Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Falkavezérségről néhány...

Falkavezérségről néhány kérdés! (? )

Figyelt kérdés

Sok kérdésnél látom hogy ha valami baj van a kutyával, egyből mindenki a falkavezérséggel jön.

Nem tudom hogy mennyire igaz hogy egy kutyának úgy kell élnie mint ha farkas falkában lenne stb.

DE...

Kezdjük a legelején. Anyukám még gyerekkorában vett egy Németjuhászt. (Mielőtt bele kötnétek, tenyésztőtől)

Semmi olyasmit nem csinált vele, mint amiket manapság javasolnak. Egy olyan módszert sem használt, mint ami a Cerberos oldalán is írnak. Szimplán kötődtek egymáshoz, szerették egymást. Boldog 15évig élt.


Most nekem is van egy kutyám, keverék. Nála se alkalmaztam semmiféle falkavezérség átvételt, pedig 2évesen kezdtem vele komolyabban foglalkozni, az előtt nem volt rá időm. Na mikor elkezdtem, sok könyvet, oldalt tanácsot el olvastam hogy tanítsam behívásra stb. Arra is gondoltam kutyasuliba kéne vinnem, de végül nem vittem el.

Vittem sétálni, el engedtem vissza jött első szóra, pedig senki se tanította, és 2évesen engedtem el először.

Azt gondolná az ember hogy ő a vezér, és világgá szalad.

Ilyenkor gondoltam azt, hogy szerintem a kutyákban már nincs igazán ez a falka sorrend. Persze lehet csak nálam van így.

Ti mit gondoltok? Még bennük van a falka "vér"?

Nektek alkalmaznotok kell a vezér módszereket a kutyánál?



2012. márc. 1. 20:54
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%
annyira jó és normális hangvételű válaszok születtek, szinte minddel egyet is értek. úgyhogy már csak annyit tennék hozzá, h az emberek többsége nem is gondolná, nincs is tisztában azzal, h a kutyája mennyire ismeri őt, mennyire átlát rajta és milyen beszédes számára a testbeszéde. természetesen nálunk is vannak szabályok, ha bármelyiket(!) megszegi, "büntetem", leszidom, megmorgom, azaz ez minden estben következménnyel jár. mégis tudja, h mi az, amit csak nem veszek jó néven, mi, amit semmi szín alatt nem tűrök, és mi, ami tényleg, valójában nagyon zavar és felháborít. pl. nem lehet a szőnyegpadlón miszlikre szedni a zsebből véletlenül kiesett papírzsepit, tiltva van, de ha netán megtörténik, letolom, de azért úgy érzem, nem dől össze a világ. néha megteszi, még akkor is, ha itthon vagyok. bár nagyon diszkréten csinálja. nem szabad kipakolni a szemetet és szétszórni a konyhában. sosem teszi, ha itthon vagyok, mert tudja, h nagyon nem szeretem, de ha épp egyedül van a lakásban, úgy kéthavonta mégis rávetemedik. tudja, h ez elég fontos, a jelenlétemben nem reszkírozná, de néha, ha nem látom, bevállalja. végül, az egyetlen komolyabb tilalom, hogy nem fekhet a hálószobában a francia ágyunkra. az egyetlen hely, ahova nem jöhet fel. tudja, h ez nekem nagyon nagyon nagyon fontos, és a felindulásom valós, amikor ilyet próbál (pedig akkor sem teszek mást, mint a többi tiltásnál) ezért azt soha nem szegi meg, még akkor sem, ha nem vagyok otthon. ezt nyilván én sosem mondtam el neki, mégsem téved, az ő sorrendje valóban az én sorrendem is... még a tiltások között is tud disztingválni. ezért fontos a falkavezér szerep megszerzése. a kutya az egészet nézi, minket és mindig, nem csak akkor, amikor épp tanítjuk. ha alkalmatlannak, következetlennek, esetlennek, nem elég magabiztosnak ítél, akkor nem fogadja el tőlünk a vezérszerepet. ha alkalmasnak tart, elfogadja. valószínűleg te, kérdező, ösztönösen és nem tudatosan viselkedtél úgy, h legyen tekintélyed a kutya felé, és emellett még érzi is a szereteted. + minden kutyának van jelleme, ezen is sok múlik
2012. márc. 2. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Lehet igazatok van és ő alapból alárendeli magát akárkinek. De mondjuk ha látnátok élőben nem biztos hogy ezt mondanátok:))

Valaki kérdezte mi volt vele 2évig. Sajnos a lábammal baj volt, kórházban voltam nagyon sokat, másnak sem volt ideje elvinni. Sajnos.

2012. márc. 2. 16:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!