Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért sunyi dög sok kutya és...

Miért sunyi dög sok kutya és ugat meg sunyiban akkor, amikor nem számítok rá?

Figyelt kérdés

Szépen lassan egyenletes tempóban stálok a kerítéstől kib 1 métere, rá se nézek egynesen sétálok, nem hangoskodok, nem hadonászok, erre egy csomó kutya, nagy csöndbe kivár, lopakodik melettem a kerítésnél, amdj hírtelen rohadt nagy ugatás.

Én persze mindig szívbajt kapok, ha tudom, hogy van kutya akkor is, nagy csönd, és nyugodt vagyok, majd hírtelen nagy ugatás, és neki ugrás a kerítésnek.

Miért ilyen köcsögök?

Ez nekik h

zőrzés? Nem házőrzés ez, eez egy sunmiy köcsög, ráijesztés a jáérókelőre.

És még akkor a kutyák a kedves, állatok, akik nem támadnak rá senkire csak ok nélkül, és nem tudnak szivatni úgy másokat mint az emberek?


2012. febr. 13. 17:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
95%

Bal lábbal keltél?


Amúgy igen, ezt hívják területőrzésnek, akár hiszed, akár nem. Ő csak jelzi, h ez az ő területe, jó lenne odébb állni, mert megbánod :) Kb ennyit jelent :D

2012. febr. 13. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
67%

Én is sokkot szoktam kapni. :D

Ez is egy fegyverük a harapás mellett, a HANGERŐ.

Ha már megharapni nem tud legalább akusztikusan terrorizál.

2012. febr. 13. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
de a terület őrzés nem az, hogy kussolok és kivárom amíg oda nem ér a legközelebb a kerítéshez, majd neki ugrok a kerítésnek, és a fülébe ugatok 100 decibellel, hogy megálljon a szíve.---
2012. febr. 13. 17:40
 4/14 anonim ***** válasza:
82%

:DDD

Ez aranyos kérdés, eltekintve a stílusától :)


Egyszerűen a kutyák ilyenek. Nem emberi logikával gondolkoznak, tehát akkor ugatnak, amikor jólesik nekik.

Bár a saját kutyumból kiindulva, tényleg meg tudnak ijeszteni szándékosan is, ha nagyon akarnak :P


Sokszor én is frászt kapok az ilyentől, de a kutyák valóban kedves állatok.

Pl. nálam nem egyszer volt, hogy az eb házőrzés gyanánt vicsorogva robogott felém a "véletlenül" nyitva felejtett kapun át.

Egy erélyesebb helyedre!-kiáltás után mindegyik megállt, visszasomfordált a kapun belülre, és békésen nézte tovább ahogy megyek az úton.

Egyszerűen csak tudni kell kezelni őket (esetedben rájönni, miért kezd el az addig békés kutya ugatni, valami biztos nem tetszik neki)...

2012. febr. 13. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
24%
Unatkoznak, ott rontanak gyakrabban a kerítésnek ahol kisebb a gyalogosforgalom. Mennyivel jobbak a macskák, azok legalább nem ilyen agresszívek. :D
2012. febr. 13. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
míg oda nem ér a legközelebb a kerítéshez, meg válaszoltad a saját kérdésed.. addig figyelnek kell e közbe avatkozni, és ha úgyérzik veszélyeztetted a területüket akkor támadnak.
2012. febr. 13. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Én is mikor reggelente megyekakkor egyetlen egy kutya az utcában eztcsinálja..de az évek során már meg sem ijedek! :) Már percre pontosan tudom, hogy mikor ugat!:D
2012. febr. 13. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
38%

Nem a kutya a köcsög, hanem a gazdája!

Egy normális gazda rendszeresen sétáltatja a kutyáját, foglalkozik vele, levezeti az energiáit, és megtanítja, hogy ne ugasson egyfolytában, mint egy idióta. A szegény kutya valsz. egész nap ott sínylődik két négyzetméteren, és rajtad vezeti le a feszültséget. A helyében te is megőrülnél.

A kutyaiskolában megtanítják a kutyát, hogy hogy kell házat őrizni: ha vki bemegy a kapun, elkapja. De nem ugat.


Ezek az ugatós kutyák ált. önbizalomhiányosak is (szintén hülye gazda az oka). Ha a nagy ugatás közepette hirtelen eltűnne a kerítés közületek, rögtön frászt kapna a nyomorult, biztos, hogy nem támadna meg, akkor se, ha kétszer akkora, mint te.


Olvass Konrad Lorenzt, ha "ennyire" érdekel a kutyák lélektana.

2012. febr. 13. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
52%
kedves, utolsó, aláírom nem olvastam végig amit írtál, de attól ha egy kutyát mozgatnak még nem feltétlenül "felejt" el ugatni. ez fajtától és kutyától is függ, van olyan kutya hogy 100 km-t is futhat utána is ugat, valamelyik meg alapból nem ugat.
2012. febr. 14. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
61%

Valóban, vannak ugatósabb, izgágább kutyák (pl. pumi, ami amúgy egy nagyon jó fej kutya), és ezeknek a nevelése több energiát igényel a gazda részéről. Ha egy ember erre nem képes, akkor ne tartson ilyen fajtát. Minden kutya nevelhető, és az indokolatlan ugatásról lenevelni a kutyát még csak nem is nagy feladat, a kutya hamar megérti.

Én is utálom, mikor így rámhörrennek a sötétben a kutyák, és egy öreg néni akár szívbajt is kaphat, szal a gazda kötelessége tenni vmit ez ellen.

2012. febr. 15. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!