Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy kutya öreg korában is...

Egy kutya öreg korában is igényli az aktív testmozgást? Honnan tudjam, hogy mikor kell abbahagyni?

Figyelt kérdés

1 éves korától kezdve jár velem futni a kutyám. Nem sokat, 5-6 kilométert hetente 2x.

Honnan tudjam, hogy meddig csinálhatja? Öreg kutyának gondolom nem tesz jót a sok futás.


2012. febr. 21. 06:27
 1/3 anonim ***** válasza:
Ameddig szívesen csinálja, nyugodtan futhattok. De nem mindegy hogy milyen kutya. Mert pl. egy vizslát öreg korában is rendszeresen futtatni kell, de egy bulldogot nem feltétlenül kell nagyon aktívan mozgatni.
2012. febr. 21. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Kutyától is függ azért. A nagyszüleim tartanak egy menhelyrôl örökbefogadott nj keveréket, most 13 éves és elképesztô,hogy menyi erô van benne :) Ezt te kell eldöntsed magadnak, ha úgy érzed,hogy nem bírná már akkor ne vidd magaddal, de ha még bírja akkor mindenképp, mert ha othon hagyod, az neki csak rossz lessz :)
2012. febr. 21. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

szi!


A spánielem 15 évig élt. (angol cocker kan volt). Az utolsó 3-4 év kivételével szeretett mozogni. 11-12 éves korától inkább már csak szemmel követte az eseményeket :)). Ő volt az én "munkafelügyelőm", imádta nézni, ahogy kinn dolgozgatok a kertben :))).


Én akkor szüntettem meg a sétákat, amikor már megvakult és megsüketült. Onnantól csak az udvar volt neki, ott eligazodott.

2012. febr. 21. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!