Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan sétáltassam?

Hogyan sétáltassam?

Figyelt kérdés

2 hónapja örökbe fogadtam egy menhelyi kutyát. Már egész jól beilleszkedett, de a séta az nem megy neki. Amikor kimegyünk a kapunk egyből felpörög és megpróbál kiszabadulni a nyakörvből, hogy minél hamarabb tudjon menni sétálni. Ehhez még társul nyüszítés is.

Próbáltam már azt, hogy jutalom falatot tartok az orra elé, megállok és megvárom, hogy lenyugodjon, amikor elkezd húzni megfordulok és a másik irányba kezdek menni, de egyik sem használ(t).

A szomszédok már feljelentéssel fenyegetnek, mert szerintük nem viszem minden nap sétálni és ezért csinálja ezt.

Minden nap 4 alkalommal viszem, ebből van 2 olyan ami 2 órás nagy séta.

Amikor a házban gyakorlok vele tökéletesen sétál, az udvaron is szépen megy neki, de amikor látja, hogy nyitom a kaput vége a nyugodt "sétának".

Mit próbáljak még meg? Ti mit csinálnátok?


2012. febr. 25. 08:55
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Én az enyémet addig nem engedem ki a kapun amíg nem látom rajta, hogy lenyugodott. Sima fojtó nyakörvet használok és amikor megindulna egy határozott rántás + tiltószó
2012. febr. 25. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én fokozatosan csinálnám. Persze sok türelem kell hozzá. Először, amikor elkezded nyitni a kaput, és elkezd pörögni, akkor rászólsz (nem kell dühösen), és megvárod, amíg lenyugszik, addig nem mentek sehová. Ha megnyugodott (esetleg le is ült), akkor lehet dicsérni, egy jutifalatot is kaphat. Ezután megpróbálsz kimenni vele a kapun. Ha elkezdődik a pörgés, akkor egyet visszalépsz, és megvárod, amíg lenyugszik megint, és akkor újra elindulsz. A lényeg, hogy rájöjjön, hogy ha hisztizik, akkor nincs séta. Első nap az is jó eredmény, ha ki tudtok menni a kapun ugrálás stb. nélkül. Nem is kell túl sokat elvárni tőle. Másnap ugyanez, remélhetőleg már kicsit tovább is eljuttok. Aztán ha sikerült kimenni, akkor mondjuk menjetek el az első sarokig, és ha szépen viselkedik, akkor nagy dicséret és jutifalat. Rá fog jönni szép lassan, hogy mit vársz tőle, és szeretni fogja a sétát. :)

Remélem kicsit tudtam segíteni.

2012. febr. 25. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Az előző válaszoló jó tippeket adott. Én még azt tanácsolom vegyél neki hámot. Attól nem fulladozik ha úz és nem is tud kiszabadulni. Biztonságosabb és nem tud elszaladni. Esetleg még séta közben próbáld felkelteni a figyelmét jutalomfalattal.
2012. febr. 25. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Sakti válasza:
Szia! Majdnem olyan, mintha magamat olvasnám. (Mi is két hónapja küzdünk, menhelyi kutyussal.) Nagyon-nagyon sok türelem. A hámot én is jobbnak tartom, plusz van egy non-pull hám nevezetű találmány is, ami a fojtó nyakörv "mintájára" működik, de nem annyira drasztikus. A megállsz, megvárod, hogy megnyugodjon módszeren túl a hirtelen irányt váltasz módszer is beválhat. Fontos még, hogy az együtt töltött idő legyen minőségi, játszatok sokat, hogy mielőbb összeszokjatok. Én ha hiszti van, képes vagyok visszafordulni, és a lakásba visszamenni, majd levetkőzni, újra felöltözni. Nálam ez vált be leginkább. Nektek is nagyon sok kitartást!!!
2012. febr. 27. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!