Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Amerikai staffordshire terrier...

Amerikai staffordshire terrier kutyusról vélemények?

Figyelt kérdés

Saját véleményt , lehetőleg olyantól akinek van ilyen kutyája. (: Miért nem a googlet nézem meg?

Mert engem nem érdekel a google szerinti kutya hanem a Te kutyád (:


2012. jan. 30. 20:20
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
48%

Amit a google kidob, azt is emberek írták ám, tapasztalatból, nem a google szakemberei ütöttek a hasukra és rakták tele a netet marhaságokkal.

Amúgy szerintem egy remek fajta, jó kezekben sportos családi kutya, és hát nem mellesleg gyönyörű :) Sajnos sokan félreértik a jellemét, vagy túldimenzionálják és perfekt kerti házőrzőt látnak benne, vagy azt hiszik, magától csodakutya lesz, és ezt általában a kutyák szívják meg, de ha neki való gazdához kerül, aki meg tudja nevelni, akkor ritka engedelmes és nyugodt kutya lehet.

2012. jan. 30. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Köszi. Ha van saját ilyen fajtájú kutyád , akkor linkelj képet is (:
2012. jan. 30. 21:06
 3/18 Cspapa ***** válasza:
8%
Szerintem meg nem kutya, hanem harci "eszköz"... Én sosem tartanék ilyet, ha kutyát akarsz 10-15 féle kifejezetten jó örző-védő vagy erős kutya van, nem tudom mi a fő irány, de minden más szempont szerint is másik 10-ből lehet választani jobbat! Persze ha villogni akarsz, hogy neked ilyen van akor meg úgyse lehet lebeszélni róla....
2012. jan. 30. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
69%
Nincs amstaffon, menhelyen ismertem párat, mindegyik rendkívüli kutya volt. Persze sajnos ők sem véletlenül kötöttek ki menhelyeken, nagyon meg kell gondolni, mielőtt ilyen aktív, határozott és dominanciára hajlamos kutyát vesz magához az ember. Ami a "legrosszabb" bennük, hogy okosak is :) Okos kutyát pedig sok embernek nehéz nevelni, mert a kutya szépen megtanulja manipulálni a gazdáit. A buta kutyákkal egyszerűbb a helyzet, kap egy pár fülest, és rend van, de az okosak megtanulják elkerülni, szépen nézéssel, vagy "jajdeszégyellemmagam, nincs is szükség büntetésre, látod, látod, mennyire tudom, hogy rosszat csináltam, hú de rosszul érzem magam már most is" viselkedéssel. Ahhoz kell rutin, hogy az ember ne dőljön be ezeknek, illetve hogy idejekorán észrevegye a dominanciára utaló jeleket, és ne hagyja, hogy a kutya beleélje magát a főnökösködésbe. Szóval rengeteg dolog múlik a gazdán.
2012. jan. 30. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
55%
amelyik válaszoló azt írta hogy 'harci eszköz' neki üzenem, hogy túl sokat néz tévét!!! én most nevelem fel a harmadikat és jelentem kezesbárányok!!! A staffoknál egy dologra kell tekintettel lenni, hogy terrierek, ergo makacsok, akaratosak, de ez úgyanúgy jellemző egy yorkshire TERRIERRE és amerikai staffordshire TERRIERRE! A nevelés a kulcs fontosságú, bár ez meg minden fajtára igaz!!! kell, hogy tudják, hogy ki a 'főnök' és akkor semmi baj velük, kezes bárányok!!! nevelés kérdése az egész! rendkívül okosak, gyorsan taníthatóak, a mozgásigényük magas, de ha van vele foglalkozva teljesen problémátlan kutya!!! én csak ajánlani tudom mindenkinek!!! természetesen úgy ahogy a többi fajtánál is nagyon fontos hogy megnézd, honnét hozod el, az idegrendszere miatt, de én szívből ajánlom a stafit!!!
2012. jan. 31. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
16%
Én eddig csak olyannal találkoztam, amelyik megakarta ölni a másik kutyát, a gazda meg szépen szabadon hagyta őket kóborolni a kutyaparkban, majd mikor megkérdeztem tőle, miért nem fogja meg, a válasz: genetikai selejt. Persze, ezért szemelte ki magának a kutyámat, lehajtott fejjel ment felé. Ezek szag után mennek, nem a látásukra hagyatkoznak, mert ha felnézett volna, meglátta volna az ölemben a kutyát és akkor.. Sokan csak villognak vele, nem való mindenkinek. Mint a legtöbb harcikutya, nem "tudja értelmezni" a másik kutyát, amikor azt ugatja a neki " ne közeledj", ő csak azért is odamegy.
2012. jan. 31. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
45%
Ha nem tudja értelmezni a másik kutya jelzéseit, az nem a fajta hibája, hanem a hiányos/kimaradt szocializációé. Vagy a hiányos/kimaradt nevelésé, hogy érti a kutya, mit akar a másik, csak lesz*rja. Nincs több selejtes kutya az amtaffok között sem, mint más fajtáknál, csak ől sajnos többször kerülnek nem megfelelő kézbe, és látványosabb, ha "elromlanak".
2012. jan. 31. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
bocsika azt nem tettem hozzá hogy NEM mindenkinek való ez a fajta kutya, velük foglalkozni kell, amit te írsz hogy mer a gazda csak nézi mit csinál a kutya... na szerinted ott ki a hülye????
2012. jan. 31. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
73%
"Mint a legtöbb harcikutya, nem "tudja értelmezni" a másik kutyát" - én erre reagáltam, hogy ez nem azért van, mert "harci kutya" (ami amúgy nem igaz, mert családi-munkakutya), hanem mert a kedves gazdi gyökér.
2012. jan. 31. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Nekem fél éves az amstaffom,és ténylegesen igaz ,hogy mindegyik olyan lesz amilyenre nevelik.Sokszor van hogy nem jön ki más kutyákkal de olyankor leteremtem elég rendesen,észbekap és nincs gond.Vagy ha még mindig ,,hörcsögösködik"(sokszor köszönhető a másik gazdának mert baszik megfogni a sajátját és rendre utasítani) akkor úgyis alapból arrébb viszem...


Nincs gond vele,megvannak a kölyökköri pici szeszélyei de ,tudok neki nemet mondani.Nem azért kelet iylen fajt nekem hogy menőzzek,márcsak azért se mert nőből vagyok.Nem ez lebegett a szemem előtt.


Gyerekekért él ha,agyon puszilgatja és óvja őket.Kérdem Én ,akkor hol van ezekben a csöpp jószágokban a harci kutya?Inkább a kedves tulajban van agresszió,mintsem bennük....

2012. jan. 31. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!