Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért pisil be az eddig...

Miért pisil be az eddig szobatiszta kutyám?

Figyelt kérdés
2,5 éves bullterrierem 2 hónapja játssza ezt velünk,próbálom keresni a hibát,de egyszerűen nem tudom mi a baj.Példásan szobatiszta volt,de egy ideje bepisil,maga alá is. Viszont nem beteg,mert volt olyan is, hogy 2 napig nem.Tehát nem vizeletvisszatartási probléma.Tippek?
2012. febr. 17. 20:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Vidd el állatorvoshoz szerintem,mert amíg ő nem mondja,hogy ez nem vizelettartási probléma,addig mondd már meg nekem,honnan vagy benne 100% biztos?Addig NEM lehetsz 100%-ig biztos,hacsak te magad nem vagy állatorvos... amúgy veritek? mert ha ez van,simán lehet pszichológiai eredetü is a dolog...
2012. febr. 17. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Vizeletét megnézte a doki? Csak mert egy felfázás vagy hólyaghurut nem látszik meg a kutyán (legalábbis az enyémen nem volt egyéb jele, csak az, hogy be-becsurgatott)...

A vizsgálat egyértelműen kimutatta, hogy ez volt a baj és nálunk is volt közben 2-3 nap, amikor nem pisilt be...

2012. febr. 17. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Még annyit hozzátennék,hogy mindig fertőtlenítek,nem egy helyre szokott konkrétan,hanem bárhová,mostmár 3-szor megy sétára emiatt (eddig kétszer jártunk,teljesen rendben volt),nem iszik sok vizet,próbáltuk büntetni,aztán figyelmen kívül hagyni,egyik se jött be.Teljesen tanácstalan vagyok,nem az első kutya a kezeim közt,ilyennel még nem találkoztam.Lelkibajos? Segítsetek!
2012. febr. 17. 20:27
 4/15 A kérdező kommentje:
Nem becsurgat hanem mindet kiengedi.
2012. febr. 17. 20:28
 5/15 anonim ***** válasza:
Hát ha nem egészségügyi, akkor falka sorrendbeli dolog szokott mögötte állni. Hogy látod? Minden helyzetben engedelmeskedik? Nem dominál fölöttetek? stb...
2012. febr. 17. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Egyébként a napi 2 lehetőség a pisi/kakira nagyon kevés nekik, emiatt ki szokott alakulni inkontinencia, bár az idősebb korukra. Min. 3 (ahogy írtad is), de inkább 4 alkalommal vigyétek le.

Doki mit mondott rá amúgy? Voltatok már vele emiatt?

Amúgy egy vizeletvizsgálat nem egy eget rengető összeg, szerintem annyit mindenképp megér, hogy megnézessétek, én 1700 Ft-ot fizettem úgy a dokinak, hogy Budaörsre kellett küldenie..

2012. febr. 17. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Igen,erre gondoltam én is és most Te ezt megerősítetted bennem,nem tettem hozzá -direkt- , hogy a 2 nap amikor nem pisilt be,akkor ki volt rekesztve a falkából.(ezért állítottam, hogy nincs betegsége)Magyarul nem vettünk tudomást róla. Akkor ez a helyes út? Ismerem a falkavezérség átvételének szabályait,nagyjából be is tartjuk,de most szigorítás lesz... MÉg egy kérdés,mert látom értesz azért a kutyákhoz, az ivartalanítás segít amúgy ebben a dologban? Mert készülök erre is.
2012. febr. 17. 20:48
 8/15 anonim ***** válasza:

Ok, örülök, hogy segíthettem :)

Hát az ivartalanítás a falkasorrenden nem változtat, de sokkal nyugodtabb, kiegyensúlyozottabb lesz a kutya és hát az egészségügyi védelem szempontjából meg pláne ajánlott.

Én egyébként kb. 1 hónapja ivartalaníttattam a kan kutyusomat. Észrevehető a különbség. Pl. sokáig küzdöttem azzal, hogy pórázon jutalomfalat nélkül jöjjön szépen (az enyém 7,5 hónapos még csak, tehát még bőven tanulja a dolgokat :)) és igazából valami szerepe biztos volt az ivartalanításnak is, de nem gondolom, hogy csak ez, de mostanra gyönyörűen jön pórázon, egyáltalán nem húz és ezt közvetlenül ivartalanítás után tapasztaltam.

Talán annyi, hogy az alapból domináns kutyák, kevésbé lesznek dominánsak, de ez is egyedfüggő...

2012. febr. 17. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Mailerdeamon ***** válasza:
A témával kapcsolatban az ivartalanítás szerintem csak a jelölést szünteti meg. Amúgy nagyon érdekes amit abban a két napban tapasztaltatok, ilyenről még soha nem hallottam.
2012. febr. 17. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Igen, én az ivartalanítással kapcsolatban félreérthetően kérdeztem, én a dominanciára értettem.

Nekem is meglepő ez az egész,nekem rottweilerem volt (ami szerintem igazán domináns),mégse volt vele baj... Lehet, hogy a 11 éves fiam kavar be,de kitanítgatom ezügyben. Azt a két napot eddig betudhattam volna akár a véletlennek is,de így,hogy felvetődött a falkavezérségi kérdés másban is,mostmár ezen az úton haladunk és meglátjuk mi lesz. Köszönöm a kommenteket!

2012. febr. 17. 21:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!