Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mért ugat meg ok nélkül...

Mért ugat meg ok nélkül embereket a kutyám?

Figyelt kérdés
Általában nyugodt, emberszerető a kutyám, mindenkinek hagyja magát, hogy megsimogassák. De ritkán előfordul, hogy csak úgy megugat utcán sétáló embereket. Mi lehet az oka? Mért ugathatja meg azokat az embereket és másokat meg egyáltalán nem?
2012. febr. 29. 23:05
 1/8 anonim ***** válasza:
14%
Mert egy kutya, azért. Ez természetes.
2012. febr. 29. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De soha senkit nem ugat meg, vmikor meg igen, bizonyos emberek kihozzák belőle, még morog is. A macskákat ok, hogy megugatja, de egy átlagos járókelőt csak úgy?
2012. febr. 29. 23:58
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha menhelyes, lehet, h azért. Nekem is van egy menhelyes kutyám (anyumé), és ő is, ha olyan unszimpatikus embert lát, csak úgy megugatja, míg másokkal barátságos. Lehet, h történt vele valami a menhely előtt. Ha nem menhelyes, akkor nem tudom.
2012. márc. 1. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
Mert egy kutya! Jó hogy megugatja a járókelőket, nem csak macskákat ugathat meg egy kutya...
2012. márc. 1. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

02:08 Miért írsz baromságokat ?!


A leírtak alapján félelemből ugathat (mert mondjuk félelmet kelt benne az adott ember kisugárzása, vagy olyan ruhát visel amivel valami rosszat kötött össze stb), és ez nem jó.Tiltsd le róla és ha végképp nem boldogultok keressetek fel egy kutyaiskolát ahol tudnak segíteni.

2012. márc. 1. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Menhelyes kutya, valószínűleg ezért ilyen. Szerencsére nem vészes a dolog, nagyon ritkán van ilyen eset. Csak furcsálltam, hogy egyes embereknél így viselkedik. Egy kutya sem ugat ok nélkül.
2012. márc. 1. 12:38
 7/8 anonim ***** válasza:
Néhány embertől fél vagy megijed, a többitől meg nem. Hogy mi alapján válogat, ne kérdezd. Mindenesetre ne hagyd neki, mert ez egyébként annak az ékes bizonyítéka, hogy ő érzi magát főnöknek, és próbálja elönteni, ki veszélyes és ki nem, pedig az marhára nem az ő feladata lenne. Persze ha rászólsz és befejezi, akkor nem erről van szó, de azért az esetek nagy részében ez is benne van.
2012. márc. 1. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Viva2000 válasza:
Nekem 4 kutyám van ezért jártas vagyok ebben. Őrzi a területét és próbálja kimutatni, hogy ő a főnök. Félhet is és akár azt az adott személyt nem szívesen látja az ő területén. Ha nem elégszer viszed sétáltatni azért is ugathat. Azt ajánlom hetente legalább egyszer vidd sétáltatni. Ha ugat akkor nem kell rá szólni ez természetes. Én csak ha már alváshoz készülődöm és még mindig ugat csak akkor szólok rá. Egy idő után majd hozzászokik. De mindig csak 1 féle képpen szóljár rá mert így könnyebben jegyzi meg pl.: -Hé, -Csöndet, -Csönd...stb. Remélem segítettem valamit.
2012. márc. 1. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!