Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az első dobermann kutyám kan,...

Az első dobermann kutyám kan, vagy szuka legyen?

Figyelt kérdés
A kan, vagy a szuka kezelhetőbb? Volt már eddig 2 kutyám, és szeretnék, egy dobermannt. Melyikkel "könnyebb"? Illetve nektek a barna, vagy a fekete tetszik jobban(nem a szín szerint akarok választani, csak egyszerűen érdekel mások véleménye)? Nekem mondjuk mindegy a színe, mind a kettő szín tetszik:)

2012. febr. 27. 20:40
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Ennél a fajtánál elég nagy különbség van a szuka és a kan jellemében.

A szukák is elég dominánsak, de a kanok még jobban.

Persze ki lehet fogni egy-egy könnyebben kezelhető kant, de nem könnyű.

Múltkor a dobermann-bajnokságon néztem, hogy egy kan folyamatosan próbálta meghágni a saját gazdáját. Ezen kívül munka alatt semmi baj nem volt vele, szépen dolgozott, de így nem lehet könnyű együttélni vele.

Egyik nagy dobermannos ismerősöm is úgy gondolja, hogy egy szukával sokkal könnyebb, én is így láttam eddig.

Egyébként én évekig fekete kant akartam, miután már volt egy, aztán rájöttem, hogy könnyebb lesz nekem egy szukával, de akkor már feketével... Erre lett egy barna kanom :) Azóta, hogy ő megvan, jobban is tetszenek a barnák.

2012. febr. 28. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Ha minden igaz barna szukám lesz:)
2012. febr. 29. 06:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!