert addig pláne nem eszik. A kisfiammal szépen játszik, mert tudja, rajta a szemem. A sétánál leül a járda szélen, zebránál, illetve mielőtt átmegyünk. 2 hónapba telt, mire megtanítottam neki. Ül, parancsra, kaja van a kezemben, parancs nélkül is :D. Okos és tanítható, de szeret velünk jönni, kocsikázni is. Azthittem ma eljöhet ennyi. De nem mindig van ez így. Valamikor nem is érdekli, hogy elmegyünk. A beagle szökős. Valószínű, ezért megy ki az ajtón. Egyébként megvárja, míg én megyek ki először. De ma lement a férjem és a fiam előbb és utánuk ment ki. :)
2012. febr. 8. 23:53
 10/22 anonim ***** válasza:
64%

ma 23:42

lehet hogy 7 hónapos kutyánál már nem kéne ilyeneknek előfordulni,de nem a beagle esetében.Ez az a kutyafajta amire az oktatók is azt mondják,hogy 1 éves kor előtt felesleges kutyaiskolába vinni,mert nem szófogadó mint más kutya.A beagle mindig is öntörvényű,makacs kutya lesz.Sőt akár 4-5 évesen is képes elcsavarogni ha szagot fog..

Édes kutya,gyönyörű,de nagyon akaratos,nehezen tanítható kutya..

Kedves kérdező,

Elmesélek egy történetet:

Van egy nagyon kedves angol barátom.Kutyaoktató.A szakmájában elég jó,hiszen itt kint Angliában már listára kell írni a kutyát,hogy bekerülj az iskolájába.

Egyik nap beszélgettünk a beagle kutyáról.Tudod mit mesélt??

Tudod mi a különbség egy beagle,és egy németjuhász észjárása között??

-mi?

- vegyük a németjuhász kutyát.A gazda szól:

- Jerry!Lábhoz!

A németjuhász hipp-hopp és már ott is áll a gazda mellet,ránézve" -itt vagyok gazdám! Mit tegyek??

-feküdj Jerry!

A kutya már fekszik" igen,gazdám...várom a parancsodat.." Stb..

Vegyük a beagle észjárását.

gazda: -Bob lábhoz!

Erre a Bob a kutya" mindjááárrtt megyekkk! csak ez a szag! ez nagyon jó...vajon mi lehet ez????

gazda:-BOOOOBB! LÁBHOZZZ!!

bob- jóóóóóó vann márrr! megyek már! Még egy kicsit várj,ezt még megszagolom!

gazd vagy ötször kiabál még de hatástalan.Majd előkerül egy kolbászfalatka:

Bob:--mi az?? mi van a kezében?,,Hmm jó szaga van..na menjünk nézzük meg..

-na itt vagyok gazdám..add oda ami olyan jó szagú..:D


Amikor mesélte én jókat nevettem,de végül is igaza van..A beagle tényleg ilyen..

2012. febr. 9. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!