Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kutyát válasszam?...

Melyik kutyát válasszam? (több lent)

Figyelt kérdés
Border collie vagy Amerikai Akita inu?
2012. febr. 19. 10:00
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Nekem van most egy Border collie keverék kutyám és értem a jellemét, nem tom mit kell kritizálni, mert ami van most nekem jó őrző-védő kutya, ugat jelez morog mindent csinál és közben okos is! De sajna már 13éves,kan. Nyugodj meg azonos neműeket akarok venni, ki akar itt szaporítani?
2012. febr. 19. 10:38
 12/20 A kérdező kommentje:
Honnan veszed h nem fognak meghátrálni a betörök? vagy nem tom kik.
2012. febr. 19. 10:39
 13/20 anonim ***** válasza:
7/13: mi az hogy az akita a legprimitívebb fajta?? ezt magyarázd meg nekem, kérlek.
2012. febr. 19. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

A BORDER COLLI mert az jó farmra terelőnek meg amugyis nagy terület kell neki.

És foglalkozz vele sokat!!!

sok szerencsét :)

2012. febr. 19. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
63%

#7-et miért pontoztátok le? Teljesen igaza van.

Aki pedig nincs tisztában vele, hogy mit jelent, ha egy kutya primitív fajta, itt egy kis olvasmány:

[link]

[link]


Szomorú látni, hogy milyen buta emberek osztogatnak tanácsokat ebben a kategóriában.

2012. febr. 19. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Én voltam a #13 válaszadó, nem pontoztam le a #7-est, de tényleg nem tudom a primitív kutya jelentését. A válasz többi részével teljesen egyetértek, nekem is akita inu kutyám van, de ezzel a fogalommal még egyszer sem találkoztam. mivel nem tudok angolul, elmagyaráznád nekem pár szóban a lényeget?
2012. febr. 19. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

Régen, mikor még nem volt standard és kiállítások, a legtöbb kutya teljesen más volt. Vadásztak velük, háborúkban vettek részt, karavánokat őriztek, dolgoztatták őket stb.

Az idők során aztán ez ugye megváltozott. Az emberek ma már kedvencként tartják a kutyát. A mai kutyák nagy része teljesen más, mint az ősei, mind mentalitásban, mind fizikálisan.

A primitív fajták nem- vagy csak nagyon kis változáson estek át, ők hasonlítanak leginkább az őseikre (és így a farkasra). Ilyen az akita inu is.

2012. febr. 19. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
értem, akkor hasonló a jelentése, mint gondoltam, csak először a primitív szót negatív tulajdonságként értelmeztem.
2012. febr. 20. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Egyértelműen a Border a megfelelő kutya számodra! Okosak, kiváló terelőkutyák, és bár nem házőrzésre teremtették őket, nem fogja az idegeneket csak úgy beengedni. Sokat kell velük foglalkozni, de a vérükben van a terelés. Sok sikert hozzá!


Ha kettőt akarsz, és még elég tapasztalatlan vagy, ajánlom, hogy legalább az egyiket ivartalanístd, így nem lesznek dominanciaharcok, legalább is kevesebb az esélye, valamint kölykök se, ha külön neműek lesznek.


Remélem tudtam segíteni!

2013. jan. 4. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
Ha fatmon élsz, én inkább a nagy testű kutyákból a komondort, a kuvaszt, a német juhászt, a rottit, kis termetűből pupit, mudit, pulit javasolok.
2013. aug. 22. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!