Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kiskutyám füle állandóan...

LILI 1 kérdése:

Kiskutyám füle állandóan begyullad, és sajna nagyon büdös. Van-e valakinek ötlete, valami házi praktikára? (shih-tzu)

Figyelt kérdés
Állatorvost sokszor megjártuk már, de nem hatásos dolgokat javasol.

2012. febr. 24. 19:55
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Kb 1-2 éve.Volt, hogy írt fel ezt- azt, és 1-2 hónapra elmúlt.Most kb 1 éve folyamatosan büdös, de néha elviselhetelen.Pedig nincs elhanyagolva.
2012. febr. 24. 21:15
 12/19 anonim ***** válasza:
Nekem is ez volt, begyulladt, gyógyszer, begyulladt, gyógyszer. Kiderült, hogy a bűzmirigy telíteztsége miat. Ja és büdös volt a szája. 2 havonta bűzmirigy nyomás kell neki.
2012. febr. 24. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Igen, drága. De visszatérő problémád, ugye? Az állandó gennyesedés mehet szépen befelé. Kiírtja a belső fület előbb-utóbb. Hát lehet mérlegelni.
2012. febr. 24. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Holnap megint elmegyünk a dokihoz, és megnézzük tüzetesen.A bűzmirígyét is.Köszi a válaszokat.
2012. febr. 24. 21:39
 15/19 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy nem bűzmirigy, de ha már ott vagy, ha ellenkezi a doki, ha bem, én kinyomatnám, a kijövő trutyinak a mennyiségét, a színét és az állagát kell nézni.
2012. febr. 24. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Lekopogom még az enyéimnek nem volt bűzmirigy problémájuk de szerintem feleslegesen nem kellene nyomkodni.

Egyébként is csak a bal fülével van évek óta visszatérő probléma.

Remélem minél előbb megtalálják a baj forrását!Majd írd meg mi lett az eredmény.

2012. febr. 24. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
A bűzmirighez visszatérve egyedfüggő az egész, kutyakozmetikussal ne engedd, csk álllatorvos nyoma ki, ifen vannnak sokan akk csak plusz költség miatt nyomják ki. Viszont az enyémnek tényleg ez volt a probléma forrása. És lehet csak az egyik füle, mert a 2 mirigy nem bizros hogy egyformán telik meg stb...
2012. febr. 24. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Ismerős gyógyszerész javaslatára, fülsprével kezdtem kezelni.Neki is ez használt.(mármint a kutyának).Azóta már érezhetően enyhült a szaga.Remélem 1-2 napon belül elmúlik.
2012. febr. 25. 11:25
 19/19 anonim ***** válasza:

Nem tudom mi az a fül spray, de ne felejtsd, hogy a probléma okát kell megszüntetni, nem a szagot lefedni.

A toklász szerintem kizárt, mert akkor nem csak gyulladt lenne, hanem a kutyád majd' megőrülne. Az enyémnek egyszer volt a fülében, folyamatosan rázta a fejét, 1-2 óra alatt olyan mélyre ment, hogy mire a dokihoz értünk már teljesen félre billentve tartotta a fejét.

A bűzmirigy sem hiszem, hogy okozhatja, hiszen attól nem lehet büdös és gyulladt a füle. Akkor is rázná és dörzsölné a fejét, de nem váladékozna a füle.


Nyilván nem atka, mert az rögtön szemet szúrna a dokinak. A szőr rendesen ki van szedve belülről? Strongholddal még nem kezeltétek?

2012. febr. 25. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!