Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy kb.400 négyzetméteres...

Egy kb.400 négyzetméteres kertbe, jó körülmények között milyen kutyát lehetne tartani?

Figyelt kérdés
Én Huskyra gondoltam, kétnaponta tudom vinni sétálni, meg hétvégéken.Esetleg még Berni pásztor.Szerintetek melyiket érdemesebb?
2012. febr. 19. 10:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
86%

Lehet 1000 négyszetméteres kerted is, ha nem tudsz foglalkozni a kutyával.

Olyan, mintha egy gyereket bezárnál egy hatalmas játszóházba és leszarnád.

2012. febr. 19. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Ne vegyél kutyát, ha nem tudsz foglalkozni vele.

A legrosszabb dolog a kutyának az, ha nem lehet a gazdájával.

2012. febr. 19. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
46%

Kedves előző kettő!Szövegértés 3.osztály!!!!!!!!!

Tud vele foglalkozni,leirta szép hosszú, összetett mondatban!!!!

Egy Huskyt nagyon nehéz nevelni,makacsak,önfejűek.A Bernit nem ismerem,de rá voksolnék.Én egyiket se tartanék.

2012. febr. 19. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Akkor inkább berni pásztor, neki jóval kevesebb a mozgásigénye, mint a huskynak!

Persze a sétától függetlenül minden nap kell vele foglalkozni!

2012. febr. 19. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

#3 idéznéd, hol írt ilyet?

Mert én csak annyit látok, hogy nem is tudja minden nap sétáltatni a kutyát.

2012. febr. 19. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

"Tud vele foglalkozni,leirta szép hosszú, összetett mondatban!!!!"


Neked a kétnaponta sétáltatás megfelelő?

2012. febr. 19. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Az hogy kétnaponta tudom vinni sétáltatni az nem azt jelenti hogy nem tudok vele foglalkozni.Játszanék,gondoskodnék róla.
2012. febr. 19. 10:26
 8/13 anonim ***** válasza:
Nem értem, ha minden nap tudsz foglalkozni vele, mi akadálya, hogy elvidd sétálni?
2012. febr. 19. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

A kétnaponta és hétvégenként való sétáltatás is messzemenőleg sokkal több, mint amit a magyar gazdák nagy része megtesz a kinti kutyákkal. Lehet hogy nem tökéletes, de ha emellett legalább 30percet aktívan foglalkozik még vele naponta, akkor az egy kisebb mozgásigényű kutyának megfelelő.


A kérdezőnek:

Nem a kert mérete ami igazán fontos, hanem az, hogy legyen vele foglalkozva. Ha nincs másik kutya akivel játszhatna, akkor nem fog egész nap rohangálni, mindegy mekkora helyen tehetné meg. Szerintem a berni pásztornak valamivel kisebb a mozgásigénye így azt választanám.

De a sétáltatáson kívül minden kutyának kell a társaság, a család, gazda közelsége és ha nem is viszed el minden nap sétálni, attól függetlenül ugyanúgy rá kell szánni valamennyi időt labdázásra, tanításra... ezt mind lehet a kertben is.

2012. febr. 19. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Akiteki ***** válasza:
100%
Nem a kert méretétől függ. Mindkét fajta nagyon igényli a gazda közelségét, nem csak sétakor, hanem általában egész nap. Érdeklődj utána a jellemének, tartásának, melyik tetszik jobban. Bernihez nem értek, huskyról szívesen mesélek pü-ben. Aztán majd eldöntheted, melyik felel meg jobban az igényeidnek.
2012. febr. 19. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!