Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Amerikai staffordshire terrier...

Amerikai staffordshire terrier kutyáról mit kell tudni?

Figyelt kérdés
Agresszív-e ha igen mennyire, hol érdemes tartani, kis babás családban tartható-e?És minden fontos dolog érdekelne
2012. febr. 21. 14:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nem,nem agresszív,de egyik kutya sem agresszív, ahhoz úgy kell nevelni. Rövid szőre miatt lakásban ajánlott,nekem kint is lehetnek bent is. Gyerekek mellé tökéletes. Első kutya lenne? Mert ha igen akkor nem ajánlom,nagyon ellehet rontani a nevelését!

De itt meg tudsz mindent: [link]

2012. febr. 21. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
volt már régebben, pincsi, tacskó, német dog, argentin dog,basset, foxi, nápolyi mastiffok a dogokon és a masztiffokon kívül mind házban volt tartva, de ilyen terrier kutyával még nem találkoztam és a környezetemben sincs ilyen így nem tudom, hogy viselkednek. Legjobb lenne házban bent tartani mert az udvaron már van két Dobermann csak félek a baba miatt nehogy valami baj történjen
2012. febr. 21. 14:48
 3/11 anonim ***** válasza:
Ha volt már argentin dogod, akkor tudsz a staffival is bánni. Ha nem haragszol, miért volt ennyi kutyád, mi lett velük?
2012. febr. 21. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
a pincsit,foxit, német dogot ellopták, a tancsó vonat alá ugrott, a masztiffok egyik nagyon húzta a hátsó lábat az orvos elaltatta,másiknak a testén mindenfele nagyon csúnya kinövések keletkeztek őt is el kellett altatni, a harmadik öreg volt már, az argentín dogot elkellet ajándékozni, mert anyum félt tőle, és a kis bassetomat is el kellett ajándékozni költözés miatt, ő volt most a legutolsó kutyusom és nagyon sajnálom, hogy nem tudtam neki ideiglenes helyet találni, mert most nagyon szeretném visszakapni.
2012. febr. 21. 15:09
 5/11 anonim ***** válasza:
Nem bántásból, de biztos vagy benne, hogy most be tudod vállalni 10-15 évre a kutyát? Mármint ezt majd nem kell elajándékozni, mert anyukád fél tőle, vagy épp nem alkalmas a tartása?
2012. febr. 21. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Mindent kell róla tudni, amit csak lehet. Ezt a mindent pedig megtalálod könyvekben, az interneten, illetve tenyésztőknél, fajtamentőknél - attól függ, honnan szeretnél magadhoz venni ilyen kutyát. Ne várd, hogy itt pár mondatban leírjunk mindent, mert lehetetlen.
2012. febr. 21. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ilyen körülmények között viszont egyáltalán ne akarj kutyát. Szemmel láthatóan nem tudtok odafigyelni rájuk, nem tudjátok megnevelni őket, és még talán az álaltorvosotok is gyökér, lehet, hogy menthető lett volna az a láb, vagy legalábbis a kutya )igen, három lábbal is lehet élni).
2012. febr. 21. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

már nem lakom otthon, saját ház van


Most a megfelelő kutyát keresem aki már maradna is, csak mivel van egy kis gyerekem így olyan kutya kellene aki még játékból sem bántaná. Elsőnek francia buldogra gondoltam, mert az kicsi de fizetni nem akarok érte, mert nem tenyésztésre kell, és eddig az ingyen elvihető kutyák között javarészt ez a fajta van

2012. febr. 21. 15:30
 9/11 Mailerdeamon ***** válasza:

Azért annak alaposan nézz utána, miért ingyen elvihetők ezek a kutyák. Ha felnőtt és rehabilitálásra szorul gyerek mellé nem biztos hogy jó választás. Ha kölyök, akkor benne van a pakliban, hogy nagy eséllyel egészségügyi problémái lesznek, illetve az sem biztos, hogy fajtatiszta.


Én amstaff párti vagyok, de millió ingyen elvihető kutya van az országban szinte bármelyik fajtából, nem csak ebből.

2012. febr. 21. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ingyen elvihető= 99% lutri!! Valami gáz van a kutyával, amit persze jótékonyan elhallgatnak, és jön az, hogy költözünk, meg allergiás lettem, meg baba született... Ha a dogótól félt anyukád, akkor valószínűleg nem jól nevelted, és ezt nem bántásból mondom, meg ne haragudj érte. Az én dogómtól senkinek nem jut eszébe félni, olyan jámbor, hogy a totyogóm kieszi a szájából a kutyakaját, de szó szerint, és még csak rossz néven sem veszi. Ilyen alapokkal ne válassz staffit, mert az az egy igaz, hogy komisz kutya tud lenni. Makacs, önfejű, ezért erős akaratú gazdira van szüksége, hasonlóan egy dogóhoz, jó kezekben olyan jámbor lesz mint egy doromboló kiscica :) Van sokféle ingyen elvihető kutyus, szerintem keress valami könnyebben kezelhető fajtát!
2012. febr. 21. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!