Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kutyát válasszam?...

Melyik kutyát válasszam? (több lent)

Figyelt kérdés
Border collie vagy Amerikai Akita inu?
2012. febr. 19. 10:00
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Ehhez kéne tudni,hogy mennyit foglalkoznál vele,hol élne a kutya mennyit vinnéd sétálni?
2012. febr. 19. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Az első válaszolód kérdését én még kiegészíteném:

Mik az elvárásaid a kutyával szemben, mint alap tulajdonság?

2012. febr. 19. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

Border collie-t csak akkor vegyél, ha le birod foglalni, és agyilag is, testileg is lefárasztod, különben ha nem teszed meg, akkor nagy pusztitást fog okozni, szét szed mindent, a kertet is szét szedni - járnod kell vele sokat sportolni, futni, agilytizni, kutyasuliba, szóval nem elég neki egy kert ahol "elvan " és néha dobálod neki a labdát.

Mindekettő tök más karakter, ezért nem is értem miért pont ez a két kutya között akarsz választani? Milyen célra kell neked? Milyen kutyát képzeltél el magadnak? Jellemre?

Mert nem kölső alapján kell választani, hanem jellem alapján.

Ha ezt leirod, akkor többet tudnánk segíteni.

2012. febr. 19. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Nincs olyan kutya, hogy amerikai akita inu. Amerikai akita van és akita inu (japán akita).
2012. febr. 19. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

utolsó: köszönöm a helyesbítést, utálom, amikor valaki így akar egy kutyát, hogy még a nevét se tudja..

Kérdezőnek: mesélj magadról és a kutyával szembeni igényeidről, akkor majd tudunk ötleteket adni.

2012. febr. 19. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
34%

Kérdéseid alapján egyiket sem.

Egy akitához magabiztos, kutyanevelésben jártas falkavezér kell, az egyik legprimitívebb kutyafajta.

Mindkettőnek hatalmas mozgásigénye van.

Te viszont még a fajták elnevezésével sem vagy tisztában.

Vegyél valami szobakutyát, ha mindenképpen szeretnél egyet.

2012. febr. 19. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Sokat foglalkoznák vele. Most épen farmon élünk. Majd március körül veszünk tyúkot, disznót, bárányt stb... és oda kell majd 2 kutya. A Bc alkalmasabb a terelésben azt tudom. A Bc alkalmas őrző-védőnek? vagy Akita alkalmasabb rá?

2 bc? vagy 2 akita vagy 1 akita és 1 bc?

2012. febr. 19. 10:22
 8/20 A kérdező kommentje:

Szerintem Border collie lesz a legmegfelelőbb nekem. Lesz sok időm is vele foglalkozni, nagy udvarunk is van, úgy h nem fog unatkozni. Csak egy jó kennelt kell keresnem és veszek kettő Border collie-t.:)


Az Amerikai Akita inu-t azt hittem h ez az igazi neve, mert láttam máshol is h így írják.

2012. febr. 19. 10:27
 9/20 anonim ***** válasza:

A border collit nem örző véfőnek tenyésztették ki, hanem juhász kutyának!!! Ennyit sem tudsz?? Istenem!!!

Akkor neked egyik sem való, neked inkább egy kuvasz kéne! Az jó házörzö, vagy inkább kaukázusi juhász kutya! Azok örzik a házat, a border colli lehet hogy jelezni fog , de nem fog tőle senki meghátrálni, mert rajtad kivül mindenki ismeri a jellemét!

2012. febr. 19. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
ah és még annyit hogy 2 egyneműt vegyél lehetlőeg, mert ha ennyire nem értesz hozzá , ne szaporits.
2012. febr. 19. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!