Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti hogyan etetitek a kutyátokat?

Ti hogyan etetitek a kutyátokat?

Figyelt kérdés
Egyszer vagy kétszer? Mert mi úgy csin;aljuk, hogy reggel kap száraz tápot és estefele kap étel maradékokat. Szerintetek az így jí vagy áljunk át egyszeri étkezésre?
2012. febr. 25. 09:31
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Amikor hozzánk került a kölyök kutyusunk, akkor az öregebbel is átálltunk a napi kétszeri kajára, mert ha elkezdtem vele játszani, akkor a pici is inkább jött volna játszani, nem evett, ha csak rászóltam, hogy maradjon mellettem és simogattam, akkor láttam a pofiján, hogy irigy, ő is enne. Ment volna oda mindig beleenni a pici táljába. Ezért szoktunk inkább át arra, hogy a nagy is kap reggel és este is. A napi adagjának felét-felét. Utána pedig szépen ketten szoktak át a napi egy kajára újra. Tehát most csak egynap egyszer kapnak, amióta a pici is felnőtt nagy kutya lett.

Napközben néha kapnak egy kis nasit, egy-két húskocka az ebédből, egy falat kenyér, vagy amit éppen mi eszünk és eheti kutya is. Ehhez vannak szokva.

2012. febr. 25. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Nálunk is általában napi 2X kap enni. Kistermetű 6-7 kg-os kis kutya, másfél-2 év körüli pincsi féleség.

Amikor hozzánk került fél éve kb. akkor napi 3-szor kapott mert előtte vitték el a kölykeit, és le volt durranva szegény, sovány volt és gyenge. Úgy fogadtuk örökbe ha úgy vesszük, csak papírok nélkül.

Na szóval először 3x kapott, majd 2x.

De van hogy 1x kap, mert a 2. etetésnél nem kéri, nem éhes. Jobb is, mert nem hízik el, ivartalanított szuka, aki imád rohangászni. :)

[link]

[link]

2012. febr. 25. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Nagyon aranyos <33333
2012. febr. 25. 12:52
 14/15 hell-ikon ***** válasza:

Kutyától és eledeltől is függ, hogy egyáltalán igényli a napi 2x-i etetést.

Nekünk német juhászunk van, +15 és -10 fok között érzi jól magát... ha -10 fok alá esik a hőmérséklet, csak akkor eszi meg a napi 2 adagot, de ha annál melegebb van, akkor viszont már nem. +15 fok felett viszont csak könnyen emészthető kaját fogad el naponta 1x.

2012. febr. 25. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Van egy kis testű Tacsi keverékem, (tényleg nagyon kicsi), és egy Puli.

Naponta 2x esznek pedig már nagyok mind a 2-en. Reggel és este. reggel csak táp este meg táp és ételmaradék.


Nagyon szép a kutyusod!

2012. febr. 25. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!