Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most ez az én hibám, rossz...

Most ez az én hibám, rossz gazdi vagyok?

Figyelt kérdés

Nekem van egy 2 és fél éves dalmata kutyám Bella.

Bellának van törzskönyve és szűrései is.

Mivel járunk versenyekre nem ivartalanítjuk.

Bella most tüzel .

A vőlegényem , hozzám költözött , és neki szintén van egy dalmata kutyája , kan kutyus , szintén szűrésekkel , és törzskönyvel. Őt is versenyekre szoktuk vinni , tehát még igazi pasi. Ő már 3 éves.

Sajnos anyukám rosszul van, és az apukámnak segítettünk amíg anyukám a kórházban volt.

Addig a húgomhoz vittük a kutyákat , mondtuk nekik hogy figyeljenek oda a kutyákra . Körülbelül 1 hónapig voltunk távol.

Egy hete értünk haza .

Otthon jöttünk rá , hogy Bella vemhes. Rohantunk az állatorvoshoz . Természetesen vemhességet állapított meg a doki. Amilyen gyorsan csak tudtunk, gazdákat kerestünk.

Anyukámék szeretnének 1 kutyust , és mi is megtartanánk egyet. A húgom magához szeretne venni 2 kutyust , mivel éppen kutyát szerettek volna venni.

Anyósomék is fognak egyet "venni". A bátyám is segített ,

ő is "vesz" majd 1 kutyust. Aztán az unoka testvéreim

(8-an vannak) is segítenek , ha maradna gazda nélkül kölyök akkor ők is szeretnének.

Tehát idegen emberekhez NEM kerül egy kutyus sem.

Ismerem a családomat , nagyon szeretjük az állatokat , szóval ha 20 kölyök kutya születne , akkor is lenne helyük.

Olyan embereknél , akik tudom hogy gondjukat fogják viselni.

Nekik viszont a lelkükre kötöttem , hogy ivartalanítsák , majd a kutyákat.


2012. jan. 26. 13:11
1 2
 1/17 Akiteki ***** válasza:
87%
Most panaszkodsz vagy dicsekszel?
2012. jan. 26. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Nem vagytok ti rossz gazdik, ezt a húgod rontotta el, de nagyon.

Remélem, tényleg befogadják majd őket és jó gazdáik lesznek. Viszont, amit írtál, hogy lekükre kötöd, hogy ivartalanítsák őket, ez jó dolog, remélem, tartják is majd ehhez magukat.


Amúgy az teljesen biztos, hogy a sajátjaitokat nem lehet ivartalaníttani? Másnem a szuka kaphatna fog.gátló oltást, amikor tüzel.

2012. jan. 26. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Nehéz kérdés... az első ami eszembe jut hogy a 20 kölyköd helyett, 20 menhelyi kutyának lenne helye...

Másrészről viszont ha tényleg meg van minden papír, a kutyák kiváló eredményekkel rendelkeznek, szűrve vannak és nem hordoznak semmilyen genetikai betegséget akkor tulajdonképpen nem akkora bűn. Főleg ha leellenőrizhető helyre kerülnek, és véletlenül sem szaporítják őket tovább.

Én személy szerint biztos ivartalanítanám, de neked kell döntened.

2012. jan. 26. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

"Anyukámék szeretnének 1 kutyust , és mi is megtartanánk egyet. A húgom magához szeretne venni 2 kutyust , mivel éppen kutyát szerettek volna venni.

Anyósomék is fognak egyet "venni". A bátyám is segített ,

ő is "vesz" majd 1 kutyust. Aztán az unoka testvéreim

(8-an vannak) is segítenek , ha maradna gazda nélkül kölyök akkor ők is szeretnének. "



Hidd el, ez a sok sok ember szépen vissza is fogja mondani. MErt ha ők mind akartak volna kutyust eddig, akkor már lenne.

2012. jan. 26. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Igen minden szűrésük megvan . Jó vérvonalúak , csak nem terveztük a szaporítást a rendszeres versenyek miatt.

Tudom hogy rengeteg kutya van menhelye , hidd el nem szerettük volna hogy kölykök szülessenek .

De mos már,mindegy , tudom hogy a kölyköknek szerető gazdájuk lesz. Nem szeretnék lemondani a versenyeztetésekről , mert szerintem szép kutyáink vannak. De a kölyköket jobb lesz ivartalanítani . Azt a kölyköt amit megtartunk , biztos hogy ivartalanítani fogjuk.

2012. jan. 26. 13:28
 6/17 A kérdező kommentje:

Little Red.

Nem hiszem , hogy vissza fogják mondani. Eddig azért nem vettek kutyát , mert nem találták meg a megfelelő helyet és a megfelelő minőségű kölyköket.

Már beszéltem mindegyikőjükkel , hogy a gyerekek várják-e a kiskutyát , és mindegyikőjük nagyon. Ölni tudna egy kiskutyáért , de nem menhelyi kutyust szeretnének , hanem egy jó vérvonalú , egészséges kölyköt. És most hogy itt a lehetőség elfogadták.

És én ismerem őket, tudom hogy szeretni fogják a kölyköket. A gyerekek nagyon fognak majd örülni.

2012. jan. 26. 13:31
 7/17 Akiteki ***** válasza:

Miért ivartalanítod a megtartott kölyköt? Nem értem.

Ha ennyire jó a két kutya (gondolom ha sosem nyernének a kiállításon, akkor nem járnátok), akkor a kölykök is esetleg esélyesek lehetnek. Ha ennyire benne vagytok, gondolom kennelnevet is kiváltasz meg törzskönyvet is.

2012. jan. 26. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
A kennelnév kiváltása semmiség a kiállítások, szűrések, tenyészszemléhez képest, ha már megtörtént ez a "baleset", csináld rendesen, kennelnév és tk a piciknek.
2012. jan. 26. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Rendben van. De ez csak egyszeri volt aztán utána bezár a bazár.
2012. jan. 26. 14:05
 10/17 Akiteki ***** válasza:
100%

Jó, továbbra sem értem.

Ha semmiféle ambícióid nincsenek ilyen téren, akkor miért jártok kiállításra?

Ha meg "bezár a bazár", akkor miért nem ivartalanítod most a szukádat?

2012. jan. 26. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!