Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mondanátok olyan fajtákat ami...

Mondanátok olyan fajtákat ami nagy, félelmetes külsejű, de amúgy egy nagyon kedves kutya?

Figyelt kérdés
2012. febr. 23. 19:46
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
nem kell hogy jó házörző legyen :) mondtam, hogy itt elég a megjelenése, és máris visszafordulnak :)
2012. febr. 23. 20:44
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

ma 20:12

1. Gondoltam, hogy a betolakodók elijesztésére kell félelmetes külső, de arra egy jó házőrző is elég.


2. mivan? :S

Ki írta, hogy a kedves kutya az agresszív? (ha ezzel egyáltalán rám céloztál)

Én azt írtam hogy az argentin dog, rottweiler, stb. nem mindenképpen agresszív, de nem is éppen "kedves".


Ja és a kaut csak azért írtam mert én úgy tapasztaltam több kaunál is, hogy barátkozósak, de az mondjuk tényle gigaz, hogy határozott és kemény kezű gazdit igényelnek, és enm első kutyának valók.

2012. febr. 23. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim válasza:
100%
Stafford. A miénk kedves, de csak azzal akivel mi is. Valaki bejött a nyitott kapun, a teraszon érte utol a kutya... Az a szerencséje, hogy az ablakból láttam, hogy jön befelé...
2012. febr. 23. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
59%
A masztiffok. Gondolj bele: egy Nápolyi Masztiffal senki nem kezdene. A komondor is tartozhat ide, de ő nem olyan barátságos
2012. febr. 23. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Az utolsót megcáfolnám, az én komondorom egy bohóc, és nagyon kedves velünk. Emellett finoman szólva félelmetes külseje van, de nem ajánlanám akárkinek, mert nagyon határozott, következetes nevelést igényel, nem való első kutyának.
2012. febr. 23. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 Szilvi & Argos ***** válasza:

Nekem elsőre a leonbergi ugrott be...ha egy sötétebb színűt választasz, az már önmagában is megrettent(het)i az embereket, főleg egy ilyen nagy kutyánál.

A leonbergi kiváló családi kutya, megfelelő és következetes neveléssel óvatosan mozog gyermekek mellett, kiválóan tanítható, engedelmes, nincs túlzott mozgásigénye, de a napi rendszeres sétákat igényli. Emellett a betolakodókat mély, öblös ugatással jelzi :)

2012. febr. 23. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Leonbergi vagy a dogok közül valamelyik.

De van rengeteg nagytestű és vagy félelmetes kinézetű keverék is, bár nem muszáj olyan nagynak se lennie, elég ha izmos és jó mély hangja. (pl. ha ő/ valami hasonló lenne a kertben szerintem meggondolandó lenne bemenni: [link]

2012. febr. 23. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
A kaukázusira és a kájra "céloztam", nagyon kemény kutyák, nem éppen kedvesnek mondhatóak, kizárólag a szűk családot fogadják el. Ugyanúgy, mint a kuvasz, nekem az van. Nagy felelősség egy ilyen kutya, ezért nem ajánlanám egy olyan embernek, aki kedves fajtát keres, mert idegenekkel szemben kifejezetten agresszívak. Olykor még a gazdáikkal is, ha nem megfelelően vannak nevelve.
2012. febr. 23. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

cane corso,kuvasz

mindkettő nagyon édes kedves gyengéd a családdal a gazdival,de elrettentő a külsejük

2012. febr. 23. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

leonbergi jutott eszembe először, de az is jó megoldás lehet, ha elmentek egy menhelyre és kerestek egy fekete színű, nagytestűre növő kölyköt vagy növendéket.

a fekete kutyáktól eleve tartanak az emberek.

2012. febr. 24. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!