Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Purina dog chow táp összetevőj...

Purina dog chow táp összetevőjéről kérdés. Nem értem. Segítenél?

Figyelt kérdés

Az egyik táp a:

PURINA DOG CHOW Active, aminek az összetevői:

ÖSSZETEVŐK:

Gabona, hús és állati termékek, növényi termék (min 0,5% cukorrépapép), olajok és zsírok, ásványi anyagok, zöldségek (min. 0,5% cikória)


ELEMZÉS:

Fehérje 30%, zsír 16%, hamu 7,5%, szénhidrát, 2%, víz 9,5%, 1,6% kalcium, foszfor 1%



A másik a:

PURINA DOG CHOW Adult Húsmix



ÖSSZETEVŐK:

Gabonafélék (min. 4% rizs), hús és állati származékok (min. 4% csirke), növényi melléktermékek (min. 0,5% cukorrépapép), olajok és zsírok, ásványi anyagok, zöldségek (min. 0,5% cikória)


ELEMZÉS:

Fehérje 25%, zsír 12%, hamu 7%, 2,5% szénhidrátot, a víz 9,5%, 1,2% kalcium, foszfor 0,9%



Nem értem!

Akkor most hány százaléka a tápnak az állati származék?


Nem is tudom, nem tűnik túl jó tápnak. Vagy igen?

Esetleg a Josera Economy-ról van valakinek véleménye?


Köszönöm!


2012. febr. 14. 09:13
 1/3 Akiteki ***** válasza:
Minimális. A fehérje nagy része szója. Inkább a Joserát válaszd. A Purinából a Pro Plan jó minőség, a Dog Chow igen silány.
2012. febr. 14. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A leírásból nem derül ki, hogy hány százaléka hús. Nem túl jó és ráadásul nem is olcsó táp.

Inkább a josera abból is az agilo (kevesebb kell belőle, mint az economyból, így kb ugyanannyira jön ki a napi adag Ft-ba) vagy susa esetleg brit.

2012. febr. 14. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

a kutya mindenevő, de a hús alapelem !

a száraztápok alapból sok-sok gabonát tartalmaznak ( szóját, rozsot,árpát, stb )

a hústartalmuk elenyésző, a hússzármazék pedig nem húst jelent :)

mit-gondolsz, hová lesz a vágóhidakról a belsőség, a szárnyas állatok feje-körme, bőre ???

egy 15 kg-os tápban ,szerintem nincs 5 dkg színhús !

hiszen az embereknek gyártott szalámikban ( gyorsérlelésű szalámikra gondolok )sincs valódi hús, csupa porc,bőr, fejhús,stb :)

2012. febr. 14. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!