Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Adtok-e csontot a kutyátoknak?

Adtok-e csontot a kutyátoknak?

Figyelt kérdés

-Ha igen, milyet, miért?

-Ha nem, miért nem? Mit adtok helyette?


Mi a véleményetek a préselt bőr műcsontokról?


2009. jún. 7. 10:34
 1/7 anonim ***** válasza:
95%
Én nagy füstölt csontot szoktam hetente egyszer adni a kutyámnak hogy tisztitsa a fogát.Meg néha adok neki még farhát csontot is. Amugy az én kutyám nem szereti az ilyenpráselt csontokat.
2009. jún. 7. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
95%
Adok csontot, ha éppen van olyan, amit szabad. Szilánkosan törőt tilos, pl. csirke, kacsa stb. De lehet nagy, lapos csontokat meg szivacsosat stb. A préselt műcsontot imádja, csak éppen iszonyatos fosást kap tőle.
2009. jún. 7. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én pár naponta adok főtt csülökcsontot, illetve csirkéből a nem szilánkosat.

Enyémek szeretik a bőr csontot, illetve csak szeretnék, mert túl drága ahhoz képest hogy milyen hamar "elfogy". Egy nagy bőrcsont árából inkább veszek nekik 5kg igazit.

2009. jún. 7. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én adok nekik minden félét, de az tényleg igaz, hogy a naon kicsi csontok rosszak , mert nem tudják olyan jól összerágni, akkor sérülést is okozhat a gyomorban.

Préseltet még nem adtam nekik.

2009. jún. 7. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
adunk csirkecsontot és mást is csirkecsontot sokan azt mondják nem lehet de lehet csak a combcsonton van az a nagyon hegyes tűszerü csont azt le kell venni mert a torkát át is szurhatja.
2009. jún. 7. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

14-42-es válaszoló. A csirke combcsontja szilánkosan törik. Bár nem látod de amikor összeroppantja akkor ugyanolyan hegyes lesz a törés mentén a csont min az a hegyes tű szerű csont amiről te is beszéltél. Tehát az is veszélyes. Még szerencse hogy eddig nektek nem okozott gondot, de láttam már olyan kutyát akinél a csövescsont után műtét lett. Vigyázz a kutyidra.


Amúgy én is adok a kutyáimnak csontot, nagy marha forgót, marha lábszárcsontot, azt megeheti nyersen is szeretik. Mondjuk 97 %-ban a marhacsontot is megfőzöm nekik, a sertés fehércsontot mindíg.

2009. jún. 7. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

A marha/disznó lábszárcsontja ugyanúgy csöves csont. Szilánkosan törik. Ellenben a bolti(üzemi) csirke combcsontja olyan puha, hogy szerintem semmilyen problémát nem okozhat. Persze a liba, kacsa és a házi csirke csontja már tényleg szilánkos.

Én sosem adnék préselt bőr rágnivalót a kutyámnak, mert vajon mivel tartósítják, milyen vegyi anyagokkal kezelik azokat a bőröket?:S

2009. jún. 8. 08:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!