Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A szaporítókat mért nem...

A szaporítókat mért nem érdekli a kutyájuk egészsége?

Figyelt kérdés
A válaszokat köszönöm! :)
2012. febr. 12. 21:06
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Örülök, hogy én szaporítókat nem ismerek!
2012. febr. 12. 21:27
 12/20 anonim ***** válasza:
Mi illegális van benne? a törvényben szó sincs arról, hogy csak egészséges kutyáknak lehet kölyke... a kutyáknak elég nagyméretű kennele van szóval bele nem lehet kötni...
2012. febr. 12. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
67%
Kérdező, nem, dehogy, 1 éves korától, de 2 éves korában egészséges, ha van. Ez a lényeg: a szaporítók állatkínzók.
2012. febr. 12. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
De, ha biztosra tudod, hogy ez hivatalosan tenyésztő-e?
2012. febr. 12. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Igen én így úgy értem, hogy 2 éves kortól a jó! :)
2012. febr. 12. 21:28
 16/20 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy tényleg van ilyen tenyésztőbe is, nem tudom! De szaporítók szoktak ilyenek lenni, nem pedig a tenyésztők! :D
2012. febr. 12. 21:52
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
Tény és való, hogy szaporítóba több ilyen van...Bár én inkább ezeket nevezném kutyagyárosnak... De azért mert valaki nem törzskönyves kutyákat hoz a világra még nem azt jelenti, hogy tudatlan, pénzéhes dög.... Én pl nem a törzskönyvéért szeretem a kutyámat. Volt már olyan is... Még is az elpusztult a szaporítótól vásárolt pedig nem. Ugyan úgy emberek mind.. És vannak mocskosak... Erről meg csak ennyit.
2012. febr. 12. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
72%
Hát igen, 2 éves kortól "ajánlott" a pároztatás, de mivel a szukák 6-8 hónaposan már tüzelnek, a szaporítók kb már akkor elkezdik velük a tenyésztést. :( Ez kb olyan, mintha egy 11-12 éves lánynak már gyermeke lenne...
2012. febr. 12. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
56%

ez a szaporító dolog nem ennyire fekete és fehér, mint sokan gondolják.


mondok egy példát, gondolkozzatok el rajta(elég tipikus eset): adott az emberünk, és kutyája a Fifi. Fifike nagyon kedves, aranyos kutyus, tetszik az összes szomszédnak, rokonoknak, és mondogatják, hogy legyenek már tőle kiskutyák, mert ők úúúgy vinnének ilyet. Fifi gazdája gondolkozik, gondolkozik, aztán belevág, hisz a Fifi szerinte is szép és okos, és hát annyian szeretnének tőle kiskutyát. erkölcsileg tisztának érzi magát, hisz nem a pénzért teszi, hanem hogy a rokonoknak, ismerősöknek legyenek szép-okos kiskutyáik. kikukáz egy közeli kant, aki lehetőleg ingyen fedez, és lehozza az almot. a kiskutyák édesek, aranyosak, és egyébként is a Fifi kölykei, felneveli őket gondosan, aztán elajándékozza. van, akit tényleg elvisznek a rokonok, van, akit gőzerővel hirdet az expresszen ötezeré' (hogy legalább az oltások ára visszajöjjön).

most ez akkor nem szaporító? szerintem de.

viszont nem kétlem, hogy a Fifit szereti és odafigyel az egészségére.

2012. febr. 13. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Biztos vannak ilyen emberek, de mi most nem az ilyenekre gondoltunk! ;-)
2012. febr. 13. 14:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!