Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha a házunk előtt megtámad a...

Ha a házunk előtt megtámad a szomszéd kutyája, valamivel megütöm és megsérül akkor én vagyok a szemét állatkínzó?

Figyelt kérdés

Minap szerelem a kocsit a ház előtt erre a szomszéd kutyája ugatva nekemjön, amint felálltam elszaladt. Na most ha mondjuk lefújom féktisztítóval vagy agyonütöm egy kerékkulcsal akkor mivan?

(állatbarát vagyok, de ha egy kutya megharapna az nem járna jól...)


Vagy ha a szomszéd kutyája átjön és a saját udvaromon megtámad(eddig még csak messziről ugatott rám, a saját portámon...) és megütöm/rúgom akkor is én vagyok a hibás?


(jó, tudom hogy ezeknek a gazdáját kéne agyonütni, de az bűncselekmény. Ha meg szólok neki annyi a válasz hogy ő el nem tudja képzelni hogy a kutya átjön...)


2012. febr. 11. 18:19
1 2 3 4
 11/35 Mailerdeamon ***** válasza:
A félreértések elkerülése végett nem azt mondom, hogy a gazda nem hibás. A gazda IS hibás. Mindketten fizethettek ha úgy alakul.
2012. febr. 11. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
61%

Mail!

Egy kutya póráz nélkül nem lehet az utcán. Ha ráadásul emberre támad, vagy éppen csak akar támadni, azt önvédelemből ki lehet ill. ki kell írtani.

Voltam én is hasonló szituba mint a kérdező, nem is egyszer, SŐT! egy rendőr majdnem kénytelen lett volna lelőni az utcán a kutyámat amikor engem baleset ért, és velem volt a kutyám is. Hiába volt rajta póráz és szájkosár, annyira védett engem, hogy neki akart menni a rendőrnek. Ismerősöm szerencsére arra volt, és ő fogta meg a kutyám amíg engem elvitt a mentő.

2012. febr. 11. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
A kutyának pórázon a helye közterületen a törvény szerint , így ha megtámad valakit a kutya az utcán édesmindegy hogy milyen kárt tesz benne az illető , a gazda lesz a hibás és őt büntetik mivel ő hibázott.
2012. febr. 11. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 Mailerdeamon ***** válasza:

Jaj nem értitek. :)

Akkor átfogalmazom ugyan azt:


1. a kutya által okozott sérülésért a kutya gazdája a felelős. Jogos a feljelentés ha póráz nélkül támad, ha pórázon támad, ha szájkosárban támad, akárhogy. Ezért a gazdáját meg fogják büntetni.


2. Azonban ha a sértett a kutyával szemben úgy lép fel, hogy annak sérülést okoz, és mondjuk aránytalanul nagyfokú sérülést okoz, akkor azért igenis felelős, mégha önvédelemből tette is.


Az ember-ember elleni önvédelemnek is vannak szabályai, a sértett is járhat pórul, pl. ha nem követi az arányosság elvét, vagy az élet kioltására alkalmas eszközt használ. Utóbbi esetében már egyáltalán nem is beszélhetünk jogos önvédelemről.

2012. febr. 11. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
56%

És ezt mégis ki dönti el,hogy milyen arányban "tehetek kárt" a kutyában ? Ha kiharap egy darabot a vádlimból ,akkro már kinyomhatom a szemét?

Amúgy kösz,hogy lepontoztatok,kivánom nektek hogy sose tudjátok meg milyen érzés mikor a lábatokat -kezeteket-arcotokat szana szét szedi a kutya,ha lett volna nálam kés belevágtam volna rosszérzés nélkül ,vagy lelövöm.

2012. febr. 11. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
27%

Mail!

Ezt nagyon nagyon FIGYELMESEN olvasd el! :


,,A Büntető Törvénykönyv szerint:


29.§(1) Nem büntethető, akinek a cselekménye a saját, illetőleg a mások személye, javai vagy közérdek ellen intézett, illetőleg ezeket közvetlenül fenyegető jogtalan támadás elhárításához szükséges.

(2) Nem büntethető az sem, aki az elhárítás szükséges mértékét ijedtségből vagy menthető felindulásból túllépi.

(3) A megtámadott nem köteles kitérni a jogtalan támadás elől.

29/A.§ Nem büntethető, aki a saját, illetőleg a mások személye vagy javai elleni jogtalan támadás megelőzéséhez szükséges védelmi eszközt alkalmaz, ha az az élet kioltására nem alkalmas, és annak folytán a jogtalan támadó szenved sérelmet, továbbá ha a védekező a sérelem elkerülése érdekében mindent megtett, ami tőle az adott helyzetben elvárható volt. "

2012. febr. 11. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
0%

Én csatlakozom. Az éremnek két oldala van!

Tudod attól, hogy valaki megüt még nincs jogod lelőni. Persze lelőheted, de egy szót sem szólhatsz ha lecsuknak.

De vegyünk egy konkrét példát: szabadon lévő kutyám valakire rámorog (""támadni akar""), az belerúg és az állat elpusztul. Én fizetek mert póráz nélkül sétáltattam a kutyámat, ő meg fizet mert megölte, ez ilyen egyszerű.

2012. febr. 11. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 Mailerdeamon ***** válasza:
100%

Ismerem, köszi. :)


Ugyanakkor:

"Eszköz használata (29/A pont) három feltétel együttes fennállása esetén eredményez büntetlenséget:


- a védelmi eszköz alkalmazása nem lehet az élet kioltására alkalmas,

- csak a jogtalan támadó szenvedhet sérelmet,

- és az eszközt alkalmazó személy az adott helyzetben minden tőle elvárhatót megtett a sérelem elkerülése érdekében.


Kevés kivételtől (pl. gázspray) eltekintve a védelmi eszközök (bot, kés, vasrúd, stb.) az élet kioltására is alkalmasak, ezért a megelőző jogos védelem esetén nem használhatóak."

2012. febr. 11. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 Mailerdeamon ***** válasza:
42%

Amúgy meg kezdem feladni. Legyen nektek igazatok, jó?


Nyugodtan verjétek agyon, vakítsátok meg, bénítástok le a szomszéd kutyáját mert kiment az utcára és rátok nézett vagy ugatott kettőt. Pontosan tudom, hogy nagyon sok embernek még ennyi sem kell hogy ilyeneket tegyen.

2012. febr. 11. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:

Mail!

Itt senki nem mondta hogy a kérdező vagy bárki is menjen oda a szomszéd kutyájához, és ölje meg!

Én konkrétan azt írtam, hogy a gáz risztó fegyver ( ami NEM alkalmas élet kioltására ) engedély nélkül megvásárolható. És ha kell akkor igen is használható.

2012. febr. 11. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!