Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez mennyire jellemző a tenyész...

Ez mennyire jellemző a tenyésztőknél?

Figyelt kérdés
Tegnap találkoztam egy nyugdíjas házaspárral, akiknek egy tibeti terrier kutyusuk volt. Nagyon szép kutyus és teljesen beleszerettem. Megkérdeztem mennyibe kerül ez a fajta és azt mondta, hogy 100-120 ezer. Viszont ők úgy vették, hogy elmentek egy kutyakiállításra és megtetszett nekik ez a fajta és elmondta a tenyésztőnek, hogy nagyon szeretnének egy ilyen kutyust, de nincs ennyi pénzük rá és nincs-e olyan kölyök az alomban (akkor pont volt egy pár hetes alom a tenyésztőnél), amelyik eltér a standardtől és olcsóbban odaadná. Volt 2 is és amelyiket ők választották, az egy kan, amelyiknek az alsó fogsorával van valami (nem igazán értettem, hogy mi), de nem is látszik és ezért megkapták 50ezerért. Szóval a kérdésem az lenne, hogy ez csak egy nagyon kivételes eset lehetett vagy van rá esély, hogy egy tenyésztő a valamiért nem tökéletes kutyusokat olcsóbban odaadja? Egyelőre nem szeretnék másik kutyát venni, ugyanis van most egy kis kölykünk, de pár év múlva lehet elgondolkodnék rajta, mert tényleg nagyon megtetszett ez a fajta.:)
2012. febr. 18. 19:32
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos a kiállításokon is előfordulhatnak szaporítók. Vannak bizonyos kritériumok, hogy mikre kell nagyon figyelni, ha tenyésztőtől akarsz minőségi kutyát venni.

Még annyit hozzá fűznék, hogy a normális tenyésztők, mint már írták, valóban olcsóbban adják a standardnak nem megfelelő kölyköket, de ők általában a szerződésben ivartalanítási kötelezettséget is megfogalmaznak.

2012. febr. 18. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Egyértelmű az ivartalanítás, a mostani kutyusomat is mindenképpen ivartalaníttatom. Igen tibetit szeretnék, tényleg beleszerettem!:) Köszönöm a tippeket Akiteki, mindenképpen odafigyelek majd ezekre. És egyébként olyat is lehet, hogy előjegyeztetem magam egy ilyen kutyusra? Mármint amelyiket olcsóbban adja a tenyésztő? Én türelmes ember vagyok, ha kell pár évet is tudok várni.:) Honnan tudhatom biztosra, hogy nem szaporítóval állok szemben? Én pl. még törzskönyvet sem láttam, hogy tudjam hogy is kell kinéznie.:S
2012. febr. 18. 20:34
 13/16 anonim ***** válasza:
66%

Itt minden le van írva pontosan, helyesen.

[link]

2012. febr. 18. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm!:)
2012. febr. 18. 21:16
 15/16 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy előjegyezhető. Én is kutya vásárlás előtt állok, de amíg nincsenek meg a kölykök minden tenyésztő standard árat mondd. Utána ha megszülettek és születik "hibás" nyilván olcsóbban adja. Mi is abban reménykedünk, hogy nem kell annyit kifizetni.... A mi kutyink 150e lenne, így a 100-120e nem is rossz.
2012. febr. 20. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
nálam is van aki színhibás kutyára jegyzett elő :) már lassan 1 éve...most szegény pórul járt de a következő alomból szinte 100% lesz hibás kiskutya így abból kap
2012. febr. 20. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!