Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha a házunk előtt megtámad a...

Ha a házunk előtt megtámad a szomszéd kutyája, valamivel megütöm és megsérül akkor én vagyok a szemét állatkínzó?

Figyelt kérdés

Minap szerelem a kocsit a ház előtt erre a szomszéd kutyája ugatva nekemjön, amint felálltam elszaladt. Na most ha mondjuk lefújom féktisztítóval vagy agyonütöm egy kerékkulcsal akkor mivan?

(állatbarát vagyok, de ha egy kutya megharapna az nem járna jól...)


Vagy ha a szomszéd kutyája átjön és a saját udvaromon megtámad(eddig még csak messziről ugatott rám, a saját portámon...) és megütöm/rúgom akkor is én vagyok a hibás?


(jó, tudom hogy ezeknek a gazdáját kéne agyonütni, de az bűncselekmény. Ha meg szólok neki annyi a válasz hogy ő el nem tudja képzelni hogy a kutya átjön...)


2012. febr. 11. 18:19
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
31%

És mail, csak hogy tudd!

Az emberi életet előrébb helyezik a kutyáénál. A kutyát a törvény tárgynak tekinti.

És amit te bemásoltál ill. én bemásoltam az KONKRÉTAN támadó EMBERRE és védekező EMBERRE írták. Mindkét félnek jogai vannak, mert emberből vannak.

Ám egy kutyának nincsennek jogai, max állatvédelem van, ami sajnos abéka se..e alatt van. Ám külföldön is meg itthon is az állat gazdáját fogják felelősségre vonni akkor is ha az állat elpusztult.

2012. febr. 11. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 Mailerdeamon ***** válasza:
100%

Itt most nem a gáz riasztó pisztolyról van szó, hanem arról, hogy idézem, mert igencsak eltértünk a tárgytól:


"a szomszéd kutyája ugatva nekemjön, amint felálltam elszaladt. Na most ha mondjuk lefújom féktisztítóval vagy agyonütöm egy kerékkulcsal akkor mivan? "


Vagyis arról, hogy egy ugató kutyát lefújunk és agyonütünk. Közben a kérdező leírja azt is, hogy felkelt és a kutya elszaladt. A kertjében sem támadt rá, csak messziről ugatta. Ne mondja nekem senki, hogy ebben az esetben ha lefújja, agyonüti a kutyát akkor az jogos önvédelem, mert a kutya "támadni akart" (mint a South Park-ban).


Ennyi erővel ha valakit megugat a kutyám akár pórázon akár anélkül az önvédelem céljából agyonrúghatja minden felelősségrevonás nélkül.

2012. febr. 11. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:

Egy új törvény:

[link]

2012. febr. 11. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 Mailerdeamon ***** válasza:
100%
Tehát ha valaki meg akarja ölni a kutyámat, vagyis bűncselekmény elkövetésére készül, lelőhetem. Szuper.
2012. febr. 11. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
54%
Mail, és van olyan törvény is, ami ennek az egésznek az "üzenete" is, hogy MILYEN JOGON KELL EGY PERCIG IS ELVISELNI A SZOMSZÉD KUTYÁJÁNAK A ZAKLATÁSÁST??? Ha nem akarom hogy a közelembe jöjjön, mégha kedves lenne is, akkor NE engedje oda, de itt még a leirtak alapján sunyi módon, hátulról rátámadna és a kérdező nyilván ezt levette az eddigi viselkedéséből, hogy ha feláll és felé megy akkor fél tőle, de ha hátat fordit akkor a kutya felbátorodik és TÁMADÓ VISELKEDÉST MUTAT! Egyébként utálom az ilyen kutyatulajdonosokat - nekem is van 2 kutyám!- aki félvállról kezeli ezt a szitut és szarik a szomszédokra és a kutyája meg éli világát az utcán félelmet keltve, majd még a kutyatartónak legyenek jogai??...nálunk gyerekek vannak az utcán, kint játszanak, beszélgetnek de egy kretén a harapós, idegbeteg kutyáját nem tudja a kerten belül tartani és csapkodja a lábát, hogy " hát ez van"....mit tehetek én a szomszéd?? -üssem meg a kutyát? -rossz példa a gyerekek előtt, ráadásul tovább bőszitem - jelentsem fel? -sok értelmét nem látom, nem fog semmi történni.....
2012. febr. 11. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
65%

Nem nem jól értelmezed.

A szomszéd kutyája kint volt az utcán. Akár ugat akár nem ez önmagában már szabálysértés a felelőtlen gazda részéről. Már önmagában egy kutya jelenléte is félelmet kelthet az emberekben főleg ha felügyelet nélkül van az utcán. Ezért találták ki azt a törvényt, hogy a kutya csak és kizárólag pórázon mehet ki közterületre. Mert minden embernek joga van félelem NÉLKÜL az utcán vagy az otthonában tartózkodnia.

És ha pl a kérdező illyedtében hírtelen hozzávágja a kutyához ami a kezében van, pl kulcs,vagy lefújja hírtelen és az úgy találja a kutyát hogy elpusztul, akkor se fogják megbüntetni.


Elmondom neked, hogy az én kutyám embert harapott meg az utcán, mert az illető rám támadt. Pórázon volt kutyám, és belém kötött egy fickó. Majd amikor emelte a kezét, kutyám elkapta és szétharapta a könyökét, majd átfogott kukacra, és leszaggatta az összes gatyát róla. Igen a boxer alsóját is....

Kihívtam a mentőket meg a rendőröket, felírták az adatokat, a kutyáét is, majd vállon veregettek. Ugyan is már hónapok óta keresték a fickót ember ölés miatt, és végre megtalálták....

Semmilyen büntetést nem kaptam mivel önvédelem volt.

2012. febr. 11. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
21:31 vagyok és a fentiek mailnek szólnak.
2012. febr. 11. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 A kérdező kommentje:

Félreértések elkerülése végett amíg csak ugat rám a kutya messziről addig nem fogom megütni. Max rákiabálok vagy kis földdarabokkal(amitől semmi baja nem lesz ha eltalálom) dobálom hogy tűnjön a portámról.

A ház előtt lévő kutya meg már pár éve mindig ugat rám de addig amíg nem támad max elzavarom, ha háttal állok neki mindig közelebb jön, de azért gondolom a 180cm-es magasságom miatt nem mer megtámadni. Viszont amikor szerlés közbe elég alacsony lettem + még háttal is álltam. És ha nem állok fel szerintem simán meg is támad. Na ez esetbe használtam volna a sprayt. Vagy a kerékkulcsot mivel csak ezek voltak kéznél.

(a másik meg hogy messziről mind a 2 hatástalan.)

2012. febr. 11. 21:37
 29/35 Mailerdeamon ***** válasza:

Még mindig nem látjátok csak a dolog egyik oldalát.

De feladom, komolyan. Az én kutyáim a kertben vannak, az utcán pedig pórázon, szóval ez az egész engem nem érint.


Ha mást nem, legalább a dolog erkölcsi oldalát megérthetnétek. De ha nem hát nem. Lehet hogy én azért értem, mert épp elég összevert, lefújt, felkötött, megbénított kutya van az alapítványunk panziójában - az elkövetőkkel szemben pedig a helyi rendőrség tisztességgel fellép, teljesen mindegy mire fogják a az elkövetők a (sokszor saját) kutya ellen elkövetett tettüket. Gondolom azért van mire alapozniuk, bár az is lehet hogy az itteni rendőrök igazából ostoba állatvédők és nem is értenek a joghoz (??). Az ő gazdáiknak is joga volt szabadon járni kelni a saját udvarukban, de NEM volt joguk ezt tenni a kutyájukkal akkor sem, ha az ugatott vagy harapott.

2012. febr. 11. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:

Mail!

Te összekevered a szezont a fazonnal.

Az állatvédelmet ne mosd össze az önvédelemmel, mert egészen különböző a kettő.

2012. febr. 11. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!