Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kutya a legalkalmasabb...

Melyik kutya a legalkalmasabb kezdőknek?

Figyelt kérdés
Nagy kutya, kertes házban, könnyen tanítható és játékos
2012. febr. 13. 15:13
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
A németjuhász nagyon jó elsô kutyának is. Nekem egy németjuhász volt az elsô kutyám... tapasztalatból beszélek, emberek! CSak nem mindegy,hogy honnan van a kutyus! Jól meg kell választani a kenelt.
2012. febr. 13. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Ha a Németjuhászt választod, én ezeket a kenneleket tudom ajánlani.

[link] - Kiváló munka vérvonalú kutyák. Az én egyik kutyám is tőlük volt, nagyon szép, és jó kutya volt.

[link] - Ők is nagyon jók. Bár velük nincs igazán tapasztalatom, de nekem is sokan ajánlották.:))


Remélem jól döntesz majd, szép estét!

2012. febr. 13. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
53%

Már bocsánat, de a német juhászra általánosságban nem jellemző a túltenyésztettség, ill. egyetlen ebből fakadó betegsége sem alakult ki, mint pl. a Bernáthegyinél, a pincsiknél, stb.

Persze, van belőlük túltenyésztett, beteg, olyat nem kell megvenni. Nekünk most éppen egy olyan kutyánk van, ami nem is törzskönyves, mégis megnyerne egy kiállítást, olyan szép és nem utolsó sorban, rendkívül nyugodt, értelmes jószág. Nem a papír a lényeg. Akinek szeme van hozzá, ránézésre megmondja, melyiket érdemes megvenni. Nekem mondjuk könnyű, mert apukám még tenyésztette is őket.

2012. febr. 14. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszát. Már hetek óta nézem a 101 nagykutyát az Animal Planet-en és már találtam jó pár nekem megfelelő kutyát. Csak az a baj, hogy nem vagyok biztos a döntésembe.


Ezeket találtam: Ausztrál juhászkutya, Pointer.

Légyszi, ha valakinek vannak ilyen kutyái akkor annak szívesen elfogadnám a tanácsát, hogy miért jó és, hogy miért nem jó.

2012. febr. 16. 07:45
 15/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenki válaszát.

Nem szeretnék olyan kutyát, ami csak arra jó, hogy legyen. Nekem olyan kell amivel lehet valamit csinálni.

A nemetjuhász nekem tetszik, de anya nem szeretné olyat.

Nem szeretnénk olyan kutyát ami sokat eszik, és ami sokba kerül.

2012. febr. 28. 07:28
 16/17 anonim ***** válasza:

no de mit szeretnél vele csinálni?

a pointer vadászkutya, az ausztrál juhászkutya pedig terelőkutya. eléggé különböznek egymástól... és egyik sem olcsó fajta.

ha olcsó kutyát szeretnél, akkor menhely (ott is akad fajtatiszta), ha viszont célod van a kutyával, és emiatt fontos a fajtatisztasága, akkor meg kell fizetni az árát. nincs több alternatívád.

2012. febr. 28. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
6.-ik vagyok. Azt javaslom szakadj el a kutyától, és találd ki mit az amit fáradhatatlanul tudnál csinálni a kutyával. Egy terelőkutyának más aktívitásra, környezetre van szüksége, mint egy vadászkutyának.
2012. márc. 2. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!