Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyus lenne ideális?

Milyen kutyus lenne ideális?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnék egy kutyát, de nem nagyon tudom, hogy melyik fajta illik legjobban az életmódomhoz. Rendszerint lakásban lakom, nem kertes házban, de rengeteget utazom és költözöm. Szóval ebben kellene segítség, melyik az a kutyus amelyik szeret lakásban lakni és utazni? Esetleg tapasztalatokat is megoszthattok. Köszönöm!

2012. febr. 16. 21:19
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Elsö 21:30 jajj nagyon édes és okos, könnyekig hatódtam :) !

Nagyon köszönöm a válaszokat, már majdnem biztos vagyok benn, hogy a Havanese -t szánja nekem az ég, ezért ajánlja öt mindenki :). irnátok esetleg arról; mire kell nála figyelni és mivel kell vigyázni? köszi köszi köszi

2012. febr. 16. 21:40
 12/17 anonim ***** válasza:
ha még nem döntötted el, akkor nézd meg a westie-ket is, azok is nagyon aranyosak ;)
2012. febr. 16. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
57%
A tacsikat és a kis keverékeket nem szereti senki? Vagy az ma nem trendi?
2012. febr. 16. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
80%
én szeretem a tacsikat, volt is egy tacsi keverékem.
2012. febr. 16. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim válasza:

szia, megint én vagyok, akinek 6 éve van a havanese kutyusa, fentebb írtam már. na, szóval: egészségileg annyira kell figyelned, hogy sajnos túltenyésztés miatt szinte majdnem mindegyik havanese kutyusnak a légcsövével van valami kis probléma, ezt kiküszöbölheted, ha póráz helyett hámot használsz, pl., vagy mint ahogy meséltem, én kutyum póráz, meg minden nélkül sétál, nagyon okos, és hihetetlenül hallgat minden szavamra. talán az én kutyusomnak még a hátsó lábai/csípői sincsen rendben, de ez lehet nem fajta"hiba", hanem az enyémnek így alakult a sorsa. de nem kell megijedned, manapság sajnos mindenféle tenyésztett kutyának van valami általános tenyésztési problémája.... (amúgy én is inkább a menhelyes kutyákat ajánlom neked.... megmentenél vele egy kis árva lelket, és nem támogatnád tovább a pénzéhes sggfej tenyésztőket, akik nem foglalkoznak a kutyákkal.. tisztelet a kivételnek...:))

mozgásigénye nagyon nagy, enyém régebben órákig eltudott sétálni bárhol, viszont sajnos úgy alakult az életem, hogy nem tudom mostanság olyan sok időre elvinni sétálni, viszont cserébe itthon sokat játszom vele, ezzel a foglalkozási igényét, meg a mozgási igényét is kielégítem. :)

akkor, táplálkozás terén nem kell szerintem semmi extrára figyelni, mi adunk neki néha nyers/főtt farhátat, nyakat, de általában konzerv+száraztáp, plusz amit sikerül kikunyiznia tőlünk :)))

a SZŐRE. na ez a legnagyobb gond, kb. 3-4 havonta le kell nyírni, ha nem szeretnéd napi 1-2 órákat kefélgetni a szőrét, vagy ha nem akarod, hogy undorító egybeálló, mocskos szőre legyen (jártunk már így, tiszta rasztás lett a kutya, de sajnos nem voltunk olyan anyagi helyzetben, hogy kozmetikushoz vigyük, és pont tél is volt, szóval megfázott volna...)

aaazthiszem elsőre mindent leírtam, ilyen általános dolgokkal, mint a kötelező védőoltások, féregtelenítés, stb nem foglalkozom, mert ezeknek te is utána tudsz járni, és ez amúgy sem a fajtához kapcsolódik, hanem minden kutyára. remélem segítettem, és remélem remek társa lelsz majd :)

2012. febr. 16. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

szinte bármelyik kicsi vagy közepes testű kutya megfelelhet-ha alacsony vagy közepes energiaszintű egyedet választasz-kölyökkorától következetesen neveled,

-szobakennelhez - szállítóboxhoz szoktatod(-ezzel bármikor bárhová viheted utána :szálloda, albérlet, kocsi, repülő semmi nem lesz akadály)

egy fajta tipp-corgie:)

2012. febr. 17. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

igen nagyon köszi a válaszokat :)


igérem elöbb elmegyek egy menhelyre :)

2012. febr. 18. 01:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!