Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ajándékozzam el a kiskutyám?

Ajándékozzam el a kiskutyám?

Figyelt kérdés
örökbe fogadtunk egy keverék kiskutyát, azt hittük hogy kisebb termetű lesz, de már most 4 hónaposan akkora amit maximálisan akartunk. Ez azért probléma mert egy kisebb panel lakásban élünk a párommal. Annyira lelkiismeretfurdalásom van a kutyus miatt, mármint hogy biztos nem érzi jól magát(arról már nem is beszélve, hogy sokat dolgozunk)..de nagyon szeretem, nem akarok tőle megválni és lehet más nem szereté annyira mint én és nagyon hiányozna.. de szerintetek mi lenne a legjobb megoldás számára?
2009. jún. 4. 10:08
 1/4 anonim válasza:
80%
Hű nehogy elajándékozd ha szereted a kutyust, mert vissza már nem hinném, hogy visszadná valaki ha ő is megszereti, és neked hiányozna a kutyus.Én így jártam egyszer még 14 éves koromban, németjuhász kutyánk nagyon rosszcsont volt, állandóan mindenkira felugrált, és sok volt vele a gond.Olyan vad volt és szeleburdi, hogy a végén elajándékoztuk egy telephelyre ahol vigyáznia kellett egy területet.Mindig látogattuk, és nagyon hiányzott, legszívesebben hazavittük volna újra de visszaút nem volt.Aztán a tulaj aki ott dolgozott a végén hazavitte a kutyusunkat, mert nagyon megszerette ő is, és hozott egy másik kutyát helyette a telephelyre. én meg soha többet nem láttam, még kerítésen keresztül sem mint eddig.Mert mindig meglátogattam amíg ott volt,lassan állítólag megkomolyodott".1 évesen adtuk oda, addig nálunk volt.Egész életemben bánni fogom, hogy akkor beleegyeztem, hogy elvigyék,nagyon sokáig hiányzott, aztán 16 évesen vettünk egy tenyésztőtől egy másik németjuhász kutyust.Ő élete végéig velünk volt.Már sajnos nem él, azóta nincs kutyám.Szerintem nem is lesz.
2009. jún. 4. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

És nincs valami áthidaló megoldás? Rokonoknál, vagy jó barátnál találni neki helyet?

Gondolom elköltözni egy kutyus miatt nem szeretnétek...

Viszont lehet, hogy ennél nagyobbra már nem igen fog nőni, nem? Akkor miért ne tarthatnád meg, hiszen eddig is te nevelted... ?

2009. jún. 4. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha örökbefogadtad akkor vidd vissza. Minden menhely visszaveszi az általa kiadott kutyákat, sőt általában az örökbefogadási szerződésben szerepel, hogy nem adhatod el-, vagy tovább, ha nem tudod megtartani.
2009. jún. 4. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
49%

Ha valóban szereted, ne ajándékozd el! Minden rajtad múlik! 35 nm-en élünk a 9 hónaposan már bőven a térdem fölé nőt 30 kilós csöppemmel. Napi 8-9 órát dolgozok. Reggel 30 perc séta, délután min. 1 óra + 1 óra játék fönt, este még 45 perc séta és rengeteg szeretet. Egy udvaron tartott kutya sem mozog többet, mint egy lakásban tartott, ha figyelsz rá és arra, hogy az igényeit kielégítsd. A kutyád ha szenved, csakis attól ha nem foglalkozol vele, de az időbeosztásotokat gondolom átgondoltátok még a befogadás előtt.

A kutya a csodával kereskedik ráadásul rosszul: 1 egység szeretetért cserébe visszaad 1000 egységet, ezt becsülni kell bennük és élvezni.

2009. jún. 4. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!