Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szobakutyások ti érzitek a...

Szobakutyások ti érzitek a kutyátok szagát a lakásban? (többi lent)

Figyelt kérdés

kíváncsi vagyok mostmár hogy mit ír a többség

főként : bichonosok,yorkisok,csivisek stb-re vagyok kíváncsi..


nekem 2 bichonom van és egyiknek sem érzem a szagát ,havonta fürdetve vannak és évente 2x kozmetika..


2012. febr. 13. 19:26
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Nekem Francia Bulldim van és egyáltalán nem büdös, pedig nem szoktam havonta fürdetni. Egyszerűen séta után áttörlöm a pofiját, popsit, tappancsokat és ennyi. Soha nem éreztem büdösnek, kifejezetten jó illata van, sokszor beleszimatolok a bundájába. Mások sem tettek soha panaszt, hogy büdös lenne a szobában miatta.
2012. febr. 13. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

A miénket senki sem érzi (nem itt lakó) és mi sem.


De pl pár emelettel lentebb két kistestű van, amik pelenkára lettek szoktatva és a gazdik nem minden nap cserélik. Elég "érdekes" szag van az egész lakásban.

2012. febr. 13. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Nekem 4 yorkim és 1 amstaffom van. Bent laknak a házban, napi 3x séta a kertben, ha jönnek befele lábmosás sima vízben, ha nagy gond van persze samponnal. Fürdetés 1- 1,5- 2 havonta, attól függ hogy érek rá, de szaguk még sose volt. Szerintem ha már szag van, ott takarítási, egészségügyi vagy benti ürítés gond van, esetleg belehempergőzött valami büdibe a kutya, amúgy nincs szag tapasztalataim alapján legalábbis a házban.
2012. febr. 13. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

Kérdező, én is most tanulom a kozmetikát. A kutyám 6 havonta fürdik, nincs szaga, nem koszos. :)


A kozmetikás kutyák meg nagyon ritkán büdik (bár a bűzmirigy kinyomása nem egy leányálom).

2012. febr. 13. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

2-es!

1 kuvasz és 2 berni pásztor van idebent a házban, de megnyugtatlak, hogy nincs büdös, ápolt kutyák nem büdösek. Rendszeresen ápolva van a bundájuk. Szuperprémium tápot kapnak (a kutyaszag a tápláléktól is lehet.)Amikor kiengedem őket és visszajönnek a házba inkább füst szagot érzek a bundájukon (szomszéd kazánban fával fűt, most nincs légmozgás és leül a füst), de azt egyből amikor beteszik a lábukat, kutyaszagot egyáltalán nem. Fürdetve 1 évben 2-szer vannak, de rendszeresen, szinte minden nap kikefélem a bundájukat. A gyakori samponos fürdetés többet árt, mint használ, a bőr több zsírt, faggyút termel ezáltal büdösebb a kutya.

A mopsz azért is lehet büdös, mert nem tisztítják megfelelően a bőrredőit.

2012. febr. 13. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 Akiteki ***** válasza:
8. emeleten volt 2 huskym. Sokan csodálkoztak, hogy semmi kutyaszagot nem érezni. De pl. ha beállított egy ismerősünk a németjuhászával, nem győztem szellőztetni utána.
2012. febr. 13. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
Nah jó sokan írtatok ,látom akkor nektek se büdi a kutya,nekem a fehér bichonomnál az a baj hogy rohadt hamar bekoszolódik de így is 4-5 hetene fürdetem meg,kivéve ha vmibe belehempereg..
2012. febr. 14. 07:53
 18/22 compactegon ***** válasza:

16 hónapos amstaffunk van. fél évente van fürdetve, nem büdi, sőt ahol nem éri talaj a hempergéstől, ott babaszaga van :D

viszont a fekhelye kissé kutyaszagú, de annak az a dolga .)

2012. febr. 14. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Tacsi és amstaff lakik bent velünk. Senki nem érzett még kutya szagot nálunk (mi sem, de gondolom ez nem mérvadó :)).

Fürdetni kb. 4havonta szoktunk őket, de inkább akkor ha összegányolják magukat. Séta után lábtörlés, szoktam kefélni őket, bár azt inkább azért mert élvezik. :)

Kozmetikába még egyik sem járt, bár van két kutyakozmetikus ismerősünk is, de ők is csak a körmüket vágják ha kell.

2012. febr. 14. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

3. vagyok.

Köszi kérdező, valóban nagyon aranyos, imádnivaló az enyém.


Na azt elfelejtettem még írni, hogy viszont van ismerősöm akinek mopsza van és ha nagy ritkán odatévedek, szegény kutyától szó szerint majdnem elhányom magam olyan büdös, ha megnyalja a zoknimat akkor még itthon is érzem rajta azt a nagyon büdös szájszagát... Jó oké hozzáteszem hogy sohasem fürdetik meg, meg azt is hogy már öregecske lehet emiatt van olyan borzasztó szaga. Érdekes módon a gazdái ezt nem érzik. Persze már megszokták valószínű.


És volt régebben egy barátnőm akinél spániel lakott a lakásban. Hááát..... az valami kegyetlenül büdös ház volt! Felfordult a gyomrom ahogy beléptem, alig vártam hogy friss levegőre kijussak.


Szerintem nagyon sokat számít hogy mennyire figyelnek oda a saját kutyájukra, aki maga sem igényes és a környezetére sem, az a kutyájára sem lesz az.

2012. febr. 14. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!