Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek öreg már egy 6...

Szerintetek öreg már egy 6 éves mopsz kutyus az elletéshez? Most lenne rá lehetőség, hogy legyenek kiskutyik, csak nem tudom, hogy nem-e öreg hozzá.

Figyelt kérdés
Az orvosunk szerint már az, de ő kicsit túlzásba esik mindennel és nem nagyon veszem komolyan amit mond. Lecseszett, hogy miért vittem le gyalog a kutyát hozzá (3utca), mert, hogy mennyire liheg... miért a kutyák nem szoktak? Na szóval ilyen. Egyébként egy teljesen egészséges, életvidám kutyusról beszélünk.
2012. febr. 15. 08:41
1 2 3 4
 21/34 A kérdező kommentje:
persze, hogy a kutyám egészséges. Ha feltétlen kiskutyát akarnék, már vettem volna, nem akarok. Tőle persze más dolog, mert ha ő már nem lesz, legalább tovább élne a kicsiben. De ezt már később nem lehet megtenni.
2012. febr. 15. 09:31
 22/34 A kérdező kommentje:
egészséges legyen. az előbb lemaradt
2012. febr. 15. 09:31
 23/34 Mailerdeamon ***** válasza:
57%
És azért a kiskutyáért vállalod a kockázatot, hogy a kutyádat műteni kell mert nem tud megszülni? Mert a mopszoknál ez gyakori. Vagy nem baj, mert máris ott a kiskutya? Nem lehetsz ilyen felelőtlen, a kutyádra gondolj kérlek, ne magadra.
2012. febr. 15. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 A kérdező kommentje:
Persze, hogy nem vállalnám be, pont azért kérdeztem, kértem tapasztalatokat és ezért beszélek másik orvossal is. Nem biztos, hogy nálam jobban vigyáz valaki a kutyájára, vagy jobban szereti.
2012. febr. 15. 09:43
 25/34 Mailerdeamon ***** válasza:
82%

A cikkben amit linkeltek meg van említve, hogy a mopsz olyan fajta, amelynél gyakori az ellési komplikáció. Lehet hogy rendben lesz, lehet hogy nem. Az állatorvosok is ezt fogják mondani neked, de utánanézhetsz a neten más oldalakon is, ez tény.


Én a helyedben nem vállalnám be, főleg hogy azt írtad, a kutyád épsége lenne a cél. Ahhoz az ivartalanítás fog hozzásegíteni, az ellés csak közelebb visz. Ellés után is lehet álterhes a kutyád, lehet méhgyulladása, daganata, stb. Előnyére semmi esetben sem válik, viszont mindez kiküszöbölhető egy rutinműtéttel.

2012. febr. 15. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
100%

VAlóban az ivartalanitás lenne a legjobb megoldást!

Később nem lesz se rákos, se álvemhes.

Ellenben ha elleted, még lehet emlő és méhrákos!

A mi szukánk emlőrákos lett, pedig fiatal korában ellett egyszer, és rákban pusztult el! Nagyon szenvedett!

2012. febr. 15. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
75%
Kedves Kérdező! Igen, lehetséges, hogy jelen esetben csak a te neved előtt szerepel a DR., de a kérdésedből arra tippelek, nem orvos doktor vagy, hanem inkább jogi doki, mivel értelmes emberek értelmesen válaszoltak a hülye kérdésedre, mégsem fogadod el. Ha baj, hogy nem kezdünk el tömegesen bólogatni a kérdésedre, legközelebb ne írj ide kérdést. :) Minden előttem válaszolónak igaza van abban, hogy ne ellesd a kutyád, hanem ivartalaníttasd, ha szeretnéd megelőzni a betegségeket.
2012. febr. 15. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
45%

Off.

Miért van az, hogy a Kérdezők csak azokat a válaszokat fogadják el, amik őket erősítik??? A többit meg csak leugatni tudják???

ÁÁÁ...ha a hülyeség fájna...

On.

2012. febr. 15. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
63%

És képzeld, ha mindenki leelletné csak egyszer a kutyáját azért, hogyha ő már nem lesz, akkor a kölyke veled maradjon. Belefulladnánk a kutyákba.

Lehet, hogy a kölyöknek egészen más lesz a természete, lehet, hogy mindig az előző kutyádat keresnéd benne. Hidd el, jót akarunk Neked és a kutyádnak is. Az ellés sokkal többet kivesz a kutyából, mint amennyi pozitív hatása van. (már ha egyáltalán van bármi pozitív hatása...)

2012. febr. 15. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
100%

Az butaság, hogy az ellés után nem lesznek ivarszervi megbetegedései, csak ivartalanítással lehet ezeket megakadályozni. Írtad, hogy a kutyád folyamatosan álvemhes, na pont ezeknél a kutyáknál nagyon fontos az ivartalanítás, mert ők hajlamosabbak a méhgyulladásra. 6 évesen már amúgy is túl öreg az első elléshez, már teljesen be van csontosodva a medencéje, nem tudná megszülni a kölyköket. A mopsz egyébként is a legproblémásabb ellésű fajtákhoz tartoznak, szinte 100%, hogy császármetszésre lenne szükség, ami igencsak kockázatos, jóval kockázatosabb, mint egy ivartalanítási műtét.

Nem rosszindulatból írtam le ezeket, de nem tennél jót a kutyáddal az elletéssel és a kölyke is valószínűleg csak annyira fog hasonlítani rá, mint bármelyik másik mopsz kiskutya. Ne kockáztasd az életét, ha szereted. Inkább ivartalanítsd és vegyél mellé egy kölyök mopszot.

2012. febr. 15. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!