Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan sétáltassam meg, ha....

Hogyan sétáltassam meg, ha. Ilyen?

Figyelt kérdés
Van egy 9 hetes kiskutyám, szinte minden nap kimegyek vele az utcánkba sétálni. De ritkán fordul elő, hogy normálisan tudunk sétálni. Ha elmegyünk az utcánkból, vagy túl messzire megyünk a kapunktól, futva indul visszafele, és én nem akarom húzni, hiszen nagyon picike, és azt olvastam, hogy amúgy sem szabad. De az autóktól. motoroktól, de még a bicikliktől is megijed, sőt az emberektől is akik nem akarnak tőle semmit, csupán elsétálnak mellettünk. Azt sem szeretem, amikor belemegy az árkokba, vagy egy tapodtat sem akar mozdulni a kapu elől. Én meg kénytelen vagyok arra menni amerre ő akarja. Pedig valahogy meg kéne tanítani neki, hogy normális az autók zaja, és a járókelő emberek... na de hogyan?
2011. aug. 16. 19:57
 1/6 anonim ***** válasza:
Egyrészt nem szabad 9 hetesen sétáltatni mert nem kapta meg az oltásait.Másrészt ne hagyd hogy ő irányítson séta közbe ha balra akar menni jobbra menj ha húz a pórázon állj meg.Te döntésed szerint haladjatok. Ajánlom figyelmedbe ezt az oldalt ha szeretnéd hogy ne nőjön a fejedre: [link]
2011. aug. 16. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Már kapott féreghajtót és veszettség ellen is oltást...az állatorvos azt mondta, hogy az utcánkban nyugodtan sétáltathatom meg a környéken, kivéve az olyan helyeken mint pl.: liget, mert ott sok kutya van, meg ilyesmi.

Amúgy köszi :)

2011. aug. 16. 20:04
 3/6 anonim ***** válasza:
Ne haragudj de egy 9 hetes kiskutyától mit vársz? Honnan tudná hogy az a sok ember meg zaj nem árt neki? Hogy várhatod el tőle hogy ezt természetesnek vegye mikor még azelőtt ilyet sose látott? Ez teljesen természetes. Az én havanesem is ezt csinálta, de sűrűn vittem sétálni és szoktattam hozzá az utcai zajhoz, autókhoz, emberekhez, kerítésen belül ugatós kutyákhoz. Ma már nagyon szépen sétál és nem fél semmitől. Remélem nem követed el azt a hibát hogy, mikor megugatja egy másik kutya, vagy bármi mástól megijed akkor felkapod. Arra kell tanítanod hogy azok a dolgok nem fogják őt bántani és hogy nem kell velük foglalkozni.
2011. aug. 16. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Először is várj még két hónapot. Ha majd négy hónaposan megkapta minden oltását akkor vidd ki sétálni. Ha tényleg szereted ne tedd ki ilyesminek, mert pillanatok alatt elkaphat egy parvovírusos bélgyulladást és vajmi kevés az esélye, hogy akkor életben marad.


Otthon viszont fokozatosan elkezdheted szoktatni őt a különböző ismeretlen tárgyakhoz. Tolj ki egy bicajt, állítsd le valahol az udvaron, és hagyd, hogy a kutyus megvizsgálja. Ha közelebb megy adj neki jutalomfalatot. Ülj le a bicaj mellé, mutasd neki a jutalmat és ha közelít feléd add oda. Fokozatosan, ahogy egyre bátrabban közelít mindig dícsérd meg. Így próbáld megismertetni a külvilág dolgaival.


Aztán először csak otthon, csatold rá a pórázt és hagyd hogy bóklásszon benne a kertben. Muszáj megszoknia, mielőtt megpróbálod pórázon rángatni. Majd ha megszokta, vedd a kezedbe a pórázt és hívd magadhoz. Tarts egy jutalomfalatot a lábad mellett úgy h ne tudja elvenni, indulj el sétálva és ha jön, mond neki, hogy Lábhoz! és add oda a jutalmat. Ismételjétek jó sokszor, de vigyázz, egy ilyen pici kutyus 15 percnél nem tud tovább figyelni egyszerre, szóval iktass be játékot is a tanulásba.


Sok sikert!

2011. aug. 16. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
veszettség elleni? 9 hetesen?
2011. aug. 16. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Igen veszettség ellen 9 hetesen....de ne kérdezd hogyan, nem én vagyok az állatorvos... :)

A pórázt hogyha ráteszem, rögtön rágni akarja. Meg a nyakörvet is...a nyakörv még kicsit nagy rá, ezért csak sétáltatáskor teszem rá. Már csináltam a bicajos trükköt, nem félt tőle, de ha idegenekkel látja....a kocsival is ez van...a mi kocsintól nem fél, de az utcaiaktól nagyon. Nem tudom honnan, de olyan mintha tudná, mit ismerünk, és mit nem. Bármint embereket, meg kocsikat. És ami nekünk idegen, neki is, és ezért nagyon fél, pedig nincs mitől.

2011. aug. 16. 20:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!