Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyus lenne ideális?

Milyen kutyus lenne ideális?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnék egy kutyát, de nem nagyon tudom, hogy melyik fajta illik legjobban az életmódomhoz. Rendszerint lakásban lakom, nem kertes házban, de rengeteget utazom és költözöm. Szóval ebben kellene segítség, melyik az a kutyus amelyik szeret lakásban lakni és utazni? Esetleg tapasztalatokat is megoszthattok. Köszönöm!

2012. febr. 16. 21:19
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
92%

Mennyi időt tudnál amozgatására szánni??

Mekkora legyen a szőre??



Mert neked min képpen egy kis testű öleb való.

Csak kéne ezekt tudni hogy konlrét fajtát is tudjak mondani...

2012. febr. 16. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
33%
Mit szólsz a beagle hez?
2012. febr. 16. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Lényegében általában 8 órát dolgozom, mint a legtöbb ember, a maradék az övé lenne :)

Azt hiszem a hosszabb szörüek jobban tetszenek, de igazándiból nem kritérium.

2012. febr. 16. 21:26
 4/17 anonim ***** válasza:
38%

Havanese. Alkalmazkodó fajta , szeret kocsikázni , legalábbis a mi kutyánk igen , nagyon ember központú tanulékony ebecske . (:

De a szőrével sok gond van , rendszeres ápolás kozmetikus , de le is vágathatod a szőrét , ha nem szeretnél minden nap bébelődni vele.

Egyébként ezer meg még millió kölyök kutya van a menhelyeken nézz körül ott is , nem csak egyedibb kutyád lesz de életet is mentettél + te neveled rá mindenre.

Szóval betanítod hogy bírja a költözést meg fogja szokni (:

2012. febr. 16. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
A beagle nagyon aranyos, ö szeretne utazgatni és lakásban lakni?
2012. febr. 16. 21:27
 6/17 anonim ***** válasza:
38%

Előző vagyok. Na látom hogy hosszú szőrű tetszik , akkor mindenképpen havanese :) Gyönyörűséges fajta és nagyon okos!

Nem ugatós egygazdis és végtelenül szép és intelligens és minden.

2012. febr. 16. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim válasza:
79%
nekem bichon havanese kutyusom van (bár az állatorvosok szerint valami kis más gén is került bele, habár tenyésztőtől vettük.... :D) szóval a lényeg, hogy imád utazni, nagyon jól tűri itt pesten a közlekedést, sőt, barátom 220 km-re lakik tőlem, ami majd 4 órás busz út, végig alussza :) nagyon emberigényes, a mozgásigényét "le lehet csökkenteni" anélkül, hogy elhízna/hiánya lenne, csak sokat kell vele játszani :) nagyon embercentrikus és kedves fajta, habár más havanesek, akiket ismerek a környéken, butusok, és bambák, de az enyém nagyon okos, 6 éve póráz nélkül sétál, és semmi probléma nem volt még soha. szóval én ajánlani tudom, de igazából, mikor kutyát választottunk, először egy szálkás szőrű szuka tacsit akartunk, de megláttuk a kutyust... aki 6 éve a mindennapjaim része:).. és tudtuk, hogy ő az igazi. szóval szerintem megérzi az ember, milyen kuty illik hozzá :)
2012. febr. 16. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 lakle ***** válasza:
88%
Én kistestűt javaslok mindenképpen. Én is nagyon sokat utazom és nagy előny, hogy pici a kutyám, jobban meg is tűrik mindenhol, mint a nagyobbakat. Csak felveszem és felszállok vele, buszra, metróra, vonatra, így a mozgólépcső se probléma.
2012. febr. 16. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Előző előtti vagyok nekem is havanesem van és igazi bohóc tüneményes.

http://www.youtube.com/watch?v=D1e2Thspdzo

2012. febr. 16. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
63%

Beagleol

Egy baj van vele. Vadászkutya. Saját taspasztalat napi 2-3 óra mozgás kell neki és heti leglább 1x egy olyan hely ahol teljesen kiszaladgálhatja magát és szaglászhat kedvére. valami erdős mezős terület.


Inkább valami öleb való neked....

Havanese, Yorki, Csivava, Boloegne,

2012. febr. 16. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!