Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » FONTOS! Most ez inkontinencia...

FONTOS! Most ez inkontinencia vagy valami mas problema lehet?

Figyelt kérdés
Szuka kutyam 3 eves,tavaly ota ivartalanitott(mehet,petefeszket egyarant kivettek)egy par honapja vettem eloszor eszre hogy neha akaratan kivul bepisil,mikor alszik,vagy fekszik,neha ha szalad,vagy izgatott.Aztan egy ideig nem volt,majd megint,es egy ideje megint tapasztalom,naponta egyszer-ketszer kicsit pisil ugy hogy nem veszi eszre.Voltunk regebben dokinal vele,es azt mondta inkontinencia,de mivel epp kezelve volt massal is,kennelkohogessel,nem adott neki inkontinenciara hormonkezelest,mondvan hogy egyszer egyet kezeljunk.De az inkontinenciat hogy allapitjak meg az orvosok?mert vizeletvizsgalatot nem csinalt,csak azt mondta hogy ez az ivartalanitas mellekhatasa,mivel a mutet utan kb 5 honappal jelentkezett.De most olyasmit olvastam a neten es ezen az oldalon is,ahogy lattam masnak is van igy a kutyaja,hogy fiatal kutyaknal nem jelentkezik,hanem ez hugyuti fertozes vagy gyulladas lehet.Es most megijjedtem,hogy vajon lehet nalunk is ez van?Vegyek neki ra allatpatikaban gyogyszert,vagy hagyjam hogy majd hormonkezelest kapjon,olyan ''Incurin'' tablettat mondott az orvos hogy fog ra neki irni.Szoval most bizonytalan lettem,...es azert irtam ide hogy hatha valakinek mar volt hasonlo a kutyusaval,szoval aki tud,segitsen ki megosztva tapasztalatait,stb.Koszonom nagyon elore is!!

2012. jan. 30. 17:47
 1/4 anonim ***** válasza:
Semmiképp ne kezeld/kezeltesd sehogy amíg nincs megalapozott diagnózisod. Ha a hólyag tartó izmai megnyúltak, annak szerintem látszania kell egy ultrahangon, az meg húgyúti-e a probléma egy vizelet/vértesztből kiderül. Ne bízz olyan dokikban, aki hasraütés szerűne diagnosztizálnak!
2012. jan. 30. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Akiteki ***** válasza:
Vidd el egy olyan orvoshoz, akinek műszerei is vannak és rendesen megvizsgálja a kutyát. Nem törvényszerű, hogy mellékhatása legyen. Nekem is vannak évek óta ivartalanított szukáim, de egyiknél sincs ilyen probléma.
2012. jan. 30. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 zsuzsabazsa ***** válasza:
100%

Nekem volt egy ivartalanított kutyám. Annak csak a petefészkét távolították el, de az inkontinencia sajnos vele jött.

Alvás közben is bepisilt. Sokszor már saját maga is arra ébredt, hogy bepisilt.


Kapott az orvostól női hormon injekciót amitől ál-tüzelése lett, és ez egy pár hónapra rendbe rakta.


Sajnos utána megint ismétlődött. Végül is 15-évig élt ezzel a bepisiléssel. De hát ez is kutyája válogatja az egyik bepisil a másik meg nem.

2012. jan. 31. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Akiteki ***** válasza:
100%
Inkább orvosa válogatja. Aki eleve csak a petefészkét veszi ki, hogy utána hormoninjekciókat adhasson, az másra is képes.
2012. jan. 31. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!