Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan sétáltassam a kutyámat...

Hogyan sétáltassam a kutyámat falun?

Figyelt kérdés

Tudom mindenki azt mondja, hogy sétáltatni kell a kutyust, de ez itt falun lehetetlennek tűnik.

Tegnap kivittem a 4,5 hónapos kutyámat, hogy megejtsük az első sétálást, de elég ijesztő volt az egész. Végig ahol sétáltunk a kutyák elkezdtek őrjöngeni, végig hangos kutyaugatás kísért minket. Volt olyan udvar ahonnan a kutya majdnem kiugrott, nem sok hiányzott; egy másik pedig majdnem kidöntötte a kaput, gondolom a gazdik is örültek volna, ha sikerül a kis terve. Az én kis dögöm élvezte a sétálást, nem nagyon zavartatta magát, én viszont folyton csak azt lestem honnan fog kiszabadulni egy bekattant eb. A kérdésem az lenne, hogy így is sétáltassam-e a kutyámat és ha igen akkor hogyan védjem meg a kiszabaduló kutyáktól? Felkapni nem akarom, nehogy utána félni kezdjen bármitől is, de viszont azt sem szeretném, ha megtámadnák. Felrúghatom a másik kutyát, ha bántani akarja az enyémet? A rétre kiszoktam vinni kocsival (elég messze van és odáig tényleg nem kockáztatom meg a sétálást), ott elengedem, de sétálni így nem igazán sétálunk. Ez baj? Van megoldás erre a helyzetre?


2011. okt. 19. 10:05
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
12%
Videken felesleges kulon elvinni a kutyat setalni, mivel a mozgasi leehtosege adott. Elmehetsz vele setalni, de mint tapasztalod is, hogy eleg kellemetlen, sot ijeszto is, tehat nem feltetlen kell setaltatni!
2011. okt. 19. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
36%

Hát igen, a falusi kutyák mind elmebetegek. Ahol én lakom az ÖSSZES járókelőt hangosan ugatják, rohannak neki a kerítésnek, örjöngenek - egész nap ez megy.

Nehéz kérdés.:/

2011. okt. 19. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 Görög Ferenc válasza:
72%

ugyan úgy kell falun is sétáltatni ahogy bárhol máshol a világon!! Pláne ha nagytestű! am póráz, szájkosár, zacskó ha piszkít!


az első meg nincs tisztába, hogy hogyan kell egy kutyát tartani...mindegyiket illik sétáltatni, az más kérdés hogy kinek mennyi ideje van....


üdv: falusi kutyabarát.

2011. okt. 19. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 Görög Ferenc válasza:
100%
mondjuk az is a dolga hogy ugasson, én is morognék ha valaki a "területem" körül ólálkodna....
2011. okt. 19. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
83%

a réten is sétálhatsz...:)


én is falun lakom, 4 kutyám van...


én így oldom meg a sétáltatást:


- rollerral futtatom (nem tudom, milyen fajta kutyád van, ha nagy testű, 1-1,5 éves koráig nem kell erőltetni a dolgot) őket úgy, hogy az övemre fűzöm a póráz végét, és így nem tudnak elrántani.


- biciklivel, póráz nélkül. (ez nálad szintén a futás miatt lehet, hogy még nem játszik...)


- kiviszem én is kocsival őket a rétre, sétálok, ők meg a közelemben szaglásznak/játszanak/rohangálnak/egerésznek...



szerintem most csináld ezt:

- járj kutyaoviba, ha van lehetőséged. vagy csak simán találkozzon a kutyád minél több békés felnőtt és kölyök kutyával...

- a sétáltatást ne hagyd abba, menj csak határozottan. ha félsz, hogy kiugrik egy durvább kutya, vegyél paprika sprayt... én is szedtem már le a kutyámról kézzel két kant, meg lehet próbálni, de nagyon nagy szerencse kell hozzá, hogy a kutya ne harapjon meg téged is...


amit támadás esetén tudsz tenni: a kutya rohan feléd, te is elkezdesz felé rohanni üvöltve, a kezedet úgy tartva el a testedtől, hogy minél nagyobbnak tűnj.

a legtöbb kutyának idáig van nagy pofája. ha nem jött be, paprika spray. (ami már legyen a kezedben előre...)


az tök jó amúgy, hogy a kutyád nem tojja össze magát a többitől...


na szóval a sétákat semmiképp se hagyd abba!

és az is jó, ha a rétre is kiviszed.:)

2011. okt. 19. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
75%

Hogy az első mekkora egy marha! Vidéken és kell sétáltatni a kutyát, hiába van neki nagy udvar ahol mozoghat, kellenek neki az olyan ingerek amiket csak az utcán tud megtapasztalni.

Én is falusi kutyás vagyok, mi úgy oldjuk meg a sétát, hogy a lehető legrövidebb úton elmegyek vele az erdőbe, és ott már nem zavarnak minket, addig meg ugassanak csak a többiek.

2011. okt. 19. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszi, 10:19esnek pedig nagyon köszi, ezt a paprikasprayt alkalmazni fogom.

Angol cocker spánielem van, szokatva van már az emberekhez és más kutyákhoz is, már voltunk kutyaoviban is, azzal nincs gond, hogy félne bárkitől/bármitől is. Most még kicsi, letudom mozgatni itthon is, de hamarosan kinövi a kertet, ezért lenne jó, ha csak úgy eltudnánk menni sétálni akárhova amikor van egy kis időm. Csaj vagyok, nem hiszem hogy a nagy kutyák megijednének tőlem, ha elindulok feléjük (bár még nem próbáltam), de ez a spray nagyon jó ötlet, köszönöm! Ha nagyobb lesz akkor már a kerékpár is jó ötlet, most még pici hozzá. Köszi mindenkinek!

2011. okt. 19. 10:42
 8/18 anonim ***** válasza:
10:19-est még kiegészíteném azzal, hogy egy hosszabb bot is jól jöhet a paprikaspray mellé, azt a legtöbb kutya ismeri... Vagy ha úgy csinálsz, mint ha lehajolnál egy kőért. Gyakran kiszökő kutyák ismerik ezt a mozdulatot. De ha benyelt a spray-ből (fújás után futás, nehogy te is kapj belőle), elég kellemetlen élmény lesz neki ahhoz, hogy elkerüljön titeket ezentúl. Rettentő idegesítő és elkeserítő helyzet valóban... Ha teheted, néha menjetek el csak úgy nagyvárosba, itt találkozhatsz normális kutyásokkal, akiknek az ebeikkel játszhat a kiskutyád. Erre szüksége van, hogy ne legyen belőle is bekattant falusi eb...
2011. okt. 19. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Bocsi, azóta már láttam, hogy írtál, találkoztok más kutyákkal... Jól teszitek, továbbra is tegyetek így!
2011. okt. 19. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem egyszerű a dolog mert rengeteg a felelőtlen kutyatartó. Az ne érdekeljen ,ha a kerítés mögött ugatnak a kutyák, ez normális, ezzel semmit nem is tudsz tenni ,meg kell szoknia a kutyádnak. A nagyobb baj a szabadba kiengedett kutyákkal van. Mindenképp valami fegyver legyen nálad ,de minimum egy erős bot.Gázpisztoly jobb mint a spray ,mert durran, és a hangtól is berezel a kutyák egy része.Tárazd úgy be a pisztolyt ,hogy az első töltény csak riasztópatron legyen a második már paprikagáz. Meg kell akadályozni hogy összeverekedjenek főleg ha a tied fiatal vagy kistestű mert könnyen tragédia lesz a vége . Ha már ráfogott egy ilyen bolondabb kutya a tiedre ,azt már nehéz elkergetni ,valószínűleg téged is megharap.

Vagy valami nagytestű agresszív fajtát tartasz ,de jobb ha párban ,akik lerendezi egyesével ezeket a kutyákat ,és talán nyugalom lesz, de ez sem nagy öröm.

Én is vidéken vagyok tudom mi ez. Nagytestű kutyám volt ,de naponta kellett verekednie, a végén már teljesen agrasszív lett ettől ,minden kutyát megutált ami érthető is ,mert vidéken 100ból 1 kutya normális éppen azért mert soha nem szocializálják őket csak tartják mint a futóbabot.

Ismerősnek a kölyök collie-ját meg egy falusi nyitott kapunál tartott kutya ölte meg 5perc alatt .A nőnek esélye nem volt semmi nem volt nála ,szegény sokkot kapott:(

2011. okt. 19. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!