Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az angol bullterrier mennyire...

Az angol bullterrier mennyire jó házőrző?

Figyelt kérdés
Kispesten a busz amivel megyek elmegy egy ház előtt ahol van egy bullterrier és azt látom, hogy mindenki simogatja, maszírozza és ami a legoroszabb eteti is( a ház egy megálló mellett van). Sajnálom szegényt, hisz így bármikor meg lehetne mérgezni hisz nem tudhatja hogy mit eszik, meg szerintem nem jó hogy engedi hogy mindenki simogassa, bár ahogy láttam el van hanyagolva szegény! Szerintetek amúgy megbízható komoly házőrző lehet ebből a fajta kutyából, vagy inkább kedvenként alkalmazza az ember! Én nagyon szimpatizálok e fajta kutyával, szeretnék is, de én szeretném elengedni a kertben(kinti benti kutyának használnám), de nem szeretném hogy simogattassa magát, legfőképp azt nem hogy más kaját egyen!
2012. febr. 16. 19:26
 1/6 anonim ***** válasza:
Inkább házörzô, de szocializálástól függ. Meg azért attól is,ha el van hanyagolva és szeretethiánya van.
2012. febr. 16. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A bullterrier igazi házőrző egyéniség. Ha normálisan nevelik, akkor nem fogad el semmit, és rendesen őrzi a területet. Ez a kutya amit leírtál, ez éhezik a szeretetre, a simogatásra, ezért engedi a megérintést. Amúgy kezes jószágok, de idegennel lehetne vadabb is


egy amstaffos

2012. febr. 16. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az az igazság szerintem, hogy alapból minden kutyára igaz, hogy olyan lesz amilyennek nevelik. Igaz minden fajtának megvan a maga habitusa de mindegyik lehet kezes, barátságos fajtától függetlenül.

Láttam már halál nyugis, békés, jól szocializált-nevelt pitbullt de találkoztam már idegbeteg, harapós csivavával is. Végül is akárhogy is döntesz az a lényeg olvass utána a kiválasztott fajtának, és ne sajnáld elvinni egy kutya iskolába. Csak a neveléseden múlik milyen kutya lesz belőle. Lehet, hogy ha az a kutya, amit láttál valami vademberhez került volna már régen leszedte volna néhány ember kezét.

2012. febr. 16. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
bizony, sajnálom is szegényt! ( Én is megsimogattam azért) :D
2012. febr. 16. 19:42
 5/6 anonim ***** válasza:

A bullyt nem házőrzésre tervezték. Némelyikben megvan rá a hajlam, a többiben meg nincs.

Egyébként egy bármilyen vadul ugató kutyát is meg lehet mérgezni, csak nem kézből kell adni azt a mérget, hanem virslivel és a kerítésen átdobva, szóval ettől ne féltsd, vagy legalábbis ne a barátságossága miatt.

2012. febr. 16. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
nekem bullom van, de inkább jelző kutya, mint házörző.
2012. ápr. 7. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!