Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ivartalanítsam a Yorkimat?

Ivartalanítsam a Yorkimat?

Figyelt kérdés

8 hónapos yorkim van és nem tudom, hogy ivartalanítsam-e.Az állatorvos erősködik, de egy ismerősöm szerint felesleges mert úgyis "benti" kutya, nem fog nagyon más kutyákkal találkozni stb.

Most akkor mit tegyek? Azt hallottam ivartalanítással megelőzhető egy csomó betegség de pontosan mik?


2012. febr. 16. 10:27
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém is ivartalanított, amikor kivették a méhét, kezdődő méhgyulladás jeleit látták rajta. Már 2 és fél évesen!

Azóta sem hízott meg, sőt! Féltem attól, hogy hízékony lesz, ezért jobban figyeltem rá, hogy mit kap enni, és többet mozgattam. Remekül néz ki, kiegyensúlyozott, és boldog:)

2012. febr. 16. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 Akiteki ***** válasza:
58%
Nálam meg mindenki sovány lett ivartalanítás után. Lehet, hogy túlzottan vigyáztam, de az agaram most hízlalom, mert addig ügyeltem, hogy ne hízzon el, hogy kilátszanak a bordái:))
2012. febr. 16. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

igen !!!!!

sajnos, M.országon még lehet fajtiszta,törzskönyves kölyök kutyát venni ivaros állapotban , míg a normális az lenne, ha már 6-8 hetes korukban ivartalanítva lennének ,így sok minden probléma megelőzhető !

Csak azok vennének ivaros kölyköket akik később tenyésztenék tovább, persze az árak is így lennének szabályozva !!

a Kölyök vásárlásakor a vevő aláirja az adásvételt, és vállalja , hogy ......,az eladó is vállalja,hogy...

mert bizony ,a nyugati világban így is működnek a dolgok !!lsd : USA, Németország, Svájc,Ausztria ,stb

2012. febr. 16. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!