Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ivartalanítsam a Yorkimat?

Ivartalanítsam a Yorkimat?

Figyelt kérdés

8 hónapos yorkim van és nem tudom, hogy ivartalanítsam-e.Az állatorvos erősködik, de egy ismerősöm szerint felesleges mert úgyis "benti" kutya, nem fog nagyon más kutyákkal találkozni stb.

Most akkor mit tegyek? Azt hallottam ivartalanítással megelőzhető egy csomó betegség de pontosan mik?


2012. febr. 16. 10:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Off: nem találkozik más kutyákkal? Nem hordod sétálni?

Nem írtad milyen nemű, ettől függetlenül sajnos nagyon gyakoriak a rákos betegségek.

2012. febr. 16. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
92%
itt minden le van írva: [link]
2012. febr. 16. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
5%

Én nem tenném a helyedbe. Indokolni nem tudom, de egyszerűen nem akarnám ennyi.


Nekünk is yorkink van, igaz már 3 éves lesz. Kicsi korában az állatorvos folyton erősködött hogy le kell vágni a farkát. Vigyük be ő megcsinálja ripsz-ropsz.

Ki se engedtem szólni. Mi a fenének kellene levágni? Most minek kínozzam, miért nem jó az a farok a helyén?!

Mondtam neki igaz kicsit viccsen, hogy te ennek a kutyának a farkához nem nyúlsz, max. csak simogathatod.



Más kutyás gazduknál tapasztaltam, hogy akik ivartalaníttatták a kutyájukat, azoknak iszonyatosan elhízott a kutya (szuka kutyákról van szó), nem értem miért.

2012. febr. 16. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
93%

azért hízik el mert a hormon termelés leállta után kevesebb energiát kell bevinnie a szervezetbe ugyanannyi mozgás mellett, magyarul kevesebb kaja kell nekik... ennyi, nekem négy ivartalan szukám van és egyik se elhízott.

Én javaslom az ivartalanítást főleg ha szuka kutyáról van szó mert nálam 2 esetben is előfordult, hogy a 6-7 évesen ivartalanított szukának már cisztás volt a méhe

2012. febr. 16. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
13%
Amíg nem lesz megterhelő számára,vagy neked az ivarérett időszaka,addíg ne műttesd meg.Hiába találkozik kinnt kutyusokkal,ha pórázon van,és figyelsz rá,amikor találkozik más kutyával,nem lehet "baleset".Ha meg később fedeztetni szeretnéd,és megműtteted akkor már nem lehet visszacsinálni.
2012. febr. 16. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha pl szuka akkor az emlő és méh betegségek (rák, gyulladás) megelőzhetők. Érdemes rákeresni neten, nem kevés. Kanoknál nem tudom pontosan milyen betegségek vannak, de a kutyának is jobb lesz ha ivartalanítod, nem lesz benne az ösztön.
2012. febr. 16. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Akiteki ***** válasza:
89%

Szuka vagy kan?

Prosztatarák, heregyulladás.

Emlődaganat, méhgyulladás.

Mindegyik nagyon veszélyes, sokszor halálos betegség. Az ivartalanítással megelőzöd.

2012. febr. 16. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Az előttem szólók már leírták a lényeget, ezért csak annyit tennék még hozzá:


- nem vicsorog a fiú kutyákra, a fiú kutyák sem piszkálják

- nem jelölget a lakásban

- nem "hibban" meg, ha tüzelő szuka korzózik a környéken


Ne tartson vissza semmilyen megjegyzés mint pl:

- jaj de szép fiú szeretném, ha pározhatna a lány yorkimmal

- mennyi pénzt kereshetnénk, ha fedeztetés vállalnánk

Ezek a rendkívűl "elmés" megjegyzések találtak meg engem is:)

És mindezek mellett természetesen fontos a nevelés!

Én tiszta szívből ajánlom neked, bár nehéz elhatározás volt az altatatás miatt, azóta csak áldom az eszem, hogy megtettem.


Nekem is yorkim van 9 hónaposan ivartalanítottam, jelenleg 22 hónapos. Jól nevelt kedves, aranyos kutyafiú akit minden kutya és gazdi kedvel a környéken!

2012. febr. 16. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
91%
....jah és 1 éves kora óta tartja a súlyát. Mert én soha nem "nasiztatom". Napi 2x eszik szárazat!
2012. febr. 16. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
75%

10:45-höz


Ne haragudj, de miért kell megvárni azt, hogy valami probléma miatt kelljen elvégezni a műtétet? Az sokkal megterhelőbb, addig is szenved a kutya, ráadásul a megrögzött szokásokat már nemigen hagyja el.

2012. febr. 16. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!