Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek öreg már egy 6...

Szerintetek öreg már egy 6 éves mopsz kutyus az elletéshez? Most lenne rá lehetőség, hogy legyenek kiskutyik, csak nem tudom, hogy nem-e öreg hozzá.

Figyelt kérdés
Az orvosunk szerint már az, de ő kicsit túlzásba esik mindennel és nem nagyon veszem komolyan amit mond. Lecseszett, hogy miért vittem le gyalog a kutyát hozzá (3utca), mert, hogy mennyire liheg... miért a kutyák nem szoktak? Na szóval ilyen. Egyébként egy teljesen egészséges, életvidám kutyusról beszélünk.
2012. febr. 15. 08:41
1 2 3 4
 11/34 Mailerdeamon ***** válasza:
62%

Ha a rákot akarod elkerülni ivartalaníttasd (még az első tüzelés előtt kellett volna). Már önmagában az, hogy ivaros nagyobb kockázatot jelent számára. Ezen az ellés nem segít.


Abba most ne is menjünk bele, hogy csak törzskönyves, kiállításon bemutatott és elismert kutyát fedeztetünk.

2012. febr. 15. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
13%
Hát igen lehet, hogy akkor valóban túloz egy kicsit. Ha keresel egy másik dokit kérd meg, hogy csinálja meg a szűrővizsgálatokat a kutyusnál, hogy nincs e valami örökletes baja és próbálj meg olyan kant keresni hozzá ami valóban kivan vizsgálva. Onnantól kezdve nem lesz semmi baj:) Amúgy volt már olyan nekem is, hogy egy kutyussal 3 várost ezen belül 8 orvost kerestünk fel és mind mást mondott... Úgyhogy érdemes olyan helyre vinni akit többen ajánlanak.
2012. febr. 15. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
92%

Drága kérdező!!!!

OLVASD MÁR EL MILYEN LINKET KÜLDTEM!!! ISTENEM! ABBA IS LE VAN IRVA, HOGY EZ TÉVHIT! HA ELOLVASNÁD - AKKOR OKOSABB LENNÉL!!!!!!!!!

2012. febr. 15. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 A kérdező kommentje:
Na köszi mindenkinek a baromi értelmes válaszokat. Itt mindenki állatorvos úgy látom :D Bár, lehet csak az én nevem előtt van ott a DR :D Tapasztalatokat vártam, nem légből kapott válaszokat.
2012. febr. 15. 09:24
 15/34 anonim ***** válasza:
85%

Az állatorvos nem javasolta az ivartalanítást? Ez az EGYETLEN módja, hogy minden ivarszervi betegséget megelőzzetek.

Egy ismerősöm is ellette a kutyáját, mert ugye a szuka kutyának "1x kell szülnie". Fél évvel később gennyes méhgyulladást kapott, és 4 emlőjét kellett levenni, mert elrákosodott.

2012. febr. 15. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 A kérdező kommentje:
Ja, az egyetlen normális válaszolónak köszönöm, meg fogok másik orvost is természetesen. De minden évben rendszeresen vizsgálják, stb. Ja és valaki írta törzskönyves, kiállítási kutyát. Hát törzskönyve van, de elég szomorú, ha úgy gondolod, hogy csak kiállítási kutyát lehet fedeztetni. 3 kutyám van, tudom nagyon jól mivel jár, hogyan kell bánni velük. Ja és a linket hagyjuk, nem túlzottan érdekelnek a netes cikkek.
2012. febr. 15. 09:26
 17/34 anonim ***** válasza:
84%
Saját tapasztalat: az én kutyám is álvemhes volt egyszer a tüzelés után. Megműttettem és azóta is minden a legnagyobb rendben vele. És akkor megfogadtam, hogy soha többé nem lesz ivaros kutyám, annál jobban szeretem, minthogy kitegyem őt mindenféle betegségeknek. Az ellésről nem is beszélve.
2012. febr. 15. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
27%
Sok sikert kívánok neked. És ha megmutattad dokinak akkor utána esetleg írd meg mit tanácsolt:)
2012. febr. 15. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 Mailerdeamon ***** válasza:
83%

Nem értem hogy jön ide az orvos és annak cseréje.


Leírtuk Neked, hogy az ellés sokkal kockázatosabb a kutyád számra, mint az ivartalanítás, ráadásul ha az a célod, hogy ne legyen daganata, akkor arra az ellés nem megoldás, de az ivartalanítás az lehet.


Most kiskutyát szeretnél vagy azt hogy a kutyád egészséges maradjon?

2012. febr. 15. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
82%

Igen az lenne a legjobb, ha másik orvost is megkérdeznél, ugyanis ugyanazt fogja mondani amit ez, és baromira igaza van.

Vélhetően a kutyád eleve szaporított, elég kényes fajta, ráadásul 6 éves, ami egy mopsznál már idősnek számít. Elképzelhető, hogy császározni kell, rengeteg energiát levesz a vemhesség, az ellés, majd a szoptatás.


Ha jófej akarsz lenni a kutyáddal, akkor ivartalaníttatod, és nincs se méhgyulladás, se rák, se tüzelés, se álvemhesség.

2012. febr. 15. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!