Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha séta során nyers vadhús...

Ha séta során nyers vadhús maradványt, csontot talál a kutyád, hagyod hogy megegye?

Figyelt kérdés
Erdőben, mezőn szoktunk sétálni és a vadászok rendszeresen hátra hagyják a kizsigerelt vadállat maradványait, mindenféle belsőségeket, csontot.
2012. febr. 23. 18:58
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Utolsó, ügyes vagy. Köszi a tippet.
2012. febr. 23. 19:45
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem szabad, mert van olyan féreg, aminek a lárvája betokosodik a belső szervekben, sok-sok "csírával" teli cisztát hoz létre, ami egyre nő, így gyengítve a vadat. Ahogy gyengül, nagy valószínűséggel elejtik a farkasok, és így a galandféreg befejezheti fejlődését a ragadozók belében, vagyis a hólyaggal együtt rengeteg petét felfalnak (nemrég volt erről szó az Állati rekordok egyik részében is). Erről bővebben a hólyagféreg szóra keresve olvashatsz, engem 13 évesen majdnem megölt egy ilyen ciszta, ami kisbabafej nagyságúra nőtt a májamban, nem tudtam emészteni, mert elnyomta a gyomrom és mindig hánytam, 21 kilóra lefogytam! Orvosi csodának minősítettek a műtét után. Szóval nagyon veszélyes, mindig moss kezet kutyázás után, addig ne fogdoss össze semmit, és rendszeresen féregtelenítsd őket, a saját érdekedben is!
2012. febr. 23. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
ne engedd a kutyusokat a látókörödön kivülre. ha észreveszed, hogy valamit csemegéznének, hivd be őket.
2012. febr. 23. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 diagnostic ***** válasza:
100%

Semmi esetre ne engedd nekik.

Az oké,hogy szereted,ahogy önfeledten szaladgálnak.De ne engedd őket olyan messzire menni,ahol már nem állnak közvetlen kontroll alatt,vagy ahol Te már nem látod őket. Én is szeretem,ahogy a kutyáim élvezik a szabadságot,de soha nem mennek messzire. Eszükbe nem jutna úgy otthagyni,hogy ne lássanak.

Sajnos könnyen kilőhetik,ha valami orvvadászba belebotlanak, de elég,ha egy vadőrnek nem tetszenek. Én nem kockáztatnék.

2012. febr. 24. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!