Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek is etikátlan...

Szerintetek is etikátlan ismerten beteg kutyát kiállításra hordani?

Figyelt kérdés

Először telekürtöli a tenyésztő a világot, hogy milyen szerencsétlenül járt, amiért és ahogy beteg lett az egész alom, majd elkezdi kiállításra hordani a kutyát...

A kutya cataractás, tehát ránézésre nem feltűnő a gondja, na de tud róla mindenki, tenyésztésre alkalmatlan... akkor miért is??


2012. febr. 23. 22:32
1 2
 11/15 Akiteki ***** válasza:

A kölykök nagyon szépek, a többit meg nem tudjuk megítélni.

Hogy a későbbiekben ki és mit tenyészt velük, azt nem tudni, kár rajta agyalni.

2012. febr. 24. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
A táplálkozási cataracta tudtommal nem öröklődik, szóval ha tényleg róluk van szó, akkor egyáltalán nincs kivetnivaló abban, hogy kiállításra hordják, esetleg még tenyésztik is az adott kutyát. Főleg mint olvastam egy igen kiemelkedő alomról van szó.
2012. febr. 24. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 Akiteki ***** válasza:

Az apja tényleg egy nagyon szép kutya. És a kiállításra vitt kis szuka igazán remekül sikerült.

Előtte nem hallottam még ilyenről, hogy a táplálkozás miatt kataraktás lesz valaki, ezért ezt nem tudom megítélni. De tényleg kár lenne egy ilyen lányzót nem kiállítani, főleg hogy megismételhetetlen.

2012. febr. 24. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Azért tenyészteni meredek lenne... Nem "öröklődő betegségtől mentes", hanem egészséges kutyákkal szabad csak tenyészteni.
2012. febr. 24. 23:43
 15/15 anonim ***** válasza:
a táplálkozásból eredő cataracta javul és nem jár vakulással, nem öröklődik akkor miről beszélünk? Kb 10 éve hasonlóan jártam bár akkor még nem hallottam táplálkozásból eredő cataraktáról így az egész almot selejtezni kellett (hozzáteszem minket se hagyott nyugodni a dolog hisz hogy egy egész alom beteg legyen nagyon furcsa volt) majd jöttek a meglepő hírek, hogy ahelyett, hogy a kutyák szeme romlana egyre javult az egyik hobbyra eladott szuka szemét 9 évesen szűrtük újra és teljesen tiszta volt... hogy őszinte legyek a falat kapartam, nagyon nagyon szép alom volt
2012. febr. 25. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!