Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy szoktassam le róla?

Hogy szoktassam le róla?

Figyelt kérdés
Van egy másfél éves rottweiler-németjuhász keverék kan kutyám. Régebben többet sétáltattam, de most már ritkán viszem, mert nem bírok vele. Szinte mindig neki ugrik séta közbe a többi kutyának, és egy 65-70 kg-os rotit nehéz vissza fogni. De most már odáig fajult a helyzet, hogy ha itthon van, kerítésen belül is nagyon agresszív a kutyákkal szemben. Sok kóbor kutya van az utcánkba, és ha lát egyet, felmászik a kerítésre. Nem megy ki, viszont nagyon ijesztő látvány. A postással szemben is elég mogorva, de nem agresszív, és az öreg néniket nem szereti. Ma jött egy kóbor kutya, és az én kutyám kilyukasztotta a drótkerítést, nem azért mert ki akart menni , hanem mert nem látott. Hogyan tudnám erről a mogorvaságról leszoktatni? előre is köszi!

2012. febr. 19. 17:15
 1/4 anonim ***** válasza:

Mindenképp menjetek el egy normális kutyasuliba, ahol megtanítják neked, hogy hogyan tudod kezelni a kutyádat, hogyan tudsz szabályokat állítani és azokat betartani, hogy tudod kontrollálni. Emellett egy normális kutyasuliban azon kívül, hogy rendesen szocializálódik a kutyád, a túl erős védőösztönén is tudnak segíteni. Ez nehéz feladat és ha hagyod, és főleg ha még kevesebbet foglalkozol a kutyáddal, csak romlani fog a helyzet.

Emellett én mindenképp javasolnám, hogy kezdjetek el az alap engedelmességi után ÖV-re járni. Egy ÖV kutyának erre szüksége is van, és te is megtanulod őt kontrollálni magas ösztönhőmérsékleten is.

2012. febr. 19. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hát ez nem egyszerű feladat, nem is lehet pár mondatban elmondani. Keress egy jó kutyaiskolát (az olcsóbbak között nemigen fogsz találni), vagy egy kiképzőt/viselkedési szakembert, aki házhoz megy és megmutatja, elmagyarázza, hogy mit miért csinál a kutya és hogyan kezeljétek.

Emellett vegyél pár könyvet, én Cesar Millant javaslom, a "A csodálatos kutyadoki - Hogyan váljunk falkavezérré kutyánk számára" című művet. Valószínűleg csak a könyv alapján nem fogod tudni megoldani a problémát, de segíthet átlátni a miérteket és a hogyanokat, és tudsz magad is valamennyit javítani a helyzeten. De azért alapvetően azt mondom, hogy keress szakembert.

2012. febr. 19. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Kutyasuli, szocializálás, szabályok bevezetése, napi 2 óra séta, emberek és kutyák társasága és diéta, mert a roti súlya 50-60 kg a németjuhászé meg 30-40 kg!
2012. febr. 19. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Ahhoz, hogy ez a probléma megszűnjön elsősorban meg kell nevelned a kutyádat. Sok féle oka lehet annak, hogy aggresszív, de ezt szakértő (kutyasuli) tudná megmondani, amihez én a helyedben sűrgősen elvinném, mivel ez a helyzet csak tovább fog romlani.

Mivel eddig sem tudtad igazán kezelni a saját kutyádat így kétlem, hogy ezt egymagad meg tudnád oldani. Olyan alapvető kutyanevelési hiányosságaid lehetnek, amit csak hozzáértő szakértő tud pótolni.

És mielőtt azt gondolnád, hogy kioktatlak, meg egyébként semmit nem tudok rólad és te amúgyis tudod kezelni a kutyád, nézz magadba és gondold át, hogy tényleg így van e. A saját és kutyád érdekében (márha nem szeretnéd hogy szenvedjen) sürgősen oldd meg, hogy egy szakértő találkozhasson veletek.

2012. febr. 20. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!