Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fojtóval vagy anélkül?

Fojtóval vagy anélkül?

Figyelt kérdés
Ki hogyan mivel tanította meg kutyájának a lábnál követést? Mennyire elfogadható a fojtó lánc nyakörv? A szövet fojtó jobb?
2009. jún. 3. 12:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
33%
NEKED NEM VALÓ KUTYA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Kutyát okítani erőszakkal nem lehet csak azt éred el vele hogy megtöröd a lelkét és félni fog tőled!!!! Következetességgel és ÉSSZEL többre mész vele mint fenyítéssel!!
2009. jún. 3. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
86%
Retrieverpórázzal tanítottam, ez tkp. textil fojtó. Nekünk bejött. Nem túl durva, de hatásos eszköz. De következetesen kell alkalmazni.
2009. jún. 3. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
89%
Előzőnek: fojtópóráz nem kínzási eszköz, normálisan kell használni, ennyi az egész.
2009. jún. 3. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
87%

4 hónapos koráig ,síma nyakörv ( vékonyabb textil ),

majd egysoros folytó .

nem a folytás a motiváció.

hanem , a dícséret, a jutifalat, stb ,

persze ,fontos a kutya mérete,és súlya is .

egy zsebkutyára nem kell folytó.

a láb mellett követés szerintem ,hosszabb folyamat,aminek csak részét képezi a folytó nyakörv.

persze lehet : halti, vagy retriver póráz is .

az enyém ,mikor nagyon makacs,vagy akaratos ,pl:( játék,futás, fürdés után hazafelé,) felhúzom a füle mögé a láncot, de nem feszítem meg , jön mint a kisangyal.persze dícsérem,és jutifalat.

5 hónapos,25 kg .

remélem ,pár hónap és jöhet a síma nyakörv.

viszont a kutya iskolákban ,fojtót kérnek ??!

2009. jún. 3. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Első hozzászóló: no comment...


A kutyámnál sosem használtam fojtót (csak haltit), de így is normálisan jön láb mellett igaz nem " munka stilusban"

Nemrég voltunk kutyasuliban ahol azzal kezdték hogy rajkak rá fojtót, mert csak így tanulja meg...

De mivel kicsit idegenkedem ettől, kíváncsi voltam mások véleményére is.

2009. jún. 3. 13:06
 6/13 anonim ***** válasza:
86%
A fojtó lánc nem kínzóeszköz ha megtanulják használni. Abban a kutyaiskolában is használták, ahová én jártam és tényleg sokkal könnyebb vele valamit megtanítani a kutyának. A titka az, hogy nem szabad rá "felakasztani" a jószágot, hanem sok apró rántást kell alkalmazni. Ha például húz a kutya megrántom, majd azonnal laza. Gyorsan rájönnek, hogy ha jól csinálnak valamit, akkor a lánc laza, lóg a nyakukon.
2009. jún. 3. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Én mindhárom kutyámnak fojtó nélkül tanítottam, nem is értem hogy lehet avval... Az elsőnek még úgy hogy pórázra vettem, elindultunk és amint arrébbment, rántottam egy picit, ás kiadtam a vezényszót. A másik kettőnek póráz nélkül és jutalomfalattal. És ők szép parádésan is csinálják a lábnálkövetést, végig rám bámulva. DE. Az első kutya csinálja a legmegbízhatóbban.

A fojtó láncot mi azért használjuk, meg nagyon szépen mutat és mert nem hagy nyomot a kutya szőrében. Pórázt sokszor nem használunk, de véletlenül mégis, akkor úgy kapcsolom be, hogy ne tudjon fojtani, mindkét karikába beakasztom.

2009. jún. 3. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
72%

utolsónak mondanám, hogy a fojtó ugyanezen elven működik azzal a különbséggel hogy ha a kutya nem húz a fojtó meglazul amire a sima póráz ugyebár képtelen.


Alapvetően erre van kitalálva!

2009. jún. 3. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
55%
...ja és ha nem húz a kutya akkor a fojtó lazán lóg (persze csak ha jól van rárakva) így fölösleges mindkét karikába beakasztani hiszen nem fojt.
2009. jún. 3. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Tudom hogy kell használni a fojtót, és a kutyáim nem tökéletesek néha húznak ha mondjuk meglátnak valamit... Meg a kicsinek is azt használom, és neki nem engedhetem meg a rossz élményt... Ja és rondának tartom ha egy lándarab lóg ki a kutya nyakából, ha bekapcsolom, akkor olyan kint a felvezető póráz, így jobb ránézi, különben meg egész ritkán van rajtuk nyakörv.
2009. jún. 3. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!