Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát válasszunk?

Milyen kutyát válasszunk?

Figyelt kérdés
Nos van egy kutyusunk ő cockerspaniel ,volt még egy de ő már meghalt sajnos:( Tehát most a másik egyedül van és szeretnénk mellé egy kutyust.Szeretnénk más fajtát,de nem tudjuk milyet válasszunk.Ajánljatok olyan kutyusokat, amilyen fajtákkal volt dolgotok:)Kedves,családszerető kutyust szeretnénk,aki könnyen tanul:)
2012. febr. 28. 13:48
 1/8 anonim ***** válasza:
ha nincsenek konkrét célok és elvárások, akkor miért nem mentek el egy menhelyre?
2012. febr. 28. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Már néztem neten menhelyeken kutyusokat,mert a közelünkben nincs menhely és ezen is gondolkodom,de ha mégis venni szeretnénk kiskutyát,azért kérdezem milyet,mert nekünk csak cockerjeink voltak:)
2012. febr. 28. 13:59
 3/8 anonim ***** válasza:

"Ajánljatok olyan kutyusokat, amilyen fajtákkal volt dolgotok"


Olyat biztos nem ajánlanék. Nem azért mert vérmes fenevadak, sőt, abszolút emberközpontú családbarát ebek, de egy erdélyi kopóval vagy magyar agárral tudni kell bánni, ha nem megfelelő gazdához kerül, akkor csak tönkreteszik egymást. Szóval én olyat biztos nem ajánlanék senkinek az én kutyáimból, azok csak olyanoknak valóak akik elve ilyet akarnak, nem pedig ajánlották nekik.


A spanci mellé is csak olyan ebet keress amit kezelni fogsz tudni, ne egy önfejű kutyát. A menhelyről befogadást én jó ötletnek tartom, sok eb sokkal hálásabb ott mint egy vásárolt, nemes vérvonalból származó jószág. Ha mégis eb vásárlásra adnád a fejed akkor csak hiteles tenyésztőtől vásárolj. Milyen fajtát? Labrador, bassett hound, puli, francia spániel, skót juhászkutya, de a leírtak alapján ne vágd túl nagy fába a fejszédet!

2012. febr. 28. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
szvsz párezer forint útiktg nem ár egy kutyáért, aki tizenx éven át a társad lesz...
2012. febr. 28. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Uszkár, családcentrikus, kedves és irtómkönnyen tanul.
2012. febr. 28. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

3.nak!

Nekem is agaram van és teljesen egyetértek, tényleg nem való bárkinek. Még csak kölyök, de határozottan kell vele bánni, mert próbálkozik a kis dög. De természetesen megfelelő kezekben egy angyal. Velem és Párommal jól viselkedik, de ha jönnek vendégek végigpróbálgatja, hogy kivel meddig mehet el. Nagyon okos. :)

2012. febr. 28. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én is ajánlom a menhelyet, ha nincs konkrét elképzelés, de mondjuk ajánlhatom a labradorokat, golden retrievert, skót juhászt - ők általában a könnyen kezelhető családi kutya "szekcióba" tartoznak és könnyen tanulnak.
2012. febr. 28. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom hol laktok, de van egy mentett fiatal magyar agár- labrador keverék kan ideiglenesben. Emberközpontú, más kutyákkal jól kijön, egészséges stb. könnyen tanul és szeret lustulni. Ha érdekel valakit csak írjon privát üzenetet.
2012. febr. 28. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!