Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Üdv. Ma vettem egy amerikai...

Juni kérdése:

Üdv. Ma vettem egy amerikai staffordshire terriert (3-hónapos) Milyen oltásokat kell kapnia? Milyen időszakonként kell féreghajtani?

Figyelt kérdés

Egy kicsit sovány:/.Milyen kalyából kapjon többet,vagy miket kapjon amitól jobban hízik?

Előre is köszi!Üdv.


2012. febr. 23. 00:06
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Hát ilyen dolgokról mielőtt megveted volna olvasnod kellet volna kutyáról meg stb. Én mielőtt megvettem volna vagy fél évig vártam olvastam róla...

sok szerencsét a kutyához!Reméljük nem ideggyenge.

2012. febr. 23. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

Bocsi hogy elírtam a "KAJÁT"!

De nem nyelvtanórákat akarok venni.;)És amúgy is azért írtam el mert gyorsan írtam.De azért köszi a külön órát és a választ is.:)És már az első oltást vasárnap fogja meg kapni.

Utána még kettőt fog 2-hetente+féreghajtva is lesz 3,4-havonta.És évente is fog kapni 1-et.Szóval valamennyire ismerem.És azért vettem meg így mert olcsóbb volt.És van egy nagyon jó állatorvos ismerősöm.Na mind1 köszönöm mindenkinek a válaszokat.Üdv.

2012. febr. 24. 00:18
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

"És azért vettem meg így mert olcsóbb volt."

Nyugtával dicsérd a napot!


Egyébként, ha már így tettél, a kutya érdekében sok szerencsét kívánok.

2012. febr. 24. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
76%

remélem azzal tisztában van, hogy jól rászedtek...

egy fajtajellegű, ki-tudja-milyen származású, oltatlan, alultáplált kutyát vettél meg, pénzért. ilyet kapsz menhelyen is, ingyen.


a kutyusnak hosszú, egészséges életet kívánok!

2012. febr. 24. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!

A kutyus remekül van,nagyon jó az étvágya!:)(hála az istennek)ami már kezd látszani is rajta.;) Attól függetlenül hogy áron alul vettem mindjárt azzal jöttök ilyen meg olyan a kutya.Ha annyira nagy "szakik" vagytok,akk ti sem hagytátok volna ki.Már meg kapta az első oltást!És még jön kettő +féreghajtás.Nagyon szeretjük őt.És havonta látogatja őt az állatorvos.Köszönöm a jó kívánságokat is. :)

2012. márc. 1. 22:55
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

azért tettél fel ide kérdést, mert kíváncsi voltál nálad rutinosabb kutyatartók véleményére. alapvető dolgokat kérdeztél, így feltételezem, hogy nagyon kezdő vagy.


szóval, ha azt írják neked többen is, (gyakorlottabbak) hogy átvertek, akkor azt fogadd el. nem azzal van a baj, hogy áron alul vetted, tenyésztő is ad el olcsóbban hobbi kutyát, hanem azzal, hogy alapvető információkról nem tájékoztatott! ilyet pedig tenyésztő nem tesz. szaporítótól vettél egy kutyát, ami esetleg hasonlít arra, amit venni akartál, ráadásul ahogy írtad sovány is, és oltatlan. ilyen kutyát pedig menhelyen kapsz ingyen is. sőt, ott még jobbat is, mert oltatlanul nem adják ki őket. tehát: át lettél verve.


napi szinten 4-5 szaporítós kérdés kerül elő, hidd el, tudjuk már pár mondat után, hogy ki vette rendes helyről a kutyáját és ki szaporítótól. azt meg már sokkal régebb óta tudjuk, hogy a szaporítós kutyák milyenek.

jó néhányan tapasztalatból... nekem is ilyen volt az első kutyám... kívánom, hogy a te kiskutyád ne úgy végezze, mint az enyém.

2012. márc. 2. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 Akiteki ***** válasza:

Azt szoktam mondani, hogy a kutyavásárlás olyan, mint a Mátrixban a nagy ugrás: Elsőre senkinek sem sikerül. :))

Majd megérted Te is, miért, ha eljön az ideje.

2012. márc. 2. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Engem csak az zavar hogy úgy írkáltok mintha látnátok a kutyát.Meg egyből azzal jöttök h menhelyről jobb lett volna.Azt senki nem írta h szerencséd volt a kutyával,mert áron alul sikerült meg venned.Jól van tudom h ott vannak még az oltások stb..És azt is tudom h tenyésztőtől érdemes vásárolni.De mint már írtam meg volt az első oltás,és 2-hetente fog kapni még kettőt+ féreghajtást.Nem értem mi bajotok van a kutyával vagy velem.Én csak annyit kérdeztem h milyen kaját,tápot kapjon?De már javasolt az állatorvos.És eddig nagyon szépen haladunk.
2012. márc. 4. 03:48
 19/20 anonim ***** válasza:

még mindig nem érted. nem azért volt szerencséd - ha volt egyáltalán - mert áron alul vetted! egyáltalán nem áron alul vetted, hanem ellenkezőleg, szemtelenül drágán! ugyanis egy alultáplált, oltatlan, bizonytalan származású kölyökért adtál pénzt. az ilyet a menhelyen INGYEN adják. te meg pénzt adtál érte. érted már? egy szemét szaporító átvert.


szerencséd akkor van, ha ennek ellenére egészséges lesz a kutya, és boldog életet él. kövesd az állatorvos tanácsait, és javaslom, hogy nézelődjetek kutyaóvoda után, a staffordok makacs kutyák, és ha bizonytalan származású, még az is lehet, hogy részben vagy teljesen pit bull a kölyök, azzal pedig még jobban oda kell figyelni a nevelésre.

2012. márc. 4. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

Hát az állatorvos azt mondta hogy ő pitbull terrier-nek látja.Nagyon játékos,életvidám nagyon mozgékony.:)És már csinált károkat is.Estére mindíg be hozom őt.És egyszer szét rágta az egeret is és az internet kábelt is.:)Nagyon szeretem őt.:)Most már nagyon szép lett.Akik régen látták meg sem ismerik.:)Azt mondják hogy ez nem az a kutya.:)Szóval nagyon szépen fejlődik.:)Majd mutatok róla képet is.;)

Üdv.

2012. márc. 4. 12:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!