Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan kell a kuvaszt kicsi...

Hogyan kell a kuvaszt kicsi korától nevelni, vagy tanítani? Mert úgy hallottam hogy nagy korára olyan veszélyes lehet, hogy a saját gazdáját is megtámadhatja.

Figyelt kérdés
2009. jún. 6. 20:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
96%

Szèp szòval, de eros kèzzel! Nem verèssel, azzal csak megutàltatod magad, ès emlèkezni fog rà!

De semmikèpp sem szabad hagyni, hogy belole vàljon "falkavezèr"!!! Ilyen esetekrol màr hallottam, rossz vège lett!!!

Sok szerencsèt a kutyanevelèsben!

(esetleg kèrdezz meg szakembert is, mit javasol, hogyan fogj hozzà)

2009. jún. 6. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanúgy mint más kutyát, esetleg még következetesebben. Első kutyásnak azért nem ajánlanám, ha igen akkor kutyaovi, kutyasuli, hogy a gazdi is tanuljon.
2009. jún. 6. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
95%

[link]


Remélem ez a honlap a hasznodra válik! És örülök, hogy ezt a fajtát választottad.

2009. jún. 6. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
93%

[link]


a hogyan legyek falakvezér című írásban leírtakat a kutya élete végéig be kell tartni..akkor nincs gond..

2009. jún. 6. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
21%

"Nagyon fontos, hogy mindig minden tevékenységet a gazdi kezdeményez és a gazdi fejez be. Soha ne játszunk akkor a kutyával, amikor odajön hozzánk és leteszi elénk a labdáját. Soha ne akkor simogassuk, amikor odadugja a fejét, ne akkor sétáltassuk, amikor megjelenik a pórázzal a szájában..."


Pff, micsoda náci módszerek ezek? Annak aki ezt írta egy náci kiképzőtáborba kellett volna mennie, de komolyan...

2009. jún. 6. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nálad talán a kisgyerek mondja meg hogy mikor akar lefeküdni? A kutya nem fog belehalni ha nem akkor simogatják meg amikor követelőzik hanem öt perccel később...
2009. jún. 6. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Hát szetencséd van... Tudod rengeteg kutya van aki KÖVETELI amit akar. Órákig üvölt a labdát bámulva, vagy bármilyen más módon keseríti meg a saját és a gazdája életét. Ez kinek jó? Szerinted a kutya jól érzi magát ha már századszor ejti a földre a labdát és üvölt mellette? És a gazda jól érzi magát ha neki közben mondjuk valami fontos dolga van? Nem lenne jobb mindkettőnek ha tudná hogy a kutya vár, a gazda pedig biztosan játszani fog vele? Nekem sem ilyenek a kutyáim, pesig sosem akkor játszottam velük amikor én akartam. De ez csak azért van mert ők nem szeretnek olyanokat jásztani amiket a többi kutya, és mert olyan "szolgakutya" fajták, olyanok akiket pattogtatni lehet. Egx kuvasz viszont nem ilyen. Ha nem volt ilyen kutyád akkor miért szólsz bele? Egy kuvasz megpróbál(hat)ja átvenni a főnökséget, és nem olyan cuki amikor ezt megteszi, mint amikor a csivava csinálja ugyanezt! Gondolom olyan személy vagy aki szerint a kutya szegény ha "idomítják", és nem látott még megnevelt, boldogandolgozó kutyát...
2009. jún. 7. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
91%

a kutyának az a természtes ,ha falkavezér irányítja(ez így van a farkasoknál is,ami a kutya őse..),ha ő falkavezér,kétségbe esik,rombol,ha nincsenek otthon a gazdák..a kutyákkal kapcsolatos problémák 90%-a afalkabeli sorrenddel köthető össze..


a kutyának tök mind1,hogy mikor játszanak vele,neki az a lényeg,hogy játszhasson..a falakában(a farkasoknál)is a falkavezér mondja meg,hogy mikor van játék..

2009. jún. 7. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
01:55-ösnek csak annyit, hogy a kuvasz pont nem olyan fajta amit pattogtatni lehet. A kuvasz pont olyan fajta ami egyedül dolgozik.
2009. jún. 7. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
01.55 vagyok. PONT ezt mondtam.
2009. jún. 7. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!