Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megijeszt a kutyám! Megőrült...

Deszi kérdése:

Megijeszt a kutyám! Megőrült volna?

Figyelt kérdés
Az elmúlt hónapokban egymás után vesztettük el az apám és az anyám is. Velük és velünk élt a német boxerünk. Egy ideje félelmetesen viselkedik a kutya. Állandóan szökni próbál, addig rángatja a kaput, amíg ki nem tudja nyitni. Ha benn van a lakásban állandóan fel-alá járkál, nyüsszög, kaparja az ajtót. Már alig merem leengedni az udvarra, mert félek, hogy elszökik. Mit lehet tenni? Mi történik vele? Depresszió vagy valami betegség? Lesz még olyan kedves és játékos, mint volt? Mit csináljak? Kétségbe vagyok esve, ez a kutya nem az, aki volt!!!

2012. febr. 9. 10:11
 1/5 anonim ***** válasza:
90%
Nem hanyagoljátok el őt mostanában? A szökés legjobb ellenszere a napi nagy séták és szellemi lefárasztások, hogy a kutya csak az alvásra tudjon már gondolni. Mozogjatok eleget vele, játszatok sokat, tanítsátok, ha tehetitek, menjetek minél többet vele kutyák közé.
2012. febr. 9. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
37%
Őszinte részvétem!Gondolj csak bele ő is a családját vezstette el,az állatok sok mindent előre megéreznek,vagy ugynaugy padlora tudnak kerülni a gazdájuk elvesztése után,legobb példa erre a hachiko c. film! Tudom h nektek is borzalmas érzés,de probáljatok "összefgni" vele. Legyetek többett vele,foglalkozzatok,engedjétek be a lakásba,haggyátok h odabujjon hozzátok.vigyétek nagy sétákra ahogy azelőttem iro is irta,fárasszátok le szellemileg.
2012. febr. 9. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A kutyák is gyászolnak. Ez náluk általában gyorsabban elmúlik pár hét alatt - ha hagyják. Előfordulhat, hogy a túlzott babusgatással, vagy a kutya elhanyagolásával, életmódváltással rögzítettétek a kutyában ezt az állapotot, és ezen az sem segít, hogy te már miatta is folyton aggódsz, neadjisten még sajnálod is, amiért ilyen hatással voltak rá a történtek.

Vissza kell terelni mindent a rendes kerékvágásba, séta minden nap, foglalkozás, és legfőképp semmi érzelmi túlcsordulás.

2012. febr. 9. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
nem értem miért kell lepontozni emiatt,nrm azt mondtam h güggyögjenek a kutyának,de a kutyának is fontos a lelki támogatás,az én kutyám mikor elvesztette a párját ugyanilyen volt. De elmult 2 honap alatt és ige ugyanugy ment az élet tovább mint azelött,csak ha odabujt hozzám nyüszögve akkor kicsit több időt szenteltem rá türelmesen,mintsem hogy menjek dolgozni.
2012. febr. 9. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
54%
A kutyának nem az a lelki támogatás, ha a babusgatással erősíted benne, hogy bizony valami rosz dolog történt. Ráadásul hogy fog hatni rá, ha két hétig bemehet mindenhova, meg ölelgetik egész nap, aztán megint visszaáll minden? Semmi értelme extra szeretgetésben részesíteni a kutyát. AZ extra feladat figyelemelterelésnek meg fárasztásnak az oké, de a kényeztetés nem. Neki nem arra van szüksége.
2012. febr. 9. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!