Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fel lehet jelenteni a szaporít...

Fel lehet jelenteni a szaporítókat?

Figyelt kérdés
Van e valamilyen törvényi háttere, szankciója a szaporításnak? Ha ismerek, ill. látok szaporítót föl tudom jelenteni? Van rá legalább pénz bírság?
2009. aug. 9. 10:21
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
11%
Igen, feljelentheted, és akkor az egész rendőrkapitányság eldobja kezét lábát és kommandó kocsiba ugorva robognak ki a helyszínre, félretéve az összes bűncselekményt, gyilkosságot, rablást, mert egy csapat kutya fontosabb. Természetesen.
2009. aug. 9. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
31%
Én nem tudok a kutyák szexuális életét szabályozó törvényről...
2009. aug. 9. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
84%

Akkor jelentheted fel, ha állatkínzást követnek el. Az elmúlt években volt egy pár eset, ahol nagy szaporítók telepeit kellett kiüríteni, ahol szörnyű körülmények között tartottak rendgeteg kutyát (pl. a soproni muditelep) csak azért, hogy minél több kiskutya legyen.

Maga a szaporítás nem büntetendő cselekmény csak az emberi tájékozatlanság következménye.

2009. aug. 9. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:

Kár...

Mondjuk sejtettem, hiszen ha a hülyeséget büntetnék nem lenne eladósodva az állam. :P

2009. aug. 9. 10:33
 5/31 anonim ***** válasza:
71%
Sajnos az ilyenek ellen nem igazán lehet feljelentést tenni. Viszont ha látod, hogy a kutyákat akkora ketrecben tartják, hogy fel sem tud állni, soványak a kutyák, nincs vizük, betegek, állatorvos által nem kezeltek, akkor már lehet feljelentést tenni. De ha van vizük, óljuk, etetik őket, akkor sajnos nem nagyon tudsz mit tenni, akkor sem, ha évente kétszer ellet minden szukát, 6 hónapos korától amíg ki nem merül. A törvény nem írja elő, hogy nem lehet tenyészteni a kutyákat, vagy hogy szeretni kell őket.
2009. aug. 9. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
79%

Azért az APEH-nél meg lehet próbálni egy névtelen bejelentést.Kimennek,teljes ellenőrzést tartanak és mivel boztos,hogy nem ad számlát a kicsik után,csúnyán megbüntetik.

Ha állatkínzásra utaló körülmények vannak(nem árt pár fotót csinálni úgy téve,mintha a kicsiket fotóznád)a helyi jegyző KÖTELES intézkedni.

2009. aug. 9. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:

Akkor a törvény engedi, hogy nem hozzáértő ember tenyésszen?

A MEOE-nak sem lehet szólni, hogy fajta romlás történik?

(A konkrét helyzet az, hogy a szomszédban angol bulldogokat "tenyésztenek" van egy két rajtuk maradt kölyök is, de rengeteget kell vinniük állatorvoshoz, és több kutya meg is halt már a szülésben, a kölykök pedig idegbetegek, és nincs tk-juk. Emberségesen vannak tartva, nem mondom szeretetet is kapnak bőven, ezzel nincs gond, de már elég sokat veszekedtem emiatt szomszéddal, de nem veszi tudomásul, hogy mit csinál valójában. Tehetetlennek érzem magam.)

2009. aug. 9. 11:10
 8/31 A kérdező kommentje:
Ez az APEH jó ötlet.
2009. aug. 9. 11:11
 9/31 anonim ***** válasza:
78%
Nem, egyáltalán nem jó ötlet. Ezzel csak megromlana a viszony közted és a szomszédod között. Ráadásul attól úgysem lesz jobb, ha megbüntetik a kölykök miatt, csak még többet fog gyártani, hogy visszakapja a pénzét. Nem sok mindent tehetsz sajnos, próbálj elbeszélgetni a szomszédoddal, ez az egyetlen megoldás.
2009. aug. 9. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:

Eddig csak elbeszélgettem vele, de nem hajlandó fölfogni, amit mondok. Nem igazán fog tudni mit kezdeni velem, ha följelentem akkor sem, nem érdekel ha megromlik vele a viszonyom, a másik szomszédommal nagyon jóban vagyok ő vigyáz a házamra meg eteti a kutyáimat is. Mérgezéstől nem kell tartanom, mert idegentől nem fogadnak el kaját a kutyáim, ez az első dolgok között volt, amit megtanítottam nekik.

Ez a nő egy mániákus őrült! A férje jól keres, de keveset van otthon, a gyerekek már kirepültek és a kutyákon éli ki magát. Mindig olyanokkal jön, h ő gondoskodik a kicsikről, meg hogy az ő szukái milyen jó anyák, teljesen emberként kezeli a kutyáit, ezért sem érti meg amikor fajta romlásról, meg a sok menhelyi kutyáról beszélek neki. Olyan mintha meg sem hallaná.

2009. aug. 9. 11:27
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!