Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyiket válasszam?

Melyiket válasszam?

Figyelt kérdés

Egy panelban élünk és a szüleim megengedték, hogy legyen egy KISkutyám.

A fajtával kapcsolatban a szempontok az alábbiak:

(rangsorolva)


1.mozgásigény: 8-3 óráig egyedül lenne (ilyenkor legyen nyugodt), utána viszont az övé lennék és akkor elmennénk futni egyet. Nyáron viszont a nagyinál a kertben lenne tartva: kötélhúzás, agility, frizbi, apportírozás, tóban pancsolás, bringás futás stb......


2.szőrápolás: nincs kozmetika


+max. 35 cm-es


Előre is köszi a válaszokat!



2012. febr. 25. 14:19
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha agilityzni akarsz vele stb akkor az megint egy más fajta és a nyugodt kutyus is megint más tészta. Most akkor el kellene dönteni, hogy melyiket szeretnéd. Én panelba a német törpe pincsert ajánlom. 3-4 kilóra nől meg marmagassága kb 25 cm. Szőre nem igényel ápolást mert nagyon kicsi van neki. Nyugodt kutyus de rendkívül intelligens megtudod tanítani pl a hozd vissza stb trükkökre.
2012. febr. 25. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

az a gond, hogy én amúgy nyugodt kutyát szeretnék, viszont amikor lemegyünk nagyihoz, olyankor "tengek" az energiától és szeretném ezt a kutyussal együtt "kiélvezni".


+itt van olyan barinőm, akivel sokat kutyázunk (neki egy spániel-újfunlandi keveréke van) többek közt: futás, kötélhúzás, görkori.........


Ezért is szeretnék egy ilyen "kétarcú" kutyát.

2012. febr. 25. 14:31
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem erre a német törpe pincher az alkalmas kutya. Mini dobberman tehát azért van egy megjelenése.Imád lakásban lenni és több időre is otthon lehet hagyni. Viszont benne van minden hülyeségbe. Én őt tudom neked ajánlani...:)
2012. febr. 25. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
2012. febr. 25. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

[link]

Jáá ez milyen cuki! Még Én is örökbe fogadnám, ha nem lenne már egy kutyám.


A menhelyi kutyákkal az a baj szerintem, ha ennyire speciális tulajdonságokkal rendelkező kutyát engedhet meg agának a kérdező, hogy a többségnél már csak saccolni tudják, hogy milyen fajta lehet benne...és nem tudják pontosan megmondani, hogy hogy fog viselkedni, hogy melyik fajtából miylen tulajdonságot örökölt.

2012. febr. 25. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Csak egy kis érdekesség:


Mielőtt megkapom a kutyust, előtte 5 kerek hétig egy Bp. közeli menhelyen fogok dolgozni.......és ott, ha meglátom az egyikben "életem nagy szerelmét", akkor őt fogom a fajtatiszta helyett elhozni.

Tehát valószínűbb, hogy egy menhelyim lesz, mint egy fajtamentős.

2012. febr. 25. 15:18
 7/7 A kérdező kommentje:

A fajtatisztákban azér' gondolkozom, mert a fajtamentősöket is sajnálom, amúgy ilyen fajtákra gondoltam:


basset hound, foxi, welsh springer spániel, pembroke welsh corgi, boston terrier, csivava, cavalier king charles spániel, papillon vs. phaléne, törpe pincser, whippet

2012. febr. 25. 15:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!