Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért akar rengeteg ember...

Miért akar rengeteg ember "extra mini" yorkiet?

Figyelt kérdés
Most olvasom az Index fórum yorkshire terrier topicjában, hogy valaki "extra mini" yorkiet fog venni, tenyésztőtől, több mint 100ezer forintért. Azon imádkozik nehogy nagyobb legyen mint a tenyésztő által ígért 1.5 kg. Miért kell az embereknek tengerimalac nagyságú kutya? Nem lehet velük játszani, kirándulni, nem lehet őket dögönyözni, nem tud más kutyával játszani, nincs normális élete egy ilyen kutyának. Raádásul a csaj inkább vár egy következő alomra ha kiderül hogy a kutya mégis megnő 1.5 kilónál nagyobbra. Normális az ilyen ember? Mellesleg nem tudom egy tenyésztő hogy tenyészhet 1.5 kilós kutyákat.... Amikor 2 kiló a minumum súly egy yorkienál. Én is szeretem a kistestű kutyákat, nekem havaneseim vannak, (5 és 6 kilósak), de egy 1-1.5 kilós kutya már nekem is sok... Mit lehet velük kezdeni?
2009. jún. 2. 20:04
1 2 3
 1/26 A kérdező kommentje:
A kérdésem inkább arra vonatkozik, hogy mi a jó ezekben az 1-1.5 kilós kutyákban? Esetleg akinek van egy ilyen, az igazán megmagyarázhatná, miért nem jó neki a 3 kilós yorkie...
2009. jún. 2. 20:12
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
Mert "divat" - és ez nagyon szomorú, hogy valaki ezért tart állatot.
2009. jún. 2. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
Szánalmas... Most voltunk egy várnál, és egy kigyúrt kopasz pasi a szőke nagyobb darab feleségével is ott volt, és a pasi egy yorkiet szorongatott a kezében. A kutyán se hám, se nyakörv, szóval nem tervezték hogy leteszik... Az én havaneseim meg mentek hegyre föl, hegyre le. Mondom, ezekkel a yorkiekkal még kirándulni sem lehet, borzalmas.
2009. jún. 2. 20:18
 4/26 anonim ***** válasza:
91%
Pl. a tiniknek azért kell extra mini yorki hogy egymás között tudjanak vele vagánykodni meg ilyesmi. A felnötteknél is valami ilyesmi a helyzet,csak a sok tudatlan vevő meg beveszi a "tenyésztőtől" az extra mini-s szöveget és már meg is vették:(Én már mostanában gyerekeknél nagyon ritkán látok nagyobb kutyákat a havanesse-nél. De amit meséltél hogy a topic-ban ezt mondta az a nő nahát az is szerintem csak "gyökérkedni" akar a kutyájával.Én biztos hogy az ilyen embereknek a plüsskutyát ajánlanám.
2009. jún. 2. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:

Igen szerintem is csak vagánykodni akar vele sajnos. Idézem mit írt:

"A problémám az hogy én extra nini yorki kislány hirdetését néztem ki a neten,mikor elmentem a tenyésztőhöz és kiválasztottam az általa ajánlott kutyust nekem úgy tünt nem lesz belőle extra mini,meg is mértük és most 7 hetesen 66dkg.Szerintetek nagyocska a súlya az extra minihez?Ugyan is szerintem nem mindegy hogy 20-30e ft-al többet fizettetnek ki velem..."

"A hirdetés szerint a kutyus max. súlya 1,5 kg lesz. Szerintem viszont több. Mivel nem értek hozzá ezért vagyok ilyen szkeptikus ahonnét veszem majd a kutyust az a Bertibono Kennel,nagyon szépek ott a kutyusok és igényes környezetben vannak tartva,biztos vagyok benne hogy jó helyről veszem csak attól félek hogy nagyobbra nő mint amit szeretnék,tk nélkül,én csak házi kedvencnek veszem,viszont az álmom az extra mini és nem szeretném ha nagyobbra nőne :("

"Lefoglalóztam és nem akarok a számból ... csinálni,megvárom míg 10 hetes lesz akkor kiderül úgy is hogy mini vagy extra mini lesz a kutyus,mindenesetre én extra minit kértem remélem meg fogja érteni a tenyésztő ha kell akár meg is várom amíg újabb alom születik,tényleg szép kutyusai vannak"

2009. jún. 2. 20:26
 6/26 anonim ***** válasza:
96%

Neekm is yorkim van,de normál sulyu vagyis lehet hogy kicsit nagyobb is mint a standard,3 kilo 8 deka!

Imádom,épp most locsiztatta meg az apa én meg száritottam,nálunk olyan mint egy kisgyerek,de mégis kutyának kezeljök,a barátnömnek extra mini yorkilya van alig egy kilő és egy éves,nem mondom nagyon aranyos kutyus,de én félnék hogy meghal mire hazasétálok a boltbol vele pedig csak fél kilométer:-)

2009. jún. 2. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%
Megint én. Nahát én biztos kiosztottam volna hogy nincs se mini se extra mini yorki:) Én nem a gazdát sajnálom ilyenkor hanem a kutyát hogy ilyen tudatlan emberhez kerül ahol már a fajtával nicsenek tisztába:(
2009. jún. 2. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
Én nem vagyok tagja annak a fórumnak, és ezért nem akartam regisztrálni:) De már egy párszor leírták azon a fórumon hogy nincs extra mini yorkie, de senkit nem érdekelt...
2009. jún. 2. 20:33
 9/26 anonim ***** válasza:
47%
Az én yorkie kutyusom a Bertibono kennelből való. Bár ő nem mini, de kinek mi a mini... persze sokan divatból választják ezt a fajtát, és már elég rég fel lett kapva.. de h mit lehet vele kezdeni? bármekkora méretű, lényegtelen.. akkor is tüneményes, okos, figyelmes, egyszerűen leírhatatlan.. És ezt csak az tudja megérteni, akinek volt már valaha yorkshire terrierje! ;)
2009. jún. 2. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
Persze tüneményes, aranyos... De egy 1.5 kilós kutyának akkor sincs normális kutya élete..
2009. jún. 2. 20:41
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!