Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha a házunk előtt megtámad a...

Ha a házunk előtt megtámad a szomszéd kutyája, valamivel megütöm és megsérül akkor én vagyok a szemét állatkínzó?

Figyelt kérdés

Minap szerelem a kocsit a ház előtt erre a szomszéd kutyája ugatva nekemjön, amint felálltam elszaladt. Na most ha mondjuk lefújom féktisztítóval vagy agyonütöm egy kerékkulcsal akkor mivan?

(állatbarát vagyok, de ha egy kutya megharapna az nem járna jól...)


Vagy ha a szomszéd kutyája átjön és a saját udvaromon megtámad(eddig még csak messziről ugatott rám, a saját portámon...) és megütöm/rúgom akkor is én vagyok a hibás?


(jó, tudom hogy ezeknek a gazdáját kéne agyonütni, de az bűncselekmény. Ha meg szólok neki annyi a válasz hogy ő el nem tudja képzelni hogy a kutya átjön...)


2012. febr. 11. 18:19
1 2 3 4
 31/35 Mailerdeamon ***** válasza:
47%

Ahogy a testi sértés és az önvédelem sem ugyan az, a jog meghúzza a határt. Ugyan úgy, ahogy az önvédelem és az állatok károsítása között is.


Van ám aki "önvédelemre" hivatkozva tartja 50 centis láncon a kutyáját, mert amúgy "támad". Van, aki önvédelemre hivatkozva vágja fejbe úgy, hogy lebénul. Van, aki azért töri el a lábát, mert átment a kertjébe. Igazából tökmindegy mit vitatkozunk itt "elméletben", nem feladatom meggyőzni senkit. Nekem elég az, hogy az esetek amik a látókörömben vannak mind rendőri támogatással, feljelentéssel zárultak (illetve kezdődtek - már ami az elkövetőt illeti). Ők a jövőben kétszer meggondolják mit is jelent az önvédelem - ti meg csak üssétek agyon azt a kutyát! De vigyázzatok, senki meg ne lássa!

2012. febr. 11. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
Mail. Teljesen más hivatkozni valamire, és bántalmazni egy állatot, és teljesen más elhárítani valamit. Látod ezt is összekevered, és átmész személyeskedésbe.
2012. febr. 11. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
Mail te totálisan retardált vagy
2012. febr. 12. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 Szilvi & Argos ***** válasza:

Mail!


Az, hogy önvédelemre hivatkozva tart vki fél méteres láncon kutyát, az nyilvánvaló állatkínzás. Ahogy az is, ha a szomszédból átszökő kutyát agyonvered ok nélkül.

De egy támadó kutyát leszerelni önvédelem!!!

Amikor 6 kutyával sétáltam a járdán, és a túloldalról a gazdát elrántva egy nagy fekete labiféle kan rontott neki a legelöl lévő kan roti-nj keverékemnek, és fél pillanattal később már az út közepén verekedtek, akkor először is ordítottam a gazdának, hogy jöjjön már segíteni, aztán elkaptam az enyémet, aki eresztett, de a másik csak jött...ekkor én is rúgtam, csapkodtam a másikat, mire visszament a gazdihoz. Ha hagyom, akkor vagy a kocsik hajtanak át rajtuk, vagy széttépik egymást...gazdi csak sopánkodott az út mellett...erről ennyit.

2012. febr. 12. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:

"a kutya bviszont mégcsak nem is önálló jogi személy"


A kutya nem személy, hanem dolog.

Az ember sem jogi személy, jogi személyisége közjogi jogi személyeknek, jogi személyiséggel rendelkező gazdasági társaságoknak, valamint jogi személyiséggel rendelkező más szervezeteknek van.

2013. szept. 10. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!