Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem szeret?

Miért nem szeret?

Figyelt kérdés
A kutyám a mamámat nagyon imádja, de a nagyim nem szereti annyira őt. Anyukámat is nagyon szereti, de úgy veszem észre hogy engem kevésbé. Nagyon is hogy szerethetne, mert én gondozom. Én etetem, itatom, sétáltatom, fürdetem, fésülgetem, szórakoztatom, mindenfelé elviszem és még sorolhatnám sokáig. A nagyim és anyukám viszont semmit nem csinálnak csak anyukám szokta simogatni. Miért nem engem szeret a legjobban? Amikor egyedül van otthon, mert mi elmegyünk valahova, visszajövünk és akkor viszont engem vár. Én szeretek vele pedig mindenféle dolgot csinálni. Tőlem várja el hogy elvigyem sétálni. Egyébként menhelyről hoztuk másfél éve, most 2 éves. Szóval én gondozom, de nem érdekli. Most is leugrott az ölemből és máris ment a nagyimhoz. A nagyimat is nagy nehezen rávettem , hogy benn lehessen, ami nagy feladat volt és megszenvedtem érte, és tudom hogy ő azt nem tudja mert nem érti, de észre vehetné, hogy én rendezem, és lehetne rosszabb élete, de nem hagytam sosem cserben. Reggel is odament a nagyimhoz, és szóltam, neki, de már nem jött vissza. Nagyon mérges vagyok rá, de imádom, és minél hamarabb véget szeretnék vetni annak hogy ne szeressen. Köszi a válaszokat előre is!!
2012. febr. 12. 20:10
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
csivava és pekingi palotapincsi keverék
2012. febr. 12. 20:37
 12/21 anonim ***** válasza:
Akkor rendkívül karakteres kiskutya lehet...
2012. febr. 12. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Igen.
2012. febr. 12. 20:42
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem vesz téged komolyan. A kutyák falkaállatok, nekik nem érdekük a rangsor alján álló tagokat szeretniük, ellenben a főnökkel érdemes jóban lenniük.

Az a gond, hogy feltűnően mutatod a kutyának, hogy keresed a társaságát, ezáltal úgy érzi, hogy te be akarsz vágódni nála, tehát a rangsorban feletted állónak tekinted őt.

Azok a kutyák, akik igazán rajonganak a gazdáikért, főnöknek tekintik őket.

Próbálj meg 1-2 apróságot, hogy éreztesd, te vagy az úr a háznál. Pl. játszd el vele, hogy beleeszel a kajájába, Ilyet csak a főnöknek engedhet meg.

Ne legyen előtte étel egész nap, hanem legyen egy etetési idő, amikor te adod oda neki az ételt, és közben többször vedd el, és ezt engednie kell.

Ha adsz is neki jutalomfalatot, mindig legyen valami, amit jutalmazol, ne a semmiért kapja.

Soha ne adj neki asztalnál ennivalót, mert az is olyan, mintha kiszolgálnád, ahogy a falkavezért illik.

2012. febr. 12. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm! A jutalomfalatot tanításkor kapja, és már mondtam anyának hogy ne etesse az asztalnál, vagy ne adjon neki a sajátjából. Szerintem anyukámat se tekinti falkavezérnek, mert néha amikor anya odateszi a fejét a kutya fejéhez, akkor a kutya elkezd morogni.
2012. febr. 12. 21:29
 16/21 anonim ***** válasza:
Azzal van a baj, hogy túlzottan keresed a társaságát és ez követő viselkedés, mert gyakorlatilag te követed őt és nem ő téged. A hangsúly pedig nem a jutalomfalaton van, nem csak az tanítás és pszichikai munka ha trükkökre tanítod, hanem az, hogy a közös sétákon megtanulja, hogy téged kell követnie. És ne idegeskedj azon, hogy te mennyire szereted, ő pedig máshoz megy oda, mert neki nem a szeretgetéssel és a babusgatással tudod kifejezni, hogy szereted, mert az csak a te igényeidet elégíti ki, neki mással kell hatnod az elméjére. Amúgy együtt sétáltatod az összes kutyádat?
2012. febr. 12. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Akkor is nálad feljebbvalónak tekinti, és persze, a kutyával nem úgy kell viselkedni, mint egy emberrel...!
2012. febr. 12. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Nem együtt sétáltatom őket mert ez a kutyám szuka, a többi 2 pedig kan.
2012. febr. 12. 21:35
 19/21 anonim ***** válasza:
Pedig nem ártana, mert így erősítheted a rangsort. De miért baj az, hogy az egyik kan, a másik kettő szuka?
2012. febr. 12. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
fordítva, bocs!
2012. febr. 12. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!