Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez a táp nagyon rossz?

Ez a táp nagyon rossz?

Figyelt kérdés

FRENDY száraz szemcsés keverék teljes táplálék felnőtt kutyák.

tartalmaz: finomra főtt magvak, vágási melléktermékek ipari, zsírok és növényi olajok, ásványi anyagokat, vitaminokat és aromák.

18% nyersfehérje-, zsír 10%, cellulóz 2,5%, hamu 7%, nedvesség 10%, Kalcium 3,3% Foszfor 1,3%


2012. febr. 11. 20:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Igen, egy fos.
2012. febr. 11. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Igen, elég rossz. Mennyibe kerül? Hátha az árán találunk jobbat neked.
2012. febr. 11. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

[link]


találsz egy táblázatot az oldalon, aszerint kikalkulálhatod, hogy melyik a jó ill. rossz táp.

2012. febr. 11. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:

Hát elég alaptápnak néz ki. Általában az ára tükrözi a minőségét is. Éhenhalni nem fog a kutyus, de a baj inkább azzal van amit nem szoktak ráírni: főleg a szinezékek, a kutyának nem kell szines táp, inkább a szagra figyel.

Összehasonlításképpen: a Pedigree sem premium táp.

2012. febr. 11. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

hát, szebiai vagyok, és egy faluban élek és nem sok a választék itt sajnos.:S

az ára hát 8-9 euró 10 kg kb...

de ez mellett kap husit is, amit én főzök neki. de van amikor csak tápot. szóval akkor ez nagyon rossz.:S

2012. febr. 11. 20:35
 6/14 anonim ***** válasza:
54%

Tényleg nem jó. Nincs nálatok állateledeles ahol kutyáknak való húst lehet kapni (csirkefej, nyak, mellcsont, vadnyesedék...)? Valószínűleg olcsóbban adják, mint ezt a tápot és jobb lenne az rizzsel/tésztával vagy ezzel a táppal keverve.

Sajnos fogalmam sincs, hogy Szerbiában milyen tápok vannak, esetleg ha találsz olyat, hogy: josera, brit, bosch ezeknek az olcsóbb, gazdaságos tápjai is sokkal jobbak és mivel a közelben gyártják talán még ott is lehet kapni.

Amit nem csak táposnál/állatos boltban lehet venni és dícsérik is az az aldi ill. lidl sajátmárkás premium tápja 3kg-os kiszerelésben árulják (országonként más a neve, van ahol Romeo van ahol Maximus...) és a decathlon outdog 100-a.

De ha kb felesbe tudod nekik adni a főtt kaját és ezt a tápot az már szerintem jó, legalábbis sokkal jobb, mintha csak ezt ennék.

2012. febr. 11. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Értem. köszönöm szépen! nem,nem csak a tápot kapja, veszek neki húst, pont ahogy irtad csirkésnél, van igy kutyáknak, és azt szoktam neki, ez mellé. akkor úgy elég jó lesz neki?
2012. febr. 11. 21:15
 8/14 anonim ***** válasza:

Egy hulladék. Ha ennyire nincs nálatok választék, jobban jársz, ha beszélsz az állatorvosotokkal vagy utánanézel a neten, hogy mire van szüksége egy kutyának, ha te állítod össze és tápot egyáltalán nem kap.

Többnyire húst (amiket előttem felsoroltak), rizst, túrót, tojást, zöldségeket szoktak írni a többiek, akik külön főznek a kutyájukra. Csak a pontos arányokkal nem vagyok tisztában.

Érdemes esetleg kiírnod egy kérdést ide ezzel kapcsolatban, biztos tudnak itt is segíteni neked!

2012. febr. 11. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Szerintem felesbe jó, mármint ha a főtt mellé tápot kap rizs vagy tészta helyett. De számold ki, hogy mi az olcsóbb, ha húst adsz neki táppal, vagy ha húst adsz neki tésztával vagy rizzsel főzve.

Belehalni abba se fog, ha 1-2nap csak ilyen tápot eszik, attól függetlenül, hogy tényleg nem jó, de te legalább törekedsz arra, hogy a lehetőségekhez képest normális kaját kapjon.

Itt lehet kapni olyan vitaminkészítményt ami házikoszton élő kutyáknak van kitalálva, esetleg ha tudsz akkor valami hasonlót esetleg adj mellé.

Azt nem tudom, hogy zöldséget szoktál neki adni? A sárgarépa, sütőtök, spenót, fehérrépa, paprika... mind nagyon jók neki. Gyümölcsök közül pedig alma, körte pl.

2012. febr. 11. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%
Meglepődnék, ha Szerbiában nem lenne olyan cég, amelyik kiszállítja országszerte akárhova a választott tápot. Nézz körül a neten, hátha találsz ilyet.
2012. febr. 12. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!